Start: 07.2013 r. [Ostatnia aktualizacja: 07.2013 r.]

_____________________________________

 

 

                                                  JAWNY STATUS.PL

 

____________

 

Forum publiczne

ULOTKI W HTML (obszerniejsze; znaczna część materiałów znajduje się wyłącznie TUTAJ)

ULOTKI DO DRUKU (skrócone, uproszczone)(jw.)

Stopnie świadomości i tego objawy oraz skutki

RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI (kompentium mojego pisma Wolnyswiat.pl)(cz. 1)

Treść ustawy o ochr. danych osobowych

_______________________________

 

KONTAKT:

wolnyswiat.pl [znak] wp.pl

wolnyswiat [znak] op.pl

( www.jawnystatus.pl )

__________________

 

Moje portale:

- www.wolnyswiat.pl - pismo niezależne (istnieje od 2000 r.),

- www.racjonalnyrzad.pl - konstruktywna alternatywa dla realizowania utopii; szkodzenia, niszczenia; destrukcji; pogrążania: RACJONALNY RZĄD,

- www.pzepr.pl - PROEKO-energia, transport-BIZNES,

- www.lcbw.pl - Ludzie Coraz Bardziej Wartościowi - wspieranie wartościowych ludzi i ich pozytywne wykorzystywanie,

- www.antyludzcy.pl - filmy i opisy takich osobników, celem ich zdyscyplinowania,

- www.jawnystatus.pl - (w założeniu) publiczne dostępny zbiór inf. o potencjale, publicznych działaniach wszystkich ludzi, celem pozytywnej selekcji do pełnienia ważnych funkcji w społeczeństwie, zajmowania ważnych stanowisk w państwie.

____________________________________________________________

 

 

Procedura - mimo iż media, politycy o mojej propozycji wiedzą - nie została zainicjowana przez posłów, gdyż jej uruchomienie zdemaskowało, a zarazem zdyskwalifikowałoby niekompetentnych, szkodliwych, destrukcyjnych, niszczycielskich osobników, w tym pełniących ważne funcie w społeczeństwie, zajmujących ważne stanowiska w państwie, w tym jako politycy (wyszłoby na jaw, że ich znaczna część, to są osobniki upośledzone psychicznie, niedorozwinięte umysłowo, kalekie etycznie, aspołeczne, że są to debile, psychopaci...).

 

 

WYJAŚNIENIA

Celem funkcjonowania procedury ustalania, odpowiednio, rodzaju, typu, profilu, stanu, poziomu psychiki, umysłu, oceny zachowania, postępowania, działań jest ochrona ludzi wartościowych/ograniczanie działań osobników szkodliwych, destrukcyjnych, niszczycielskich, ich dyscyplinowanie, przed nimi ostrzeganie, mobilizowanie do rozwoju, motywowanie do współpracy, pozytywna selekcja do pełnienia ważnych funkcji w społeczeństwie, zajmowania ważnych stanowisk w państwie/zapobieganie szkodzeniu, pogrążaniu, problemom, stratom; pogrążaniu/egzekwowanie konstruktywizmu.

 

 

Czy ludzie o nieprawidłowo funkcjonującej psychice, upośledzeni umysłowo, debile, psychopaci, alkoholicy, nikotynowcy, narkomani, tikowcy itp. powinni przebywać (mieszkać, pracować, wypoczywać, podróżować, itp.) z ludźmi normalnymi, wartościowymi, wrażliwymi, intelektualistami, abstynentami, by na nich bezpośrednio wpływać, pośrednio oddziaływać (a m.in. ich denerować, uwrazliwaic; uszkadzać im psychikę; geny, demoralizować, wypaczać, wpędzać w choroby, nałogi; ich pogrążać)?!

 

 

LUDZI ZDROWYCH, POZYTYWNYCH/WARTOŚCIOWYCH TRZEBA CHRONIĆ, ROZWIJAĆ, WSPIERAĆ, POZYTYWNIE WYKORZYSTYWAĆ

Jest niedopuszczalne, nawet zwyczajowo, na zezwalanie osobnikom anormalnym, upośledzonym, chorym na eksponowanie swojej choroby, jej skutków. Jeśli takie osoby nie potrafiła się normalnie zachowywać w msh publicznych, to muszą mieć do nich zakaz wstępu, mieć wydzielone specjalne tereny, rejony do mieszkania, przebywania, by nie robili ludziom krzywdy: nie demoralizowali, nie wypaczali, nie wynaturzali, nie powodowali urazów, lęków, nie zarażali swoim stanem, postępowaniem; nie uszkadzali psychiki; genów; nie obniżali potencjałów; nie pogrążali!

 

 

www.o2.pl | Środa [29.04.2009, 22:49] 1 źródło

W CHINACH ŻYJE 100 MLN CHORYCH UMYSŁOWO

Według psychiatrów - co najmniej tyle.

Według dr Huang Yueqina ta liczba jest i tak mocno zaniżona. Jego ośrodek od 2002 roku jest głównym autorem metod walki z rosnącym problemem zaburzeń psychicznych dotykających obywateli Chin - informuje "The Daily Telegraph".

Choroby psychiczne są obecnie na pierwszym miejscu na liście problemów dotykających ten naród. Wyprzedziły raka i choroby serca. Dotykając 7 proc. ludności, są największym obciążeniem zdrowotnym dla budżetu.

Większość chorujących cierpi na stany lękowe, depresje, uzależnienie od narkotyków i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Według dr. Huanga jeden na 20 chorych wie, że coś mu dolega i próbuje się leczyć. Narzeka on, że przez ostatnie 50 lat władza nie zauważała tego problemu i nie inwestowała w leczenie osób umysłowo chorych - dodaje gazeta.

W Pekinie powstaje właśnie sześć nowych klinik psychiatrycznych zdolnych obsłużyć 150 tys. pacjentów. W tej chwili w stolicy Chin na oddziałach psychiatrycznych jest jedynie 6,9 tys. łóżek. Brakuje jednak lekarzy. Psychiatrów w całych Chinach jest jedynie 4 tys. Nie ma też wydziałów psychiatrii w szkołach medycznych. | JS

 

"FAKTY I MITY" nr 39, 04.102007 r.

PISOFRENIA PARANOIDALNA

Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...). Dominika Nagel

[Dotyczy tych, którzy się do tego przyczyniają, oraz ich ofiar... – red.]

 

 http://www.proekologia.pl/print.php?plugin:content.17558 | kwiecień 2009

W Polsce na schizofrenię cierpi jedna na 100 osób. Dotyka aż 400 tysięcy Polaków, cierpi na nią jedna na 100 osób. Jest bardzo demokratyczna: dotyka i profesorów uniwersytetu, i kloszardów. Występuje na całym świecie, bez względu na płeć, rasę i religię. Choruje na nią aż 50 milionów ludzi. W samych Stanach Zjednoczonych cierpią na nią 2 miliony Amerykanów, a każdego roku notuje się ponad 100 tys. nowych przypadków zachorowań. W Wielkiej Brytanii każdego roku schizofrenię rozpoznaje się u 7500 pacjentów. Codziennie na polskich oddziałach psychiatrycznych przebywa około 8770 osób z rozpoznaniem tej choroby. Ponad 90 proc. pacjentów cierpiących na schizofrenię jest stanu wolnego, nie ma dzieci, a większość badanych (69,7 proc.) mieszka z rodzicami lub jednym z rodziców. Atak schizofrenii może być jednorazowym epizodem, ale, niestety, najczęściej na jednym epizodzie się nie kończy. Około 30 procent pacjentów żyje ze schizofrenią długotrwałą, z częstymi nawrotami. Kolejne 30 procent ma nawroty co kilka lat. Co ważne, pomiędzy nawrotami choroby chorzy mogą funkcjonować normalnie. | niteczka21

 

www.o2.pl | Wtorek [31.03.2009, 08:01] 1 źródło

CO NAJMNIEJ MILION POLAKÓW CIERPI NA DEPRESJĘ

Leki antydepresyjne stały się artykułami pierwszej potrzeby - ostrzegają psychiatrzy.

W ubiegłym roku z hurtowni farmaceutycznych trafiło do aptek ponad 13 mln opakowań leków przeciwdepresyjnych wypisywanych na receptę. Przyjmując szacunkowo, że jeden pacjent zużywa w ciągu miesiąca terapii średnio jedno opakowanie, może to oznaczać, że tego typu środki stosuje w naszym kraju ponad 1 mln osób - wynika z danych zebranych przez firmę IMS Health. | AB

 

 www.o2.pl / www.sfora.pl | Sobota [05.09.2009, 12:24] 1 źródło

ZABIJE NAS... DEPRESJA

W przyszłości to właśnie ta choroba będzie najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie.

Takiego zdania są eksperci Światowej Organizacji Zdrowia, którzy spotkali się w Atenach w ramach pierwszego Globalnego Szczytu Zdrowia Psychicznego - podaje polskieradio.pl.

Na zaburzenia psychiczne na całym świecie cierpi ponad 450 mln ludzi, depresja to największy problem w tej grupie chorób.

W ciągu dwóch dekad, spośród wszystkich chorób, depresja stanie się największym ciężarem dla gospodarki i społeczeństw - mówi dr Shekhar Sabena ekspert WHO.

Jego zdaniem, choroba ta może mieć kilka przyczyn, niektóre z nich są biologiczne, ale duże znacznie mają też czynniki zewnętrzne, na przykład stres.

Dlatego ludzie biedni, zarówno w krajach rozwijających się jak i rozwiniętych chorują częściej niż osoby zamożne - mówi ekspert.

Lekarze przypominają, że objawami depresji mogą być przygnębienie, zmęczenie, problemy ze snem, a także lęk, trudności w koncentracji a nawet nieumiejscowiony ból. | JP

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | Wtorek [16.02.2010, 22:34]

POLACY WPADAJĄ W DEPRESJĘ NA POTĘGĘ

Na tę chorobę cierpi już co dziesiąty z nas.

Smutek i przygnębienie utrzymujące się przez dwa tygodnie czy obojętność w stosunku do rodziny, przyjaciół czy pracy to już sygnały, które mogą świadczyć o depresji. Objawem może być również bezsenność - tłumaczy "Rzeczpospolitej" dr Michał Skalski z Kliniki Psychiatrycznej Akademii Medycznej w Warszawie. - Więcej niż trzy bezsenne noce w kolejnych trzech tygodniach to już powód do szukania porady lekarskiej.

Niestety, o poradę lekarz specjalisty nie jest w Polsce łatwo. Na wizytę u psychiatry czeka się miesiącami - informuje gazeta.

A liczba chorujących na depresję w Polsce rośnie. Według szacunków Zespołu ds. Walki z Depresją działającego przez ministrze zdrowia, cierpi na nią aż 10 proc. dorosłych Polaków.

Liczba osób, które ze względów biologicznych zapadają na depresję, utrzymuje się na stałym poziomie. Przybywa tych, którzy chorują, bo nie radzą sobie ze stresem zawodowym czy rodzinnym. A tego, jak go przezwyciężyć, nie uczy się w szkołach - mówi gazecie "Rz" dr Dariusz Wasilewski, psychiatra i przewodniczący Zespołu ds. Walki z Depresją. | WB

 

 www.o2.pl / www.sfora.pl | Piątek [11.09.2009, 20:13] 2 źródła

WSZYSCY JESTEŚMY CHORZY PSYCHICZNIE?

Naukowcy twierdzą, że tak. Ale nie każdy się przyznaje.

Zaburzenia psychiczne występują częściej niż nam się wydaje. Przypadków stanów lękowych, depresji, natręctw i uzależnień od alkoholu, narkotyków czy czynności może być nawet dwukrotnie więcej niż wynika ze statystyk - alarmuje portal brightsurf.com

Wszystko zależy od skali badań i kryteriów diagnozy. Psychologowie z amerykańskiego Duke University we współpracy z naukowcami z Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii zakończyli właśnie długoterminowe badania ponad tysiąca Nowozelandczyków.

Sprawdzano stan ich zdrowia psychicznego od urodzenia do 32. roku życia. Zaskoczyła ich skala zaburzeń psychicznych zatajanych lub ujawnianych przez pacjentów dopiero po wielu latach.

Ponad 40 proc. badanych cierpi lub cierpiało z powodu depresji, 32 proc. ma lub miało problem z uzależnieniami. Wcześniej statystyki odnotowywały tylko połowę takich przypadków - tych aktualnie leczonych.

Można śmiało stwierdzić, że jeśli będziemy obserwować grupę ludzi od ich wieku dziecięcego, to wcześniej czy później u każdego stwierdzimy jakieś zaburzenia. Depresję, stany lękowe czy uzależnienie - uważa prof. Terrie Moffitt.

Naukowiec przekonuje, że powinniśmy się przyzwyczaić do tego, iż zaburzenia psychiczne są w naszym świecie bardzo powszechne. W jego opinii nie zawsze udaje się je wykryć, bo brakuje środków na dokładne badania szerokich grup społecznych. Poza tym trudno ocenić kiedy człowiek ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Jeśli przyjmiemy, że wystarczy już jeden przypadek zaburzeń w życiu to statystyki obejmą całą populację. Wszystko zależy od tego jak surowe kryteria diagnozy przyjmiemy - dodaje prof. Moffitt. | AJ

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | Środa [13.10.2010, 20:32]: DORASTA POKOLENIE CHORYCH UMYSŁOWO. NIE MA DLA NICH RATUNKU? Choć nie zawsze chodzi o ciężką psychozę, to jednak jedno na pięcioro dzieci ma objawy zaburzeń psychicznych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie - donosi eurekalert.org.

Odkryto też bardzo silny związek między zdrowiem psychicznym dziecka a zdrowiem psychicznym jego rodziców - dodaje serwis.

Aż u 40 proc. badanych wykryto więcej niż jedną formę zaburzenia. Poziom obecności w badanej grupie zaburzeń trwale utrzymujących się (przez całe życie) określono na 22,2 proc. | JS

 

 

"Tak jak diamentu nie uda się oszlifować bez tarcia, tak człowiek nie może stawać się doskonalszym bez trudu oraz cierpienia."

 

Stanowimy, jako społeczeństwo, a więc zbiór jednostek, ogromną mieszaninę wszelkich typów osobowości, charakterów, motywacji, celów, stosowanych do ich realizacji środków, metod; mamy najróżniejsze sposoby reakcji na różne sytuacje, doświadczenia; jesteśmy indywidualną i zbiorową mieszaniną różnych zdolności, niedoskonałości i wad. Niemniej można nas do pewnego stopnia usystematyzować i, byłoby najlepiej, z grubsza posegregować i wykorzystać – by nie tracić czasu, energii, inwencji, zdrowia na konflikty, tylko maksymalnie efektywnie współpracować.

 

 

To psychopaci, debile; kanalie; degeneraci mają ponosić wszystkie, w tym finansowe, konsekwencje swojego postępowania, a nie przyroda, ludzie normalni, dbający o zdrowie, pozytywni; przyszłe pokolenia!

 

Obecnie ludzie świadomie, nieświadomie się degenerują, gdyż niski status »degenerata, pasożyta«, czyli nałoga, chorego, najlepiej posiadającego jeszcze chore dziecko, daje profity. Ja proponuję ten trend odwrócić.

 

- zakaz przeznaczania państwowych pieniędzy na osobniki niepożyteczne, szkodliwe, degeneratów (proszę samemu szukać sponsora. A zwolennicy łożenia na nich, niech sami ich utrzymują, a nie osoby, które nie chcą, których na to nie stać); dbamy przede wszystkim - zapobiegając w ten sposób chorobom, wydatkom; stratom, problemom; inwestując - o ludzi zdrowych, młodych; (potencjalnie) pożytecznych; przyszłość.

Osobniki niepożyteczne, szkodliwe, degeneraci mogą otrzymać co najwyżej lokum z wyżywieniem w odosobnionym msu z zakazem opuszczania tego rejonu (można stosować obroże elektroniczne, by wyegzekwować zakaz), by zmniejszyć do minimum ich negatywne oddziaływanie na resztę społeczeństwa, które będzie się wtedy mogło zająć innymi sprawami, zamiast skutkami takiego oddziaływania, sąsiedztwa...

 

- POMOC SOCJALNA. Chcesz coś otrzymać, to co oferujesz w zamian?!

Punktem wyjścia do wszelkich rozważań na ten temat jest ustalenie naszych możliwości finansowych oraz hierarchii ważności, wartości ubiegających się o pomoc (chyba czymś różni się starzec od młodzieńca, który musi się zająć m.in. reprodukcją i opieką nad potomstwem, alkoholik, nikotynowiec, narkoman od dbającego o zdrowie abstynenta, debil od intelektualisty, psychopata, kanalia od prawego, normalnego człowieka, itp.). Można w tym celu posłużyć się punktacją (w interesie ubiegających się będzie osiągnięcie jak najwyższej oceny, a więc m.in. dbanie o siebie, rozwój, innych, współpraca). M.in. w tym celu każdy powinien składać coroczny raport z swojego postępowania: pożyteczności, przydatności/braku pożytku/szkodliwości.

 

Nie może żyć na koszt społeczeństwa, nie tylko ten, kto czyni krzywdę, szkodzi, niszczy, przyczynia do problemów, strat, ale również ten, z kogo nie ma pożytku (wszystko ma aktualną wartość)! Również dlatego, że nas, przyrody na to nie stać!

 

- JAKA SŁUŻBA ZDROWIA?

– Racjonalna: powinna zajmować się - w pierwszej kolejności - leczeniem ludzi POŻYTECZNYCH, i dopiero po - całkowitym - wywiązaniu się z tej misji można rozpatrywać realizację utopii...

 

– Przede wszystkim ZAPOBIEGANIE, a jeśli się nie uda, to - ekonomicznie, ekologicznie; etycznie, wg statusu – uzasadnione leczenie chorób.

Osoby o statusie: osoba przeciętna: Przed 30-tym rokiem życia leki i leczenie bezpłatnie – to jest inwestycja. Między 30-tym, a 45 rokiem życia leki i leczenie płatne w 50%. Powyżej 45 lat odpłatność leków i leczenia 100% (w wielu przypadkach te pieniądze nie zwróciłyby się). Niepełnosprawni, hoży od urodzenia (dożywotni, i nie zdolni do jakiejkolwiek konstruktywnej działalności) powinni ponosić pełną odpłatność za leki i leczenie. – To żadna zasługa takich osób, ani wina społeczeństwa, i nie leży to w naszym interesie, by takich ludzi płodzić, rodzić, na nich łożyć (mogą szukać sponsora, brać udział w testowaniu leków, itp. – muszą wykazać (ich rodzice, opiekunowie) jakąś konstruktywną inicjatywę, według zasady: coś za coś); nikotynowi, narkotykowi, alkoholowi, żywieniowi itp. degeneraci, samobójcy - przeznaczający, razem, miliardy zł na takie substancje - muszą ponosić 100% odpłatność za leki i leczenie, ale nie lekarzom, tylko państwu (lekarz wypisywałby rachunek za swoje usługi. Nie jest to idealne, bo sprzyjające korupcji rozwiązanie, ale jest lepsze od obecnego postępowania).

Osoby o statusie: osoba pożyteczna, osoba wybitna muszą być, m.in. w tym względzie, uprzywilejowane.

Obecnie ludzie świadomie, nieświadomie się degenerują, gdyż niski status »degenerata, pasożyta«, czyli nałoga, chorego, najlepiej posiadającego jeszcze chore dziecko, daje profity. Ja proponuję ten trend odwrócić.

 

Ponieważ lekarzom, w tym stomatologom, nie opłaca się skutecznie leczyć, to trzeba to, ekonomicznie, wymusić, a mianowicie wypłać im wyłącznie stałą, nigdy nie zmniejszaną, pensję. A czy będą nieskutecznie leczyć 6 dni w tygodniu, po 12 godzin dziennie setki ludzi, czy skutecznie leczyć kilkanaście osób, co 2-gi dzień, przez 4 godziny będzie zależało od efektów ich pracy.

Apteki, firmy farmaceutyczne, muszą być wyłącznie państwowe, a więc utrzymywane, ich produkty opłacane przez państwo, więc zwiększanie produkcji wynikłe z szkodzenia tzw. lekami, uszkadzania genów, skażania środowiska, biedy, przedłużanie dogorywania; realizowanie pseudobroczynnej utopii nie będzie się opłacało.

 

Więcej:

CHOROBY ZAKAŹNE

 http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=120&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

Cóż to za lecznictwo, skoro gdy leczymy jedną osobę, to w tego konsekwencjach m.in. choruje następnych 10 – powstają efekty lawin (...)...!!

Cóż to za lecznictwo, że gdy bierze się tzw. lek na jedną chorobę, to wywołuje on następną, oraz przyczynia do problemów, skażeń, zatruć, itp., z tego skutkami – powstają efekty lawin (...)...!!

TZW. LECZNICTWO (m.in. kolejne oblicze tzw. reklam)...

 http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=120&postdays=0&postorder=asc&start=30

 

 

Dając pieniądze, uprzywilejowując degeneratów utrwalamy i rozpowszechniamy takie postępowanie, w efekcie ich przybywa, więc sytuacja gospodarcza państw, zdrowotna, ekonomiczna społeczeństw się pogarsza, więc i z tego powodu degeneratów przybywa (powstaje efekt lawiny)...

JAKIE POSTĘPOWANIE, TAKIE EFEKTY

Nie można, w żaden sposób, zachęcać do degeneractwa, pasożytnictwa; szkodzenia, rozpowszechniać, utrwalać, takie postępowanie! Ludzi trzeba mobilizować, a nie demoralizować; degenerować! Problemom należy zapobiegać, w tym wspierając, inwestując w ludzi o wysokim potencjale, walorach, wartościowych, pożytecznych, a nie w zbędnych, niepożytecznych, szkodliwych! Trzeba przedstawiać, wspierać, promować pozytywne, a nie negatywne wzorce. Należy postępować skutecznie, a na odwrót, utopijnie!

Degeneracja, czyli nie dbanie o siebie, o swój stan fizyczny, psychiczny, intelektualny, szkodzenie sobie, np. przekazem z radia, telewizji, nieruchliwym trybem życia, niezdrowym odżywianiem, nikotyną, narkotykami, alkoholem, płodzenie, rodzenie chorowitych, chorych, upośledzonych, niedorozwiniętych, brzydkich dzieci, nie może kojarzyć się z dobrą sytuacją, prosperitą, być zachęcająca, tylko być skuteczną przestrogą, do tego trzeba zniechęcać, a nie zachęcać, stąd nim gorsza będzie sytuacja takich osobników tym lepiej, by ich ubywało, a nie przybywało, by bezpośrednie i pośrednie szkody dla społeczeństw, naszego gatunku, środowiska, przyrody, przyszłych pokoleń, w tym dla genów były jak najmniejsze! Takich osobników, ich geny należy usuwać, a nie sprzyjać ich rozmnażaniu się ułatwiać im, bezpośrednio, pośrednio, wciąganie w to następnych! I to jest PRAWDZIWE DOBRO, ODPOWIEDZIALNOŚĆ, DALEKOWZROCZNOŚĆ, ROZSĄDEK, ZAPOBIEGANIE PROBLEMOM; DOGŁĘBNA ETYKA!

 

LUDZIOM, SPOŁECZEŃSTWOM TRZEBA POKAZYWAĆ POZYTYWNE WZORCE DO NAŚLADOWANIA; ludzi trzeba mobilizować, dyscyplinować (m.in. odpowiednio: pozytywnie/negatywnie wyróżniać, stygmatyzować; nagradzać/karać), pozytywnie wykorzystywać ich potencjał; rozwijać; wskazywać im konstruktywne, dalekowzroczne, dogłębnie przemyślane, przeanalizowane, cele, sposoby, przygotowywać, przedstawiać, wytyczać zadania potrzebne do ich realizacji, osiągania pożądanych efektów. Inaczej ma mse frustracja, demoralizacja, anarchia, degeneracja, degradacja, itp.; destrukcja!

 

 

Eugenika, eutanazja

 http://www.wolnyswiat.pl/21h5.html 

 

By ocalić przyrodę, sensowne, wartościowe, cenne życie, przyszłe pokolenia, trzeba usunąć te życia, których istnienie jest osiąganiu tych celów przeciwstawne.

Proszę wykazać rozumowe, proekologiczne, proklimatyczne, prozdrowotne, proekonomiczne, progatunkowe argumenty przeciw eutanazji, eliminacji osobników, biernie, aktywnie, szkodliwych, pozytywnej selekcji prokreacyjnej...

Bo ja WYKAZAŁEM ZA!

Absurdy, problemy, tragedie, potworności itp. nie biorą się z kosmosu...!!! Proszę się zastanowić jak wygląda rzeczywistość, wszechstronnie dzięki ludziom nienormalnym, chorym... A jak by było, gdyby ich nie było.

ALTERNATYWA/WYBAWIENIE – RATUNEK DLA ISTNIEŃ NA ZIEMI:

EUTANAZJA; SELEKCJA POZYTYWNA/UTOPIA; SELEKCJA NEGATYWNA (to tylko... psychopaci, debile; kanalie; degeneraci; skutki braku selekcji/selekcji negatywnej)

 http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=199&start=0

RACJONALNA - DOGŁĘBNA, DALEKOWZROCZNA - ETYKA

/O wyższości śmierci z powodu głodu, chorób, skażeń, zatruć, trucia się truciznami jak nikotyna, alkohol, narkotyki, uczenia, wciągania w degeneractwo następnych od bezbolesnej eutanazji, takiego uśmiercania osobników szkodliwych; zapobiegania degenerowaniu, pogrążaniu... O wyższości kierowania się emocjami nad rozsądkiem, krótkowzroczności nad myśleniem całościowym, dalekowzrocznym... Rabunek, skażanie, trucie, degenerowanie, zagłada życia; czynienie zła jest moralne, dobre, a temu zapobieganie jest złe, i należy się temu sprzeciwiać, bo mogłoby to uratować Życie na Ziemi...

PS

31.10.2011 r.

Niniejszym oświadczam, iż będąc w pełni władz umysłowych ABSOLUTNIE zabraniam leczenia, ratowania mnie, gdybym w wyniku tego miał być obłożnie chory, niepełnosprawny fizycznie bądź/i umysłowo - w takiej sytuacji ŻĄDAM dla mnie natychmiastowej eutanazji!!! Jest to decyzja ABSOLUTNIE NIEPODWAŻALNA I OSTATECZNA!!! ŻĄDAM także, by moje zwłoki zostały w całości, jak jest to praktycznie ekologicznie możliwe, utylizowane (nic nie ma pozostać, być gdziekolwiek przechowywane)! ZABRANIAM robienia jakichkolwiek uroczystości pogrzebowych w związku z moją śmiercią!

 

Piotr Kołodyński (ur. 17.10.1966 r. w Brzegu, woj. opolskie) - autor/redaktor:

- www.wolnyswiat.pl - pismo niezależne (istnieje od 2000 r.),

- www.racjonalnyrzad.pl - konstruktywna alternatywa dla realizowania utopii; szkodzenia, niszczenia; destrukcji; pogrążania: RACJONALNY RZĄD,

- www.pzepr.pl - PROEKO-energia, transport-BIZNES,

- www.lcbw.pl - Ludzie Coraz Bardziej Wartościowi - wspieranie wartościowych ludzi i ich pozytywne wykorzystywanie,

- www.antyludzcy.pl - filmy i opisy takich osobników, celem ich zdyscyplinowania,

- www.jawnystatus.pl - (w założeniu) publiczne dostępny zbiór inf. o potencjale, publicznych działaniach wszystkich ludzi, celem pozytywnej selekcji do pełnienia ważnych funkcji w społeczeństwie, zajmowania ważnych stanowisk w państwie.

 

Skr. poczt. 904

00-950 W-wa 1

 

 

Osoby szczególne wymagają szczególnego traktowania, i jest to w interesie ogółu.

 

W ZWIĄZKU Z TYM WSZYSTKIM trzeba m.in. wprowadzić rejestr osób psychopatycznych, debilnych, chorych psychicznie, uciążliwych (ich nawyki, tiki, natręctwa itp.)(a stanowią oni co najmniej kilka procent społeczeństwa!), ich portret psychologiczny, stan zdrowia psychicznego, w tym dzięki standardowej ankiecie, oraz jawną pozytywną/negatywną punktację na podstawie opinii, z uzasadnieniem, otoczenia* (w tym z msa pracy, nauki, leczenia się), policji, i wpisywać status danej osoby do jej dokumentów. Również osoby wybitne zasługują, ale na chlubne wyróżnienie. Najlepiej więc wprowadzić kilka kategorii, osoba: wybitna/pożyteczna/wartościowa potencjałem/przeciętna pożyteczna/przeciętna niepożyteczna/szkodliwa biernie/szkodliwa aktywnie/b. szkodliwa – z dopiskiem w jaki sposób, w jakiej dziedzinie. I odpowiednio, do ich postępowania, trzeba traktować takich ludzi (np. osoby pracujące muszą być uprzywilejowane, wg statusu, między innymi obsługą w pierwszej kolejności: w urzędach, msh usług, rozrywki, sklepach, w dostępie do/i w środkach komunikacji itp. Zwiększy to też motywację do podjęcia - w tym legalnej - pracy. Z kolei psychopaci, debile dewianci seksualni, osoby uciążliwe, np. tikowy, nie będą mogli wykonywać zawodów, prac, zajmować stanowisk, mieli wstępu do msc, mieszkać – gdzie mogliby robić ludziom krzywdę).

Można nagrywać zachowania takich osób, i nagrania wysyłać do banku danych, gdzie można by było też pobierać zdjęcia m.in. zdeklarowanych przestępców.

W danych osobowych powinna też być zawarta inf., czy ktoś silnie ulega instynktowi stadnemu, czy też jest indywidualistą, osobą o niezależnej osobowości, gdyż ma to diametralne znaczenie w stosunkach międzyludzkich, np. w szkole, w msu zamieszkania, w pracy (indywidualiści, osoby o niezależnej osobowości m.in. wzbudzają agresję, podejrzenia choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego ze strony przywódców grup, ich popleczników i pozostałych, którzy chcą awansować („że nie chcą  krakać jak wrony (oni)”). Utrudni to m.in. znęcanie się, atakowanie przez psychopatów-ki ludzi, a więc, w ten sposób, ich psychicznie okaleczanie!

Trzeba też zrobić stronę internetową ( www.antyludzcy.pl ), stały program telewizyjny, gdzie pokazywane byłyby osoby bezmyślne, egoistyczne, złośliwe, przygłupy, debile, psychopaci, w tym również osoby uciążliwe np. telepacze, gwizdacze, nucacze, pstrykacze, stukacze, ciamkacze, szuracze, psiarze, używający głośno nastawionych głośników (nagrywałyby ich zachowanie, postępowanie również przypadkowe osoby, narażone na skutki ich postępowania). Trzeba dać takim osobnikom do myślenia/narobić wstydu/zaszantażować – bronić się wzajemnie (m.in. zapobiegając też, w ten sposób, takim zachowaniom. Skoro uważają, iż postępują słusznie, to powinni być dumni i wdzięczni za pokazanie przykładnego zachowania...).

Oczywiście osoby o wyższym statusie mogą mieszkać, jeśli tego chcą, z osobnikami o niższym statusie.

 

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | Sobota [23.10.2010, 12:34]

ROZRABIASZ NA ULICY? POKAŻĄ TO NA "MONITORZE WSTYDU"

Nietypowy pomysł Straży Miejskiej.

Rzucasz niedopłaki na ulicy? Malujesz po ścianach? A może tłuczesz butelki? Uważaj! Jutro nagranie z miejskiego monitoringu pokażą wszystkim na "Monitorze wstydu" - informuje "Gazeta Wyborcza".

Na taki sposób piętnowania wandalizmu i innych nagannych zachowań wpadli strażnicy z Nowego Sącza. W oknie swojej siedziby ustawili monitor, na którego ekranie można oglądać nagrania z kamer monitoringu.

Komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu zapewnia, że chodzi o zawstydzenie najmłodszych, jeszcze niezdemoralizowanych wandali. Oprócz podziwiania swoich wyczynów w oknie (tam ich twarze są zamazane) muszą także, w obecności strażników obejrzeć swoje występki w komendzie.

 

Jak taki jeden z drugim zapierają się, że wcale nie rzucali niedopałków czy nie rozbijali butelek, to się im nagranie pokazuje, oczywiście w wersji pierwotnej, bez zamazanych twarzy. Natychmiast kończą dyskusję - powiedział Ryszard Wasiluk, komendant SM w Nowym Sączu.

 

"Monitor wstydu" działał już krótko w ubiegłym roku. Strażnicy twierdzą, że cieszył się zainteresowaniem przechodniów.

 

Zauważyliśmy, że wzrosła odwaga obywatelska. Ludzie oglądają nagrania, a potem podchodzą do strażnika i mówią, żeby podjechać jeszcze w kolejne miejsce, bo tam się dzieje to samo, co na ekranie - mówi Wasiluk.

 

Nie wszystkim jednak ta akcja się podoba.

 

Młodzieży należy pokazywać postawy godne naśladowania, a nie odwrotnie. Mimo iż twarze są zamazane, moim zdaniem jest to za daleko posunięta ingerencja w prywatność. Pomysł zupełnie nietrafiony - mówi gazecie Ewa Soja, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Krakowie. | WB

 

 

W dowodach osobistych trzeba zawrzeć inf. o profilu psychologicznym właściciela, jego statusie, tikach, nawykach, nałogach, stopniu wrażliwości/uwrażliwienia, okaleczenia psychicznego, czego i w jakim stopniu się nie toleruje, itp. Ma to diametralne znaczenie podczas szukania pracy, odpowiedniego msa do wypoczynku (podczas urlopu), podczas kupna biletu, np. na pociąg, itp. M.in. oferty pracy, wczasów muszą uwzględniać takie niuanse. Bardzo ułatwi to m.in. kupno odpowiedniego biletu na pociąg, samolot, by jechać, lecieć z odpowiednimi dla siebie osobami – wystarczy tylko przystawić elektroniczny czip do skanera, by odpowiedni program dobrał właściwy skład pasażerów w przedziale, w danej części samolotu.

 

Wszyscy ludzie muszą mieć w widocznym msu identyfikatory z numerem identyfikacyjnym (odpowiednik tablic rejestracyjnych w samochodzie) – plakietkę z elektronicznym chipem (umożliwiającym zeskanowanie m.in. nu identyfikacyjnego). Identyfikatory wyposażone byłyby w wyświetlacz i odbiornik, by zawsze pokazywały aktualny status, by nie trzeba było wymieniać plakietki. Wymusi to bardziej uczciwe i mniej uciążliwe postępowanie (np. będzie można wysyłać do banku danych inf. m.in. o trujących innych nikotynowcach, osobach przymuszających do słuchania radia, jazgotu muzycznego, dźwięków z słuchawek, ciamkania, strzelania gumą do żucia, uciążliwych psiarzach itp.), oraz ułatwi pracę policji itp. służb (m.in. zwiększy skuteczność ich działania, w tym szybkość identyfikacji, dokonywania zapisu do komputera, znajdywania przestępców, zmniejszy przestępczość, koszty dochodzeń).

 

Każdy posiadacz identyfikatora posiadałby także kierunkowy (elektroniczny element wysyłający żądanie podania nu identyfikacyjnego i odbierający inf. umieszczony w stalowej, zaślepionej z tyłu rurce), o zasięgu kilkunastu metrów skaner z funkcją zapisu i kierunkowego wysłania zapisanych danych innym osobom – świadkom.

 

 

Tylko osoby o statusie: przeciętna pożyteczna, wartościowa potencjałem, pożyteczna, bardzo pożyteczna, wybitna mogą się ubiegać o pełnienie ważnych funkcji, zajmowanie stanowisk publicznych.

 

 

Osoby o statusie: »wybitna« powinny mieć tło numeru identyfikacyjnego w kolorze indygo, »bardzo pożyteczna« - górna połowa w kolorze indygo, a dolna w kolorze fioletowym, »pożyteczna« w kolorze fioletowym »wartościowa potencjałem« w kolorze zielonym, »przeciętna pożyteczna« w kolorze jasno szarym, »przeciętna niepożyteczna« w kolorze ciemno szarym, »szkodliwa biernie« w kolorze czarnym, »szkodliwa aktywnie« - górna połowa w kolorze czarnym, a dolna w kolorze czerwonym, »b. szkodliwa« w kolorze czerwonym (w każdym przypadku litery powinny być w kolorze białym.

 

      WYBITNA

Aktywny racjonalista:

- autor/redaktor:

- Wolnyswiat.pl

- Racjonalnyrzad.pl

- Pzepr.pl

- Lcbw.pl

- Antyludzcy.pl

- Jawnystatus.pl

 

- prezydent RP

(konstruktywny dyktator)

- abstynent.

Stan zdrowia:

- nosiciel: x, z

- zarażony/chory: a

Inne inf.: wrażliwiec, umysł

analityczny, pragmatyczne

podejście do seksu, powszechnie napastowany wzrokowo/nie

życzy sobie tego!, interesuje

psychopatów, debili..., chce spokoju.

 

 

000 000 000 01

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 B. SZKODLIWA

Aktywny psychopata:

- dręczyciel

- bandyta

- przestępca recydywista

- degenerat (alkoholik, nikotynowiec).

Stan zdrowia:

- nosiciel: x, y, z.

- zarażony/chory: a, b, c

Inne inf.: bezwzględny,

bezmyślny, gwałciciel, napastuje wzrokowo, szczególnie interesuje się osobami o wysokim

pozytywnym potencjale,

choleryk.

 

 

 

000 000 222 22

 
    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osobniki o statusie: aktywnie szkodliwy/a, b. szkodliwy/a (psychopata/ka, debil/ka, upośledzony/a psychicznie, o uszkodzonej psychice, chory/a, wypaczony/a umysłowo, zarażony/a HIV/, HCV, degenerat/ka-nikotynowiec/ówka/,narkoman/ka/,alkoholik/czka, pedofil/ka, oszust/ka, złodziej/ka) muszą, na żądanie osoby o statusie: wybitna, b. pożyteczny/a, pożyteczny/a, wartościowa potencjałem, przeciętna pożyteczna, opuścić jej towarzystwo, dane mse, nie zbliżać, nie interesować się. Muszą też, odpowiednio do swojego postępowanie, stanu, efektów oddziaływania, mieć zakaz spozierania wzrokowego na innych ludzi, itp.

 

Na portalu: www.jawnystatus.pl każdy może zapoznać się z podstawowymi danymi wszystkich obywateli wg ich nu identyfikacyjnego, oraz umieścić tam - jawnie, czyli podając swój nr identyfikacyjny - swoją opinię, informację o danej osobie po wypełnieniu tam standardowego, przejrzystego elektronicznego formularza, z opcją dołączenia zdjęć, nagrania dźwięku i, preferowanego, filmu. Trzeba też umożliwić wysłanie zawiadomienia z telefonu: SMS-em, MMS-esem. Osoby szkodliwe, łamiące normy współżycia społecznego, prawo, m.in. traciłyby prawo do ochrony danych osobowych, swojego wizerunku.

 

PS

Kto będzie temu przeciw: osoby pożyteczne, konstruktywne, wybitne, pozytywnie wyróżnione, które awansowały, noszące swój identyfikator z dumą, czy osobnicy pasożytniczy, szkodliwi, destrukcyjni (czyli nie tylko nie wnoszący pozytywnego wkładu, ale jeszcze pochłaniający efekty pracy innych; pogrążający ludzi, społeczeństwo, państwo)(więc co powinni mieć do powiedzenia)...

 

 

www.o2.pl / www.sfora.pl | 1 źródło Środa [24.03.2010, 11:40]

STRAŻ MIEJSKA MA NOWY SPOSÓB WEZWANIA POMOCY. DYSKRETNY

Nikt się nie dowie, że to ty ich ściągnąłeś.

O napadzie, dewastacji lub kradzieży będzie można zaalarmować Straż Miejską za pomocą SMS-a. Mają z niego korzystać pasażerowie komunikacji miejskiej - donosi "Życie Warszawy".

Nowa metoda zgłaszania przestępstw ma pomóc tym, którzy chcą, ale boją się reakcji, np. wandali niszczących autobus którym się jedzie.

Gdy testy systemu się zakończą, dyskretny SMS na numer 986 Straży Miejskiej (jeszcze nie aktywny) załatwi sprawę.

Formacja jako jedyna w Polsce testuje od wczoraj program dający możliwość wezwania pomocy wiadomością przez komórkę - dodaje dziennik.

W czasie testów sprawdza się m.in. prędkość reakcji patrolu od czasu wysłania wiadomości do przybycia na miejsce.

SMS ma dotrzeć do stanowiska wspomagania dowodzenia w centrali straży. Informacja pojawi się na monitorze komputera dyżurnego, który natychmiast wyśle na miejsce patrol – zapowiada "Życie Warszawy".

W SMS-ie do strażników, w przypadku zgłaszania zdarzenia w autobusie bądź tramwaju, powinna znaleźć się informacja o numerze linii, składu i rodzaju przestępstwa.

Straż Miejska obiecuje przygotowanie odpowiednich szablonów do ściągnięcia na komórkę. Minusem akcji jest obciążanie wysyłającego, ale w przyszłości koszt brać mają na siebie operatorzy - pisze gazeta. | JS

 

www.o2.pl / www. sfora.pl | Wtorek [21.09.2010, 21:05]

TABLICE REJESTRACYJNE TO SPOSÓB NA ROWEROWYCH PIRATÓW?

Piesi mają już dość potrąceń przez cyklistów.

Tablice rejestracyjne na przednim i tylnym błotniku roweru? Taki pomysł pojawił się w Lublinie, gdzie piesi mają dość piratów na jednośladach, którzy jeżdżą po chodnikach.

Tablice rozwiązałyby problem bezkarności rowerzystów, którzy uciekają po przewróceniu czy najechaniu przechodniów. Ułatwiłyby one identyfikację kierujących, tak samo jak jest to z samochodami - wyjaśnia "Kurier Lubelski".

Policja ostrożnie podchodzi do tego pomysłu, a mł. asp. Arkadiusz Arciszewski z komendy wojewódzkiej w Lublinie przypomina, że rowerzyści wcale nie powinni jeździć po chodnikach. Wyjątkiem są dzieci do 10. roku życia, a pozostałym grozi za to mandat w wysokości 50 zł.

Przeciwko tablicom rejestracyjnym protestują oczywiście rowerzyści.

Musielibyśmy od nowa rejestrować wszystkie rowery. Z chamstwem trzeba walczyć, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku - mówi Grzegorz Mazur ze Stowarzyszenia "Rowerowy Lublin".

Natomiast urzędnicy z magistratu w Lublinie obawiają się, że gdyby pomysł zyskał akceptację parlamentarzystów, urząd zostałby sparaliżowany dodatkową pracą. | AJ

 

 

31. „LUDZI DZIELIMY M.IN. NA…”

 http://www.wolnyswiat.pl/31h1.html