EKONOMIA/FINANSE

admin
Site Admin
Posty: 3521
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: EKONOMIA/FINANSE

Postautor: admin » pt sie 20, 2021 2:20 pm

Dla przypomnienia:

CZY TO TAK DUŻO DO ZROBIENIA, A JAKIE OGROMNE KORZYŚCI!:
- trzeba zlikwidować pobór podatków, wyznaczyć rozsądną granicę bogactwa, jakie może posiadać jedna osoba, a potrzeby państwa finansować z dochodów państwowych przedsiębiorstw (jeśli rządzący nie potrafią stworzyć do ich działalności takich warunków, by generowały odpowiednie zyski, to muszą podać się do dymisji)

- trzeba wprowadzić ZAKAZ zadłużania się przez państwo

- zamiast pogrążających, w tym przyczyniających się do kosztownego utrzymywania biurokracji, wykorzystywania tego procederu do robienia przekrętów, długów, dopłat m.in. do rolnictwa, niszczycielskiego, zabójczego górnictwa trzeba dać impuls, stworzyć ekonomiczne możliwości dla proekologicznych alternatyw

- zamiast kosztownych szkoleń biznesowych i dużych kosztów na pomoc prawną, w tym podatkową, a więc opłacanie i biurokracji, trzeba wprowadzić ułatwienia biznesowe

- zamiast ponosić skutki, w tym koszty transportu spalinowego, trzeba w pełni obciążyć tego kosztami producentów i użytkowników pojazdów spalinowych, dzięki czemu proekologiczne alternatywy osiągną ekonomiczny sens

- zamiast zwiększać wydatki na tzw. lecznictwo, trzeba zapobiegać chorobom, w tym m.in. poprzez nieskażanie, nietrucie, dzięki prokreacji przez ludzi zdrowych, prawidłowemu odżywianiu się

- pieniądze i inne środki przeznacza się na normalne, zdrowe, inteligentne, urodziwe (a nie na nienormalne, chore, debilne, brzydkie, które należy uśmiercać! A w pierwszej kolejności usuwać takie płody!) dzieci.
[Wysłałem to wszystkim posłom:]
06.06.2015 r. [Aktualizacja: 08.06.2015 r.]

Dla przypomnienia, w tym dla członków przyszłego „nowego” rządu

CO M.IN. TRZEBA WPROWADZIĆ:

1. Całkowity zakaz zaciągania pożyczek przez organy państwa!
http://wrzodakz.neon24.pl/post/108658,cuda-w-ue | 01.05.2014 r.
Pomimo wyprzedaży w 80% majątku narodowego, czyli rządzący zachowywali się jak najgorszy alkoholik.
Na obsługę długu publicznego Polska wydała już w latach 93 – 2012 kwotę około 700 mld zł.
[Teraz rocznie rosnące odsetki od rosnącego długu Polski wynoszą oficjalnie ponad 40 mld zł (wg oficjalnych statystyk w 2014 r. mają wynieść mniej), czyli w 2015 r. będzie to grubo ponad 800 mld zł - wg oficjalnych danych... A za kilka lat będzie to kwota wyższa od sumy pożyczek... - red.]

Dług państwa już dawno temu przekroczył 1 bln zł!


2. Niemal całkowicie bezpodatkowy i bezskładkowy system gospodarczy. Podatki płacą jedynie milionerzy i miliarderzy (by nie przejęli niemal wszystkich dóbr, niemal wszystkich pieniędzy, nie stawali się monopolistami, nie opanowali państwa).
Płatne usługi medyczne. Wyjątek stanowią osoby potencjalnie i praktycznie pożyteczne, konstruktywne, wybitne, na leczenie których pieniądze pobierane są w postaci podatków od milionerów i miliarderów.
Każdy może sam, bezpośrednio, co wyjdzie dużo taniej bez pośrednictwa urzędników, banków, utrzymywać rencistów, emerytów. Lub sam wpłacać dowolne sumy na ZUS.
Na dogorywających starców, w tym tych, którzy zalegają w swoich i w domach starców, przychodniach, aptekach, szpitalach itp. za, łącznie, miliardy zł. (w ostaniach latach dogorywania pochłaniając na przedłużanie swoich męczarni więcej pieniędzy, niż wcześniej przez całe życie).
Każdy może sam odkładać bądź lokować pieniądze, ubezpieczyć się prywatnie.
https://natemat.pl/152701,mlodzi-nie-ch ... -pieniedzy | 26 sierpnia 2015: Po 40 latach oszczędzania można uzbierać aż 371 tys. zł.
A więc państwo nie wypłaca rent i emerytur, a pracodawcy dbają o zdrowie i życie swoich pracowników, bo inaczej będą wypłacać odszkodowania, renty.
Płatne usługi urzędnicze dla petentów.
Przestępcy powinni przede wszystkim pracą i karymi pieniężnymi ponosić konsekwencje swoich przestępstw.
Policja utrzymuje się z mandatów i z przejętych od przestępców, a pochodzących z ich nielegalnej działalności pieniędzy, dóbr oraz z zasądzonych przez sądy winnym przestępstwa kar pieniężnych.
Sądy utrzymują się z zasądzonych kar wpłacanych przez winnych przestępstwa oraz z pracy więźniów.
Więźniowie utrzymują policję, sądy, więzienia i siebie!

Państwu nie są potrzebni alkoholicy, narkomani, nikotynowcy, ludzie źle odżywiający się; degeneraci, ludzie fizycznie, psychicznie schorowani, państwo nie ma za to nagradzać, do tego zachęcać, ponosić tego konsekwencji finasowo. A takich osobników obecnie przybywa… Państwu nie są także potrzebni ludzie anormalni, psychopaci, przestępcy recydywiści, renciści, emeryci, starcy.
Ci ludzie sami mogą odkładać, lokować pieniądze, ubezpieczać się. A chętni mogą ich utrzymywać (są zorganizowane formy zbierania i przekazywania pieniędzy. Można stworzyć dodatkowe).

Skończyłoby się także przekupywanie emerytów, rencistów/takich wyborców pieniędzmi obecnych i, zadłużając ich, przyszłych podatników przez tzw. polityków…

Tego TVN nie pokaże - Pytanie do Janusza Korwin-Mikke o niepełnosprawne dzieci - Nie Masakra
https://www.youtube.com/watch?v=1yTy-9LwT20 | 24 mar 2014

Sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa; uproszenie, zmniejszenie liczby, kosztów procedur związanych z procesami, udowadnianiem winy, karaniem za przestępstwa jest powszechne zastosowanie mobilnych (przenośnych, przewoźnych) kamer internetowych z mikrofonami. Byłyby w nie wyposażone patrole policyjne, straży miejskiej (można je umieszczać na ramieniu, mocować na kasku, na pojeździe). W razie złapania na gorącym uczynku, czy podczas interwencji, sytuacja byłaby o wiele prostsza do udokumentowania – samym filmem z dźwiękiem, a więc bez konieczności spisywania zeznań. Mało tego, jeśli każdy patrol będzie posiadał elektroniczny wykaz kar (z wieloma słowami kluczowymi dla wyszukiwarki) za powszechne przestępstwa, będzie on mógł w wielu przypadkach na msu wymierzyć taką karę, w tym w postaci mandatu (patrole byłyby wspomagane dyżurującymi przy monitorach (z słuchawkami z mikrofonem)(np. w swoich domach) prawnikami, sędziami). Więc obejdzie się też bez dowożenia zeznających do aresztu, rozprawy w sądzie. W takim maksymalnie uproszczonym procesie wyroki byłyby o połowę mniejsze. Jeśli jednak winny wykroczenia, przestępstwa zmusi wymiar sprawiedliwości do uruchomienia całej procedury, to ponosiłby sto procent kary oraz koszty całej procedury.
Trzeba też masowo wprowadzić dobrze ukryte kamery z mikrofonami (nagranie dźwięku musi być automatycznie kodowane – dostępne wyłącznie po spełnieniu formalnych, surowych wymogów, w tym gdy pojawią się w nim, automatycznie zidentyfikowane, słowa klucze jednoznacznie świadczące o przestępczym charakterze przekazu) w msh publicznych – by efektywniej wyłapywać osoby popełniające przestępstwa, dla dokumentowania ew. niepożądanych zdarzeń.

Wojsko utrzymywane jest z państwowej działalności gospodarczej.
Płatne szkolnictwo na każdym etapie, wyjątek stanowią osoby pozbawione środków do życia, a będące potencjalnie i praktycznie pożyteczne, konstruktywne, wybitne, na których edukację pieniądze pobierane są z podatków płaconych przez milionerów i miliarderów.
Posłowie, rząd i ich personel utrzymywani są z dobrowolnych wpłat wnoszonych przez obywateli oraz z państwowej działalności gospodarczej.
Infrastruktura drogowa utrzymywana jest z części środków pozyskiwanych z sprzedaży tego, co stanowi zasilanie pojazdów i mogą zajmować się tym przedsiębiorstwa państwowe.
Energię elektryczną, gaz, wodę także mogą sprzedawać przedsiębiorstwa państwowe.
Tylko potencjalnie i praktycznie osoby pożyteczne, konstruktywne, wybitne, a pozbawione środków do życia mogą bezpłatnie mieszkać, otrzymywać całodniowe wyżywienie w publicznych jadłodajniach i korzystać z publicznych środków komunikacji, co ma być opłacane z podatków pobieranych od milionerów i miliarderów.
Można też stosować podatek inflacyjny w postaci drukowania pieniędzy.

3. Trzeba zastąpić drogie, nieefektywne, niezdrowe, energo- i czasochłonne odżywianie indywidualne bezpłatnym odżywianiem zbiorowym w jadłodajniach/publicznych centrach posiłków (za okazaniem dokumentu, z prawem do 5-ciu indywidualnie, odpowiednio do stanu zdrowia, wieku, itp., dobranych posiłków dziennie).

4. Trzeba postawić na efektywną energetykę wiatrową, wodną (może być źródłem pieniędzy także na utrzymywanie posłów, rządu i ich personelu, oraz wojska).

5. Trzeba wprowadzić całkowity zakaz stosowania sztucznego zapładniania, w tym metodą in vitro itp. metod!
M.IN. O IN VITRO...
http://www.wolnyswiat.pl/37h1.html

Rozmnażają się wyłącznie ci, którzy będą mieć w pełni fizycznie, psychicznie zdrowe, normalne, inteligentne, urodziwe/wartościowe dzieci!
(Śmierć w ramionach matki albo operacja warta fortunę. Oliwce kończy się czas!
Wsparło 230 868 osób
5 267 362,70 zł (105,8%)

Są pieniądze na operację Dawidka.
Darczyńcy wpłacili ponad 5 milionów 260 tysięcy złotych.

http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | 18.07.2015 r.
Pochodzący ze Śremu w woj. wielkopolskim dwuletni Kajtek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Pieniądze są potrzebne na jego leczenie w USA. TVP Info podaje, że widzowie stacji przekazali już na rzecz chłopca 7,5 mln zł...

http://www.wp.pl / http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | 19.09.2015 r.
Rekordowe odszkodowanie dla 5-letniego Wojtusia. Szpital będzie płacił rentę
Ponad milion złotych odszkodowania dla małego Wojtka, do tego odsetki i miesięczna renta w wysokości 6 tys. zł. Tyle będzie musiał zapłacić szpital w Płońsku (woj. mazowieckie) po tym jak przegrał trwającą od kilku lat sądową batalię. Łącznie to niemal 2 mln zł.
Komornik już zajął pieniądze na koncie szpitala. To poważnie zachwiało jego finansami. Placówce z pomocą przyszło jednak starostwo, które nadzoruje jego pracę. Radni powiatu zdecydowali o poręczeniu 1 mln 200 tys. zł pożyczki. Gdyby tego nie zrobili szpital straciłby płynność finansową, a pracownicy najprawdopodobniej nie dostaliby pensji.
Wojtek urodził się 5 lat temu, jest niepełnospraw­ny i wymaga nieustannej opieki. Podczas porodu otrzymał 0 pkt. w 10-stopniowej skali Apgar. Zanim dziecko przyszło na świat jego matka w krótkim czasie kilka razy trafiała do płońskiego szpitala i kilka razy była z niego wypisywana - mimo że jak się okazało miała m.in. tzw. zatrucie ciążowe. W domu dostała krwotoku, dopiero po tym zdarzeniu zdecydowano wykonać cesarskie cięcie.
To nie koniec kłopotów płońskiego szpitala. W sądzie toczy się inna sprawa także związana z porodem z 2010 roku. Jeśli i tym razem placówka przegra to musi liczyć się z kolejnym ogromnym odszkodowaniem.)


6. Praktycznie egzekwowany całkowity zakaz jakiejkolwiek, czegokolwiek emisji dźwiękowej, aktywnej wizualnej, w tym tzw. reklam za zewnątrz budynków, na zewnątrz wszystkich pojazdów i wewnątrz pojazdów publicznego transportu zbiorowego, na otwartej przestrzeni, w tym w miejscach wypoczynku, a m.in. przy parkach, akwenach wodnych - w wszystkie dni, a w nieparzyste także wewnątrz budynków.

7. Prawa, przywileje, dostęp do lecznictwa, zasobów, wsparcie finansowe itp. muszą wynikać z wiekowego, fizycznego, w tym z zdrowotnego, psychicznego, intelektualnego potencjału i wkładu w społeczeństwo i każdy człowiek musi mieć jawny profil, status, takie konto w internecie.

8. Trzeba przejść na racjonalny system społeczno-polityczno-gospodarczy, w którym o podejmowanych działaniach decyduję wyłącznie merytoryczne racjonalne argumenty, które przedstawić może każdy człowiek [A nie np. interes innych państw, zagranicznych firm, oligarchów, przekupywanych przez nich posłów, kast, emocje, wynik głosowania, itp.]!

---------------------
Więcej m.in. tutaj: RACJONALNY RZĄD/ZARZĄDZENIA
http://www.wolnyswiat.pl/24.html

admin
Site Admin
Posty: 3521
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: EKONOMIA/FINANSE

Postautor: admin » pn sie 23, 2021 3:08 pm

Gdy ratuje się jednych, oczywiście za czyjeś i czyimiś pieniędzmi..., to poświęca się drugich… Innej możliwości, praktycznie, nie ma!
Gdy ratuje się nikotynowych, alkoholowych, narkotykowych, żywieniowych, lekowych degeneratów, starców, to zadłuża; w pędza w biedę (część z tego powodu stanie się przestępcami), skaża; truje się; zaraża, doprowadza do chorób, w tym do bezpłodności, śmierci; degeneruje się ludzi zdrowych, młodych (dzieci, wnuki, prawnuki…)…
Więc trzeba logicznie, etycznie, w oparciu o ważność i na tej podstawie ustalając wartość skalkulować, ustalić: kogo warto, a kogo nie/kogo trzeba poświęcić dla dobra innych!

To nie długość, ale zdecydowanie jakość życia powinna być priorytetem!
Zamiast zarabiać na rękę np. 2500-3000 zł, bo potrącane są składki, lepiej jest otrzymywać 3000-4500 zł, dzięki nie potrącaniu pieniędzy na składki. I albo to wszystko wydawać, dzięki temu mając wyższy standard życia, a na stare lata zdecydować się na eutanazję, albo część pieniędzy samemu oszczędzać i dogorywać, w psychicznych i fizycznych męczarniach, na stare lata, a następnie tak umrzeć.


Karmisz psa, to oznacza, że przyczyniasz się do wycinania lasów pod pola uprawne; niszczenia przyrody, wyjaławiania gleb, pustynnienia Ziemi i z tego powodu niszczenia przyrody, zmian klimatycznych i z tego powodu niszczenia przyrody, rabowania surowców, produkcji przyszłych śmieci, skażania, trucia ludzi; chorób, degeneracji; wydatków, długów, biedy, śmierci z powodu głodu, wzrostu podatków, cen, zabierania pieniędzy m.in. dzieciom, przemysłowego chowu i uboju zwierząt na mięso dla psów, chorób psychicznych ludzi z powodu psich hałasów, wojen o zasoby itp., itd…!!!

Wypłacasz renty, emerytury, leczysz starców, przedłużasz ich psychicznie i fizyczne cierpienia, którzy i tak nic sensownego z dogorywania nie mają i nie dają, to sytuacja przedstawia się analogicznie…!!!

Ludzi trzeba dyscyplinować, uczyć ponoszenia skutków i ich konsekwencji swoich zaniechań, szkodliwych, złych czynów!! Dlaczego osoby niewinne, w tym przyszłe pokolenia mają ponosić konsekwencje, tak być karane, w tym finansowe nie z ich winy...!! A osoby winne złej sytuacji mają być nagradzane...!!


Co dorzucić do puli genetycznej?
https://www.youtube.com/watch?v=_SqcvyLeltQ


[Jeśli osobniki danego gatunku nie mają motywacji do doskonalenia się, pozytywnej współpracy, bo np. otrzymują wszystko bez własnego wkładu w siebie, w dobro wspólne, to się fizycznie, psychicznie, umysłowo, społecznie degenerują i demoralizują innych przedstawicieli własnego gatunku…
A przecież ludzie wręcz nagradzają za upośledzenie, choroby psychicznie, niedorozwój, anormalność umysłową, choroby fizyczne, nikotynowe, alkoholowe, narkotykowe, żywieniowe, lekowe degenerowanie się i demoralizowanie innych (uczenie, bezpośrednio, pośrednio, tego, czego nauczyli się od innych degeneratów…)…
Jeśli gatunek nie podlega zewnętrznej kontroli, np. za sprawą drapieżnika, mikrobów – by nie dochodziło do przerostu populacji, pandemii, degeneracji, degradacji środowiska, przyrody, to musi sam się kontrolować: swoją liczebność, dbać o fizyczną, w tym zdrowotną, psychiczną, umysłową jakość, doskonalić się (a nie, w dodatku wszechstronnie, degenerować…)!!! - red.]
Mysia utopia: eksperyment Calhouna - Wojna Idei #12
https://www.youtube.com/watch?v=nCZzjA0KzSU | 15 sty 2018
[Z ludzkością jest jeszcze gorzej... A wystarczy wprowadzić pozytywną prokreację (sterylizację osób z dziedzicznymi wadami, osuwanie płodów z wadami, uśmiercanie noworodków z wadami), eutanazję, komisyjne uśmiercanie degeneratów, osobników biernie, czynnie szkodliwych. A b. szybko okaże się, że nikomu żadne, w tym nikotynowe, alkoholowe, narkotykowe, żywieniowe, zarówno, jeśli chodzi o skład, sposób przyrządzania, jak i ilość/obżarstwo, tzw. lekowe, na wzrost mięśni, trucizny nie są potrzebne, tak samo psychiczne, fizyczne znęcanie się, jak również paranie się "zawodowo" przestępczością, zarażanie wirusem HIV, zoofilia itp...
Aby gatunek, w tym ludzki, nie tylko przetrwał, ale i prawidłowo funkcjonował, by był w coraz lepszym umysłowo, psychicznie, fizycznie stanie, zachowywał równowagę z przyrodą, środowiskiem, to konieczne jest przestrzeganie naturalnych, oczywistych, logicznych praw, w tym Natury!!! Jeśli w czymkolwiek pójdzie się na ustępstwo, to będzie początek negatywnej lawiny/końca gatunku... Więc m.in. nie słucha się i nie pozwala na propagowanie, a co dopiero ich realizowanie, swoich wymysłów ludziom bezmyślnym, krótkowzrocznym, utopistom, osobnikom anormalnym, obłąkanym, histerycznym, debilnym, psychopatycznym itp. - red.]

Eksperyment na szczurach - czy to nasza przyszłość?
https://www.youtube.com/watch?v=MolwFpi ... Lubi%C4%99 | 08.2021 r.

„Musi obowiązywać prawo przeciwko wychowywaniu niedoskonałego lub uszkodzonego dziecka. A żeby uniknąć przeludnienia niektórych dzieci trzeba się pozbyć. Społeczności polis musi zostać narzucony limit.”
- Arystoteles (ur. 384 p.n.e., zm. 324 p.n.e.)

O pseudowrażliwości, w ramach której cierpią wszyscy: podatnicy, opiekunowie stworków, same stworki; wdychający, pijący, spożywający skażone powietrze, wodę, żywność, przyroda...

----------------------
EUTANAZJA, EUGENIKA
viewtopic.php?f=2&t=217

admin
Site Admin
Posty: 3521
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: EKONOMIA/FINANSE

Postautor: admin » pn sie 23, 2021 3:17 pm

Również dla przypomnienia:
Kolejne aspekty dotychczasowej sytuacji, tego nie tylko kontynuacji, ale i pogłębiania, to:
- kto będzie pracować na i utrzymywać schorowane fizycznie, psychicznie, niedorozwinięte, anormalne umysłowo; wszechstronnie zdegenerowane społeczeństwo składające się głównie z rencistów i emerytów...
- kto będzie chciał pracować, komu będzie się to opłacało, kto będzie w stanie przy coraz większym opodatkowaniu na rencistów, emerytów...
- z czego będą spłacane odsetki od długów, a co dopiero same długi...
- kto będzie zdolny do innowacyjności, rozwijania techniki, gospodarki...
- kto będzie tych rencistów i emerytów bronił przed muzułmańskimi fanatykami...
- kogo będzie stać na rozmnażanie się, a wręcz, kto będzie fizycznie w stanie...

Więc absolutnie dość, w dodatku pseudo, tzw. "dobroczynności"(...)!!!
Czas najwyższy na rozsądek, odpowiedzialność, w tym dalekowzroczność(...)!!!
Bo inaczej nikt nie przeżyje...!!!

admin
Site Admin
Posty: 3521
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: EKONOMIA/FINANSE

Postautor: admin » śr sie 25, 2021 9:54 am

Dla przypomnienia
Odnośnie "ratowania" firm pobranymi w formie podatków, pożyczonymi pieniędzmi... Znaczna część z dotowanych firm i tak padnie, a pochłonięte na ten cel pieniądze pogrążą pozostałe firmy, gospodarkę, naród, państwo...
Odnośnie ratowania przed pandemią, chorych: żywieniowych, nikotynowych, alkoholowych, narkotykowych, lekowych itp. degeneratów, w tym także m.in., w tym takich rencistów, kosztem ludzi dbających o zdrowie...
- To jest bezkarność; zachęcanie do trucia się, wciągania w to, bezpośrednio, pośrednio, innych; demoralizowanie; powodowanie efektu negatywnej lawiny; pogrążanie...!!!
- Bieda też jest przyczyną wielu problemów, a m.in. chorób, śmierci...
- Długi również...

- Łączne wydatki na utrzymanie dziecka po 20 latach wynoszą około pół miliona złotych - wyliczają eksperci z Centrum im. Adama Smitha
- Śmierć jednej osoby kosztuje 1 mln euro - wynika z danych Komisji Europejskiej. To koszty leczenia, usuwanie skutków wypadków i podatki, których nie zapłaci osoba w wieku produkcyjnym - wyjaśnia Andrzej Maciejewski z GDDKiA. Jak pisze "Rzeczpospolita" do tego trzeba też doliczyć wydatki państwa związane z wypłacaniem rent oraz niezdolność do pracy rannych.
- Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika jednak, że pali 30% obywateli UE. A europejska gospodarka traci z powodu szkodliwości nałogu i leczenia palaczy - około 100 mld EUR rocznie.
- Paczka papierosów musi kosztować około 400 zł, bo przy obecnej cenie za resztę płacą niepalący. Prawdziwy koszt wyliczony na uniwersytecie politechnicznym w hiszpańskiej Cartagenie to 104 euro dla mężczyzny i 75 euro dla kobiety - donosi labspaces.net.

Wydatki na trucie się (i innych)... Cytaty:
80 procent Polaków pije alkohol. 3 procent jest uzależnione. Prawie 13 procent Polaków pije ryzykownie i szkodliwie. Do ryzykownego picia przyznaje się 3 mln Polaków.
Na alkohol Polacy przeznaczają około 35 miliardów złotych rocznie.
Statystyczny Polak, który pali tytoń i pije alkohol, wydaje na te używki w ciągu roku ponad 4,5 tys. zł. To równowartość na przykład dwóch, trzech rat przeciętnego kredytu hipotecznego. A gdyby te pieniądze odkładać z myślą o dodatkowej emeryturze, to przez 40 lat, bez większych problemów i bez zbędnego ryzyka, można by uzbierać ponad 350 tys.

Jedna paczka dziennie to dziś jakieś 403 zł miesięcznie. W ciągu roku z dymem ucieka 4 836 zł.

Rak płuc, choroby sercowo-naczyniowe, miażdżyca, udar – to tylko niektóre choroby bezpośrednio powodowane paleniem papierosów. Jak wyliczyło Ministerstwo Zdrowia, co roku wskutek tytoniowego nałogu umiera nawet 67 tys. Polaków. Tylko wywoływany paleniem nowotwór płuc zabija średnio 20 tys. osób rocznie.

Codziennie po papierosa wciąż sięga co czwarty Polak po 15. roku życia.

I kolejne wydatki, na narkotyki.
Światowy raport o narkotykach. Co piąty polski piętnastolatek palił marihuanę.
Według najnowszego raportu ONZ dotyczącego spożycia narkotyków na świecie jedna czwarta polskich piętnastolatków paliła marihuanę. Co dziesiąty robi to przynajmniej raz w miesiącu. W spożyciu amfetaminy jesteśmy niezmiennie europejskim liderem.
Mężczyzna między 15 a 34 rokiem życia. Tak prezentuje się statystyczny palacz marihuany w Polsce. Łącznie w naszym kraju jest ok. 2,5 mln osób, które sięgają po ten narkotyk. W samej aglomeracji warszawskiej konsumenci wypalają przez weekend 1,5 tony zielonego specyfiku. Tak wynika z danych Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA).
Polacy chcą się leczyć marihuaną. Aż 68 proc. z nas uważa, że leczenie marihuaną powinno być dozwolone

http://uzaleznienie.com.pl/alkohol/kto- ... iki-badan/
Kto ile pije i ile to kosztuje?
Statystyki mówią, że w 2012 roku z powodu alkoholu zmarło 109 517 mężczyzn i 28 232 kobiet.
Dr n. med. Bogusław Habrat w raporcie IOOZ podaje, że w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10 znaleźć można 40 jednostek chorobowych, których przyczyną jest alkohol. Ponadto, w kilkukrotnie większej liczbie chorób alkohol negatywnie wpływa na ich przebieg. W raporcie opisano także zależność między piciem alkoholu a ryzykiem przedwczesnego zgonu oraz zachorowań nagłych i przewlekłych

Z danych WHO opublikowanych w 2012 roku wynika, że Europa jest regionem pijącym najwięcej na świecie, a skutki ekonomiczne nadużywania alkoholu powinny być oceniane nawet na poziomie 2-3 proc. PKB poszczególnych krajów. W 2010 roku koszt ekonomicznych konsekwencji nadużywania alkoholu został oceniony na 155,8 mln euro rocznie. Straty wynikające z uzależnienia od alkoholu to od 50 mld do 120 mld euro rocznie. Koszty społeczne wiążą się przede wszystkim ze zgonami (42,5 mld euro w 2010 roku), przestępczością (41,4 mld euro), ochroną zdrowia (27,7 mld), bezrobociem (17,6 mld), wypadkami drogowymi (12,6 mld) i absencją w miejscu pracy (11,3 mld).

http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | Poniedziałek 17.10.2011, 22:54
TYLE KAŻDY DOPŁACA DO PICIA INNYCH Koszt społeczny konsumpcji alkoholu.
Wydatki na leczenie alkoholików, ich rodzin i ofiar wypadków - spowodowanych przez pijanych - składają się na ponad 220 mld dolarów rocznie. Oznacza to, że do każdego wypitego w USA drinka przeciętny Amerykanin dopłaca 2 dolary - donosi winnipegfreepress.com.

https://www.verasport.pl/blog/co-z-tym-alkoholem
Skutki picia alkoholu
Podczas picia alkoholu nasz organizm odwadnia się. Dzieje się tak dlatego, ponieważ nerki zmuszone są do większej pracy. Organizm chce zneutralizować toksyny, a do tego nerki potrzebują dużej ilości wody. Dla przykładu wraz z wypiciem 250 ml wina organizm straci ok 0,5 litra wody. Wynika to z tego, że alkohol wzmaga oddawanie moczu. Ubytek wody z organizmu w wysokości 1-2% spowoduje spadek wydolności i siły. Przez taki ubytek wody możemy nie mieć siły i chęci do zrobienia treningu.
Alkohol wypłukuje mikroelementy takie jak magnez, potas, sód, wapń, witaminy B6, B12, C. Jak wiemy, witaminy i minerały odgrywają u sportowca kluczową rolę, a odzyskanie prawidłowej równowagi wodno-elektrolitowej może potrwać nawet tydzień. Więc warto zastanowić się czy warto dla paru kieliszków poświęcić tygodniową pracę.
Alkohol zaburza możliwości motoryczne. Oprócz uczucia odprężenia, alkohol rozluźnia także nasze mięśnie. Efektem zmniejszonego napięcia mięśni jest wolniejszy czas reakcji na bodźce zewnętrzne. Spowalnia wzrost mięśni oraz ich regenerację, dodatkowo zaburza syntezę glikogenu, który jest niezbędny dla naszych mięśni.
Alkohol to nic innego jak puste kalorie i zwiększony apetyt. 1 gram alkoholu to aż 7 kalorii, przy okazji spowalnia nasz metabolizm i może być przyczyną nadmiernego wzrostu tkanki tłuszczowej
Zastanówmy się więc czy nie szkoda naszego zdrowia i pracy. Pamiętajmy alkohol to trucizna i zguba dla organizmu sportowca.

https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-c ... mu-alkohol
Jakie witaminy wypłukuje alkohol?
Intensywne picie prowadzi do niedoboru wielu witamin, ponieważ wiąże się ze zmniejszeniem ilości spożywanych pokarmów, a także w wielu przypadkach osłabia przyswajanie, metabolizm i wykorzystywanie składników pokarmowych. Dzieje się tak m.in. dlatego, że alkohol hamuje wchłanianie tłuszczu. W organizmie osoby intensywnie pijącej zwykle brakuje więc witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (czyli witaminy A, E, D i K).

Jakie składniki mineralne wypłukuje alkohol?
U osób nadużywających alkohol zwykle występuje niedobór wapnia, magnezu, żelaza i cynku, chociaż alkohol sam w sobie nie wpływa na ich przyswajanie. Niedobór ten jest raczej zjawiskiem wtórnym, towarzyszącym innym problemom związanym z piciem alkoholu.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Z tego skutkami i ich konsekwencjami również i dla psychiki, umysłu, w tym dla potomstwa…
A degeneraci, naśladujący innych degeneratów, wciągają w degenerację, bezpośrednio, pośrednio, własnym przykładem, następnych – ma miejsce efekt negatywnej lawiny…
Więc nie wolno litować się na degeneratami, ich wspierać, nagradzać, do tego zachęcać!!
------------------
Wolnyswiat.plLockdown uderzył w najbiedniejszych. W Polsce wzrósł poziom ubóstwa
W 2020 roku wzrósł poziom skrajnego ubóstwa w Polsce. Poniżej minimum egzystencji żyje ponad 5 proc., czyli ok. 1,9 mln Polaków. Oznacza to, że ich przeciętne miesięczne wydatki nie przekraczają 640 zł w jednoosobowym gospodarstwie domowym i 1727 zł w przypadku rodziny czteroosobowej. Martwić może fakt, że mimo programu 500+ wzrosło skrajne ubóstwo wśród dzieci.
https://www.money.pl/gospodarka/lockdow ... 9456a.html | 30.06.2021

Skrajne ubóstwo znów ponad 5 proc. To prawie 2 miliony osób. Co zrobi rząd? Najpewniej nic
Co dwudziesta osoba w Polsce żyje w warunkach materialnych, które zagrażają ich życiu.
https://oko.press/skrajne-ubostwo-znow- ... wniej-nic/ | 2 lip 2021

Sfera biedy wzrośnie już wkrótce. Szokujące prognozy
W efekcie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa ubóstwo skrajne dotknie w Polsce 3,7 mln osób. 24,4 mln obywateli żyć będzie w sferze niedostatku – ostrzega prof. Ryszard Szarfenberg z Uniwersytetu Warszawskiego
https://glos.pl/gus-rosnie-wskaznik-skr ... rod-dzieci | 2 lipca 2021

admin
Site Admin
Posty: 3521
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: EKONOMIA/FINANSE

Postautor: admin » pt wrz 10, 2021 11:11 am

Bruksela wstrzymuje 57 mld euro dla Polski z Funduszu Odbudowy, z czego 34 mld euro to pożyczka... Dodatkowym powodem ich wstrzymania jest kwestionowanie prymatu prawa unijnego nad krajowym...

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykul ... olsce.html | 25 stycznia 2016
Polska obiektem nielegalnego drenażu kapitału.
Osobnym problemem jest transfer zysków, w postaci dywidendy, za granicę z firm osiągających swoje przychody w Polsce - zazwyczaj te dywidendy opodatkowane są za granicą. Według GFI - podał ekspert - "szkody, z tytułu nielegalnych transferów wynoszą około 90 mld zł rocznie, czyli około 5 proc. PKB. "Żeby unaocznić skalę problemu, należy dodać , że wśród krajów rozwijających się (do takich zostaliśmy zaliczeni) jesteśmy w rankingu na osiemnastej pozycji, jako jedyny kraj z UE, swoisty +reprezentant+ brudnych interesów UE" - powiedział Reszka.

Zgodnie z raportem, ponad 80 proc. transferów to oszustwa fakturowe w wymianie handlowej. "Głównymi beneficjentami tych praktyk są korporacje międzynarodowe, w tym firmy niemieckie z szacunkiem około 30 mld zł rocznie, czyli 33 proc. wszystkich nielegalnych transferów.

[Oprócz tego m.in. zachodnie firmy zużywają dotowaną przez polskie państwo energię z wykorzystaniem do jej produkcji węgla, korzystają z dotowanego transportu, składują śmieci, które będą skażać; truć przez setki lat, a z powodu tego trucia, wypadków, chorób zawodowych tego ofiary korzystają z dotowanego lecznictwa... - Na co rząd zadłuża Polskę... - red.]


Całkowite straty finansowe dla Polski, wynikające z transferów finansowych pomiędzy naszym krajem a Unią Europejską, wynoszą (za lata 2004-2020) w około 535 mld złotych – wynika z raportu przygotowanego przez zespół pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Krysiaka (SGH) i prof. Tomasza Grosse (UW). Bilans zaprezentowano w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie.
https://www.google.com/search?client=fi ... w+Sejmie.+


dotacje do górnictwa mld zł
https://www.google.com/search?client=fi ... ld+z%C5%82

koszt spalania węgla mld zł
https://www.google.com/search?q=koszt+s ... CA0&uact=5

O TZW. BUDOWIE DRÓG...
viewtopic.php?f=2&t=218

https://www.mp.pl/lekarzwojskowy/artykul/1201/
Wybrane przykłady kosztów zdrowotnych opublikowanych w najnowszych opracowaniach
Badania przedstawione w najnowszym raporcie Banku Światowego i IMHE (Institute for Health Metrics and Evaluation) wskazują, że w roku 2013 przedwczesne zgony związane z chorobotwórczym wpływem zanieczyszczeń powietrza wygenerowały koszty zdrowotne w wysokości 225 mld dolarów (ok. 864 mld zł) w odniesieniu do zmniejszonej zdolności produkcyjnej i 5,1 bln dolarów (ok. 21 bln zł) w przypadku utraconego dobrobytu15. Koszty ekonomiczne skutków zdrowotnych (np. przedwczesnej śmierci czy utraconych lat życia) zanieczyszczeń powietrza zostały oszacowane za pomocą VOLY i VSL.

I do tego dochodzą jeszcze koszty zewnętrzne, środowiskowe, składowania śmieci...

budżet narodowego funduszu zdrowia mld zł
https://www.google.com/search?q=bud%C5% ... yoQ4dUDCA0

I kolejna kwestia to: co i dla kogo się produkuje. A m.in. zagraniczne firmy produkują m.in. śmieciową żywność, rzeczy zbędne, szkodliwe. Oraz m.in. dla osobników zbędnych, szkodliwych! Co przynosi szkody, straty, generuje wydatki, powoduje długi - z tego skutkami i ich konsekwencjami!
Ale to też zwiększa PKB, co umożliwia dalsze zadłużanie Polaków...
Następna sprawa, to jakie są, całościowo, skutki i ich konsekwencje produkcji: dla środowiska, w tym dla przyrody, ludzi, w tym koszty (np. mimo skażeń; trucia, dopłat, dotacji, wydatków, w tym na lecznictwo, renty, długów z tym związanych, w tego efekcie wynikłych i tak podnosi to PKB...)...


Ogromne zadłużenie Polski ujawnione!
https://www.youtube.com/watch?v=VC5cwlH ... nfederacja | 26.08.2021

Dr Sławomir Mentzen (Konfederacja) – Ciekawe wypowiedzi.
https://www.youtube.com/watch?v=GXfcIel ... edenzWielu | 09.2021 r.

https://www.dnb.com/pl-pl/wiedza/newsy- ... kich-firm/ | 08 kwi 2021 r.
Wzrost upadłości i zawieszonych działalności po I kwartale 2021
W 2020 roku liczba bankructw sięgnęła rekordowego poziomu - 1250, co stanowi blisko 20 proc. wzrost w porównaniu do roku 2019.

W I kwartale br. Polacy zawiesili działalność 49 tys. firm, co w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego stanowi wzrost o 21 proc. W całym 2020 zawieszono działalność ponad 150 tys. przedsiębiorstw.

Rośnie liczba bankructw w Polsce. Tylko w pierwszym I kwartale br. zbankrutowało blisko 520 firm, co w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego stanowi wzrost o blisko 120 proc. Z tej liczby nieco ponad 350 przedsiębiorstw zostało objętych, nowym, uproszczonym postępowaniem upadłościowym.


https://www.coig.com.pl/lista-upadlosci-firm.php |
Lista upadłości firm i upadłości konsumenckiej, lista postępowań restrukturyzacyjnych 2021-2014 r.

W 2021 r. do 31 sierpnia opublikowano w MSIG 24 919 ogłoszenia związane z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi, w tym 12 198 dotyczyło upadłości konsumenckiej, 296 upadłości firm, a 1291 to ogłoszenia rozpoczęcia postępowania restrukturyzacyjnego.

W 2019 r. do 31 grudnia opublikowano w MSIG 35 777 ogłoszeń związanych z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi, w tym 7944 dotyczyły ogłoszenia upadłości konsumenckiej, 586 ogłoszenia upadłości firm, a 465 to ogłoszenia o rozpoczęciu postępowania restrukturyzacyjnego.

W 2018 r. opublikowano w MSIG 29 218 ogłoszeń związanych z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi, w tym 6570 dotyczyły ogłoszenia upadłości konsumenckiej, 615 ogłoszenia upadłości firm, a 465 to ogłoszenia o rozpoczęciu postępowania restrukturyzacyjnego.

W 2017 r. opublikowano w MSIG 23 995 ogłoszeń związanych z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi lub restrukturyzacyjnymi w tym 5535 dotyczyły ogłoszenia upadłości konsumenckiej, 591 upadłości firm, a 348 to ogłoszenia o rozpoczęciu postępowania restrukturyzacyjnego.

W 2016 r w MSiG opublikowano 15 265 ogłoszeń związanych z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi lub restrukturyzacyjnymi, w tym 4434 dotyczyły ogłoszenia upadłości konsumenckiej, 606 to ogłoszenia upadłości firm a 212 to ogłoszenia o otwarciu postępowania układowego lub sanacyjnego w ramach postępowania restrukturyzacyjnego.

W 2015 r. do 31 grudnia włącznie ukazały się 7354 takie ogłoszenia, w tym 750 to ogłoszenia o upadłości firm, 2112 to ogłoszenia dotyczące upadłości konsumenckiej.

W 2014 r. takich ogłoszeń było 4532, w tym 807 to ogłoszenia upadłości. W 2013 r. takich ogłoszeń było 4435, w tym 888 to ogłoszenia upadłości firm.


Rekordowa zależność. Udział firm z kapitałem zagranicznym w Polsce to 37,1 proc.
https://forsal.pl/gospodarka/inwestycje ... -proc.html | 21 stycznia 2021


https://www.coig.com.pl/inwestorzy-zagr ... polsce.php
Inwestorzy zagraniczni w Polsce na dzień 31-08-2021 r.
Na podstawie analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, iż na dzień 31 sierpnia 2021 r. w Rejestrze Przedsiębiorców w KRS aktywnych było 92 707 spółek z udziałem kapitału zagranicznego.
Wśród nowych spółek co roku powstaje od 6000 do 9000 nowych firm z kapitałem zagranicznym.
W 2015 r. takich spółek powstało 6706, w 2016 r. 7122, w 2017 r. 7282, w 2018 r. 7878 spółek, w 2019 r. 8820 spółek, w 2020 r. 6924, a w 2021 5900.
Co roku 3500 - 4000 spółek zmienia też właścicieli z polskich na zagranicznych.

----------------
Komentarze
https://racjonalizm.neon24.pl/post/1635 ... dla-polski

admin
Site Admin
Posty: 3521
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: EKONOMIA/FINANSE

Postautor: admin » pn wrz 13, 2021 5:47 pm

Zatajone przed Polakami bogactwa Polski, czyli największe oszustwo PRL-bis (tzw. III RP)...
Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich), ropa, gaz...
https://c-z06.neon24.pl/post/163561,o-t ... ym-ponizej | 13.09.2021

admin
Site Admin
Posty: 3521
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: EKONOMIA/FINANSE

Postautor: admin » pt wrz 17, 2021 6:20 pm

ZMYWAK: ANGLIA PRZEGRYWA.
https://www.youtube.com/watch?v=o2v8W2Z ... nel=Zmywak | 17.09.2021


Jaka jest prawdziwa inflacja w Polsce?
https://www.youtube.com/watch?v=9Tl8pxw ... dentTrader | 09.2020

Ceny energii rosną w zastraszającym tempie!
https://www.youtube.com/watch?v=GacCgYt ... nfederacja | 23.09.2021

Robert Winnicki: ŻADNE pieniądze z UE, żadnej gospodarki NIE ZBUDOWAŁY, Bogactwo bierze się z pracy!
https://www.youtube.com/watch?v=uj16v7v ... 4%87-WinTV | 20 wrz 2021

Wolność albo micha
https://www.youtube.com/watch?v=CxJB4BG ... iemkiewicz | 14.10.2021


CO PIS UKRYŁ W NOWYM ŁADZIE?
https://www.youtube.com/watch?v=vyLcBsr ... i%C4%99dzy | 08.2021

Mega-niegospodarność, "WAŁY" i trolle PiS-u
https://swiatowid.neon24.pl/post/163702 ... olle-pis-u | 24.09.2021

ZMYWAK: MENTZEN TŁUMACZY CZY TO DOBRY CZAS NA POWRÓT DO POLSKI.
https://www.youtube.com/watch?v=qoa8s2h ... nel=Zmywak | 01.10.2021

admin
Site Admin
Posty: 3521
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: EKONOMIA/FINANSE

Postautor: admin » ndz paź 17, 2021 12:03 pm

Bandycka likwidacja polskiego przemysłu elektronicznego: „Diora”
https://ptto.wordpress.com/2017/10/04/d ... -krzemowa/ | 4 października, 2017

Z deszczu pod rynnę. Meandry prywatyzacji
https://www.google.com/search?q=Z+deszc ... nt=gws-wiz

wyprzedaż majątku narodowego
https://www.google.com/search?client=fi ... narodowego

Czy trwa wyprzedaż polskiego majątku narodowego? Kto wykupuje hotelarzy? L. Szymowski wRealu24!
https://www.youtube.com/watch?v=MMKYanG ... l=wRealu24 | 04.2021 r.


Czy pies jest mądrzejszy od lewaka? Dlaczego lepiej pójść do weterynarza niż lekarza? - Korwin-Mikke
https://www.youtube.com/watch?v=O_Vx52z ... rwin-Mikke | 14 wrz 2021

admin
Site Admin
Posty: 3521
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: EKONOMIA/FINANSE

Postautor: admin » ndz lis 07, 2021 2:13 pm

inflacja 2021
https://www.google.com/search?channel=t ... lacja+2021

Mentzen masakruje Glapińskiego
https://www.youtube.com/watch?v=DHjw-9zbHeg | 06.11.2021


Inflacja - jak zapobiec kradzieży naszych pieniędzy? // J. Korwin-Mikke
https://www.youtube.com/watch?v=TT7XrNZ ... rwin-Mikke | 9 lis 2021

admin
Site Admin
Posty: 3521
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: EKONOMIA/FINANSE

Postautor: admin » ndz lis 21, 2021 12:06 am

Tani prąd, węgiel, gaz, paliwo, chleb itp…
Wszystko można zrobić „tanie”, tylko trzeba zapłacić na tego opłacanie, dotowanie, dofinansowywanie, pokrywanie skutków, konsekwencji, kosztów itp., itd., w tym zajmujących, się tym urzędników, bankierów, polityków itd... Podatki bezpośrednio i pośrednio płacone wliczone w cenę usług i produktów…

W latach 1990 - 2020 dotacje państwa do górnictwa doszły do 135 mld zł
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... za/zdr6n03

koszty spalania węgla
https://www.google.com/search?channel=t ... w%C4%99gla

koszty zanieczyszczenia powietrza mld zł
https://www.google.com/search?q=koszty+ ... nt=gws-wiz

górnictwo tąpnięcia wstrząsy szkody
https://www.google.com/search?q=g%C3%B3 ... nt=gws-wiz

koszty spalania paliw mld
https://www.google.com/search?channel=t ... +paliw+mld

112 miliardów złotych wyniesie budżet Narodowego Funduszu Zdrowia w 2022 roku.
https://www.google.com/search?channel=t ... +2022+roku.

Polacy wydają na leczenie mld zł
https://www.google.com/search?channel=t ... ld+z%C5%82

Itp., itd...


Analogicznie przedstawia się sytuacja z samochodami/tanim paliwem…
O TZW. BUDOWIE DRÓG...
viewtopic.php?f=2&t=218


Itp., itd. i z innymi „tanimi” surowcami, procesami, produktami, usługami, rentami, emeryturami, tzw. lecznictwem, rodzeniem, utrzymywaniem dzieci, psychicznie, fizycznie chorych, upośledzonych, anormalnych, niedorozwiniętych umysłowo, stworków, potworków, ludzi schorowanych, sparaliżowanych, starych, alkoholowych, nikotynowych, żywieniowych, lekowych, religijnych, telewizyjnych, radiowych degeneratów/umysłowo-psychicznych zombie, takich wyborców-"aktywistów" itp., itd…


Wróć do „POLITYKA/PRAWO/GOSPODARKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości