الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims (po arabsku)

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Po polsku

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:10 am

Odezwa do muzułmanów

Mahomet był zbrodniarzem, nad zbrodniarzami, w tym seryjnym mordercą*, zajmował się napadami rabunkowymi, łupieżczymi, i pewnie gwałtami, najazdami, zajmowaniem czyich terenów, parał się niewolnictwem, ogłupiał, demoralizował, wypaczał, okłamywał, wynaturzał i, najprawdopodobniej, analfabetą... I wy nazywacie go najwspanialszym człowiekiem na świecie...!!! I go, od kilkunastu wieków, naśladujecie...!!!

*"Mahomet zabił około 3 tysięcy ludzi. Między innymi ściął 700 Żydów z plemienia Banu Kurajza w Medynie w roku 627.
W Sirat Rasul Allah czytamy: "Wtedy ludzie z plemienia Kurajza poddali się i Apostoł uwięził ich w Medynie. Po czym Apostoł wyszedł na targ w Medynie i zaczął kopać rowy. Po czym posłał po nich i ścinał im głowy, wrzucając do rowów, gdy przyprowadzano ich partiami. Było ich wszystkich 600 lub 700, choć niektórzy uważają, że aż 800 lub 900.”
https://chnnews.pl/ameryka/item/3946-po ... ultat.html | 17 lipiec 2017


Z czego i jak powstał stwórca... Z czego i jak zbudował wszechświat... Jakie jest tego prawdopodobieństwo...

Obrazek
Obrazek


Islam jest antyludzką, odrażającą ideologią, w tym odbywa się w jej ramach, wszechstronnie, negatywna selekcja...!!!
W jej ramach wymusza się hipokryzję, aby przeżyć... Zaleca kłamstwo, oszustwo...
Za krytykę Koranu, Mahometa, islamu kartą jest śmierć...!!!
Nie da się zdemaskować kłamstwa, ustalić prawdy bez podważania, dociekania, badania, ustalania itp. (na tym opiera się rozwój nauki, powinien opierać się rozwój systemów społecznych, politycznych, gospodarczych itp.)...!!!
Nie wyobrażam sobie, jak i miliony innych, funkcjonowania w ramach tej ideologii ani przez chwilę!!!

Muzułmanie zastanówcie się nad poniższym…
Jeśli masz złe geny, chcesz je przekazać; degenerować, demoralizować, wypaczać, wynaturzać; pogrążać ludzki gatunek, złą psychikę, zły umysł, jesteś brzydki, głupi, debilny, analfabetą, psychopatą, pedofilem, chcesz wymuszać, aby kobiety chodziły prawie całkowicie opatulone ubraniem, w tym z workiem na głowie, chcesz okaleczać narządy płciowe dziewczynek, chcesz gwałcić, mieć niewolnice (w różnych opcjach: jak tzw. żony, porwane dzieci, kobiety, seksualne niewolnice), chcesz grabić, mordować, zajmować czyjeś tereny, chcesz ogłupiać / nawracać na antyludzką, zbrodniczą islamską ideologię (zwaną religią); żyć w niewiedzy, ciemnocie, kłamstwie, ogłupieniu, głupocie, w destrukcyjnym ograniczaniu rozwoju, samoograniczaniu się, podporządkowywaniu się osobnikom o niskim, szkodliwym potencjalne umysłowym, psychicznym, nienormalności, obłędzie, obłąkaniu, strachu, nienawiści, terrorze, cierpieniu, zginąć w którejś z wojen i jeszcze chcesz otrzymać za to nagrodę w wymyślonym niebie, to zostań muzułmaninem…
Jesteś umysłowo, psychicznie, fizycznie atrakcyjny, masz dobre geny, jesteś osobą inteligentną, świadomą, etyczną, w tym nie chcesz nic robić z powyżej wymienionych czynności, budzą one, ta ideologia w tobie odrazę, bunt, potrzebę przed tym, nią siebie i innych obrony, chcesz, osiągasz pozytywne cele, bo jesteś osobą konstruktywną, pozytywną, w tym ateistą i m.in. anty muzułmaninem, to nie przeżyjesz w muzułmańskim „raju” (z których to „rajów” sami muzułmanie uciekają do krajów, jeszcze, niemuzułmańskich, po czym rozpowszechniają to przed czym uciekli…)!!!

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Po polsku

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:11 am

[Mahomet nie istniał… Miasto Mekka nie istniało w czasach „życia mahometa”… Autor Koranu nie miał na imię Mahomet... Słowo „Mahomet” nie jest imieniem… Słowo islam nie oznacza: „poddanie się”, tylko: „Bądź doskonały”… - red.]
Zawsze Wierni nr 6/1999 (31)
https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/236
Czy islam jest autentyczny?

„W Tradycji nie odnajdujemy prawie niczego prawdziwego na temat Mahometa; wszystkie tradycyjne materiały jakie posiadamy możemy odrzucić jako apokryficzne”. Maxime Robinson w książce pt. Mahomet (1974) donosi, że „nie istnieje nic, co pozwalałoby nam chociażby na stwierdzenie: to i to pochodzi bez wątpienia z czasów Mahometa”.

Nie da się przecenić pracy Lammensa, gdyż obraca ona w ruinę „islam”, który znaliśmy do tej pory – z chwilą, kiedy wyeliminujemy księgi Hadith i Sira nie ma ani jednego, pozytywnego źródła świadczącego o samym nawet istnieniu Mahometa! Nie do wiary, gdy weźmie się pod uwagę ogromne zbiory manuskryptów, pergaminów, pomników, rzeźb, grobowców i dedykacji pochodzących z antycznego świata, które przetrwały do dnia dzisiejszego.

Jak przekonaliśmy się na początku niniejszego artykułu, słowo „islam” jest tradycyjnie tłumaczone jako ‘poddanie się’. Według br. Bruno takie tłumaczenie jest w oczywisty sposób błędne i całkowicie niezwiązane z tekstem. Hebrajski źródłosłów, slm, można również odnaleźć w aramejskim i oznacza po arabsku po prostu ‘aslim, czyli ‘doskonały’ – po aramejsku, haweî selîm znaczy tyle co: ‘Bądź doskonały!’. W swoim czasie dowiemy się, dlaczego tak powinno wyglądać właściwe tłumaczenie.

Do tej pory ciągle mówiliśmy o „autorze Koranu” zamiast o Mahomecie, któremu wszędzie przypisywane jest autorstwo tego dzieła. Dlaczego? Z prostego powodu: człowiek zwany Mahometem nie napisał Koranu.

Wspomnieliśmy powyżej, że jeśli odłożyć na bok fantastyczne mity ksiąg Hadith i Sira, nie ma niezbitego dowodu na istnienie Mahometa. Jednakże historycznie muzułmanie twierdzą, że w koranicznym tekście autor sam nazywa siebie Mahometem, toteż nie może być żadnych wątpliwości co do jego tożsamości. Czy tak jest naprawdę?

Br. Bruno tłumaczy słowo muhammadun jako ‘umiłowany’. Twierdzi, że jako takie słowo to nie jest imieniem, lecz tytułem nadawanym jakiejś osobie – trochę tak, jakby powiedzieć np. o własnym dziecku „światło mego życia”, co rzecz jasna nie może być interpretowane jako właściwe imię dziecka. Według br. Bruno słowo muhammadun pochodzi od słowa źródłowego hmd, które jest arabskim zapożyczeniem biblijnego, źródłowego słowa hâmad, czyli ‘pożądać’ lub ‘pragnąć’. W surze I (w. 2) br. Bruno wykazał, że pokrewne słowo ’al hamdu oznacza miłość, jaką każdy powinien żywić wobec „Boga, Pana wieków”. Z kolei południowo-arabskie zapisy z Jamme zawierają słowo mhmd, używane na określenie ‘Boga żydów’, tak więc oczywisty sens wyrażenia muhammadun sprowadza się do znaczenia ‘ten, który jest przedmiotem miłości’ – ‘umiłowany’ – najwyższe imię Boże. To zaś powinno wywołać w pamięci czytelnika słowa Ewangelii: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie” (Mt 17, 5). Nie jest to jedyny raz, kiedy Jezus jest nazywany „umiłowanym” (muhammadun) Boga. W relacji ze spotkania Naszego Pana ze św. Janem Chrzcicielem nad rzeką Jordan czytamy: „A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie»” (Mt 3, 16-17). Koraniczny tekst nie wskazuje na to, jakoby autor przedstawiał się lub myślał o sobie jako o Bogu. W pierwszym rozdziale przedstawia raczej siebie i Naszego Pana Jezusa Chrystusa jako rasulun, czyli wyrocznie, proroków; w obu przypadkach chodzi tu o ludzi, o „umiłowanych” Boga. W Księdze Proroka Daniela prorok nazywany jest „człowiekiem upodobanym”, czyli îs hamudôt. Rzeczownik îs znaczy ‘człowiek’ i jest w biblijnym wyrażeniu zastąpiony arabskim przedrostkiem „m” – czyli mhamudôt, ‘mahomet’. Dla tych z nas, którzy nie są uczonymi-lingwistami może się to wydać nieco skomplikowane, lecz dzięki odrobinie wytrwałości przekonamy się, że jest do doskonale zrozumiałe w określonym kontekście.

Spójrzmy teraz na słowo „Mekka”, o którym mówi się, że jest tłumaczeniem wyrazu Bakka. Od Hiro dowiadujemy się, że Mekka była miejscem urodzin Mahometa, centrum handlowym skupiającym około 5000 ludzi i miejscem, w którym Mahomet rozpoczął swój apostolat. Pojawiają się tutaj dwa problemy: po pierwsze, słowo Mekka wcale nie występuje w Koranie. To raczej słowo Bakka pojawia się raz i jest błędnie tłumaczone jako Mekka. Po drugie, wszystkie mapy starożytności dowodzą ponad wszelka wątpliwość, że miasto Mekka nie istniało w siódmym stuleciu. Znakomity kartograf XIX wieku, Vidal de la Blanche był ekspertem w dziedzinie wielkich szlaków handlowych starożytności. Wykorzystując Geografię Ptolemeusza wykazał on, że Mekka nie istniała (w siódmym stuleciu – przyp. tłum.).

Innymi słowy, nie istnieje przed-islamska mapa świata, która wskazywałaby na istnienie Mekki. Próby wykazania, że Mekka istniała pod inną nazwą, Macoraba, zawsze były czystymi spekulacjami, a na ich poparcie nie istniały poważne dowody.

Tak więc jeśli nie istnieje Mekka, jakie jest znaczenie słowa Bakka? Słowo to pojawia się tylko raz w całym tekście Koranu (sura III, w. 96), w tym samym rozdziale, który mówi o powrocie wiernych do Jerozolimy. W surze II (w. 125 i 127) autor mówi o domu – al bayt – i przypisuje jego założenie Abrahamowi. Dlatego też jest absolutnie oczywiste, że „dom” znajduje się w Jerozolimie, a dokładnie wśród ruin Świątyni. Właśnie tak się składa, że słowo Bakka użyte jest w rozdziale w związku z domem, a może być jedynie odniesieniem do „doliny Baka”, która znajduje się na północ od doliny Hinnom i na zachód od Jerozolimy. W rzeczywistości znaczenie tego słowa jest tak jasne, że aż dziw bierze, dlaczego żaden z naukowych informatorów nie zasugerował go nawet jako jednej z możliwości. Ale to nie wszystko. Koran nie daje nam żadnego pojęcia co do położenia i układu Mekki, dostarcza za to szczegółowych informacji o Jerozolimie, co dodatkowo świadczy na korzyść faktu, że do tej pory zasadniczy temat Koranu koncentruje się wokół powrotu do Jerozolimy, do tej kolebki przymierza zawartego przez Boga z Abrahamem i jego synem, Izmaelem.

Dzięki poważnej, autentycznej naukowej analizie, prawdziwość islamskiej tradycji spod znaku ksiąg Hadith i Sira została zakwestionowana. Można wykazać, że ani Mekka, ani Badr nie istniały w owych czasach, a wraz z tym wszystkie historie o proroctwach i militarnych zwycięstwach Mahometa są jedynie jednym wielkim wymysłem. W rzeczywistości można wykazać, że postać taka nigdy nie istniała. Dzięki systematycznemu tłumaczeniu Koranu okazało się, że nawet samo znaczenie słowa „islam” zostało przekręcone.

Jednocześnie jednak staje się coraz bardziej oczywistym, że islam dnia dzisiejszego jest iluzją.


http://www.fronda.pl/a/mahomet,404.html |
Mahomet
• Mahomet uprawiał seks z 9 letnią dziewczynką
• uprawiał seks z niewolnicami
• zezwalał na gwałty i prostytucję (tymczasowe małżeństwo)
• zezwalał na wymuszanie posłuszeństwa żon biciem
• zlecał skrytobójstwa swoich krytyków
• nakazywał egzekucję apostatów
• wymuszał poddaństwo chrześcijan i żydów przemocą
• okradał karawany
• torturował ludzi by wydobyć z nich zeznania o ukrytych pieniądzach

Prorok Mahomet nigdy nie istniał, jest tylko tworem mitologicznym. Taką tezę stawia muzułmanin, niemiecki profesor z z Centrum Studiów Islamskich Uniwersytetu w Munster.
Najwcześniejsza biografia, z której żadna kopia nie przetrwała do dzisiaj, jest datowana na około wiek po jego śmierci, czyli na 632 rok i jest znana jedynie z odniesień do niej późniejszych tekstów.
Badania jakie prowadził Kalisch doprowadziły go również do przekonania, że nie istniał żaden z twórców wielkich monoteistycznych religii. Według niego Mojżesz jak i Jezus są postaciami mitologicznymi.


[Czy Mahomet istniał]
http://rebelya.pl/forum/watek/66533/
No właśnie. Istnieje wielka historyczna dziura na temat Mahometa. Skoro Koran był już kompletny, choć nie spisany, już za życia Mahometa i Arabowie zaczęli podbijać Bliski Wschód, Północną Afrykę i Persję, w latach 630., 640. i następnych dekadach, czerpiąc motywację i energię z nauk Koranu i Mahometa, to dlaczego w ich komunikacji wojennej nie ma żadnych wzmianek, ani o Mahomecie ani o Koranie?

To samo dotyczy podbitych ludów, które zostawiły po sobie bogaty historyczny zapis, w którym mówią, że Arabowie przyszli przynosząc zniszczenie, ale nigdzie nie wspominają, że nazywali się muzułmanami, że mieli świętą księgę, że mieli nowego proroka, że mieli nową religię. Nazywają ich różnymi nazwami, ale nie muzułmanami.


http://forum.gazeta.pl/forum/w,95075,10 ... toria.html | 17.01.15
MAHOMET HISTORIA
Pochodzący z Mekki Mahomet za bardzo podpadł swoimi pomysłami politycznymi, w tym wymyśloną przez niego na użytek polityczny, nową wiarą, że wraz z gronem swoich popleczników musiał udać się na emigrację.
Jego nową siedzibą stała się Medyna. Tam też miał więcej sympatyzantów, niż w mieście z którego pochodził. Po licznych przepychankach z rozmaitymi stronnictwami politycznymi, które działały wówczas w Mekce i Medynie udało mu się wraz ze wspólnikami z Medyny, zorganizować atak na Mekkę i podbić to miasto.

Koalicje które wtedy zawierał, nie trwały długo, podobnie zresztą jak prawie wszystkie późniejsze. Szybko rozczarowywał się do swoich koalicjantów, których zaczynał traktować jako wrogów. Mechanizm był prosty: zawrzeć koalicję z jednym lub kilkoma przeciwnikami, by pokonać innego, silniejszego wroga, którego sam nie potrafił by zniszczyć, a następnie wyrżnąć swoich byłych sojuszników. Zasada polityki od zarania dziejów. Werbunek do jego armii wśród wrogo mu nastawionych, podbitych plemion odbywał się prosto: albo wybrany na żołnierza zaciągał się w szeregi armii Mahometa, albo podrzynano mu gardło. Jak u Hitlera pod koniec wojny, gdy wielu niedoszłych Folksdojczów dowiadywało się, że jednak zostali zakwalifikowani jako Niemcy i muszą pod Stalingrad, inaczej będzie to zdrada ich niemieckiej „ojczyzny” i obóz dla nich i ich rodzin, czyli śmierć.

Gdy siła zbrojna w bratobójczych, jak by nie było, wojnach nie wystarczała do zwycięstwa, chwytał się metod określanych dziś powszechnie jako zbrodnie wojenne i terroryzm. (Za co zresztą jest przez większość swoich wyznawców dzisiaj podziwiany, co stawia ich z kolei w dosyć jednoznacznym świetle.)
Dla przykładu: gdy nie potrafił siłą zdobyć dobrze ufortyfikowanego miasta, którego solidnym murom nie poradziły machiny oblężnicze, zorganizował zasadzkę na dzieci władcy miasta. Zasadzka się udała. Porwane dzieci wziął, jako zakładników, a gdy to nie pomogło kazał przywiązać je do machin oblężniczych, którymi atakował mury miasta, licząc, że obrońcy miasta nie będą strzelać do machin z przywiązanymi dziećmi. Rachunek wyszedł, nie strzelali, miasto zostało zdobyte, a jego załoga wyrżnięta.

Podobnych pomysłów budzących zachwyt w oczach jego wyznawców do dzisiaj, było więcej. To trzeba mieć na uwadze gdy się zastanawia nad celami i metodami jakich zwolennikami są dzisiejsi mahometanie. Ideologia stworzona przez notorycznego zdrajcę własnych popleczników, zbrodniarza wojennego i intryganta zaślepionego rządzą władzy nie może być pokojowa, ani przyjazna ludziom. No i nie jest. Wystarczy zastanowić się skąd wziął się dzisiejszy obyczaj zezwalający bogatszym od innych mahometanom wziąć sobie 4 żony? Otóż kiedyś, za życia Mahometa takich ograniczeń nie było. W bratobójczych walkach wytracił Mahomet tylu żołnierzy własnych i podbitych narodów, że nie mógł w pewnym momencie dalej prowadzić skutecznych wojen. Zabrakło mu „mięsa armatniego” jak się to dzisiaj mówi. Dlatego ogłosił, że każdy jego wyznawca może brać tyle kobiet za żony ile tylko chce, byle było dużo dzieci, które jak najszybciej zapędzano do armii. Jak w Rasenlagrach Hitlera 2000 lat później. Jednak wielu było zbyt zachłannych i wzięło tyle kobiet, że ani żon ani dzieci nie byli w stanie wyżywić. A Mahomet nie miał ochoty dokładać do swoich podbojów. Mieli to za niego robić zarówno jego sprzymierzeńcy, jak i podbici wrogowie. Dlatego wprowadzono ograniczenia: tylko do 4 żon i tylko przy odpowiedniej zamożności, co jest zresztą rzeczą bardzo względną, ale teoretycznie obowiązuje do dzisiaj.

Inne zasady Islamu, niektóre całkiem pokojowe i przyjazne ludziom, mogą mylić i mylą nieobeznanych z historią Islamu. Ale to tylko dodatki do podstawowych założeń tej ideologii: podbić za wszelką cenę. Najprościej jest to wyjaśnić potrzebą utrzymania wewnętrznego pokoju na tyłach frontu, by zaopatrzenie dla potrzeb walczących armii sprawnie działało.

Gdy udało mu się wreszcie podbić prawie cały półwysep Arabski, pokój trwał krótko. To nie wrogowie z zagranicy, ani drzemiące jeszcze niedobitki jego wrogów wewnątrz podbitych plemion arabskich położyły kres pokojowi, to jego żądne władzy dzieci i ich poplecznicy, rozpoczęli bratobójcze walki o władzę. W walkach tych następcy Mahometa mordowali się wzajemnie, i nie było by dziwne, gdyby na tym historia jego religii się zakończyła. Ale przetrwała mordy żądnych władzy synów Mahometa, i tak mamy dzisiaj dwie dominujące frakcje Islamu: szyitów i sunitów, założone przez wrogich sobie następców Mahometa, które dzisiaj prowadzą przeciw sobie krwawe walki, wystarczy spojrzeć na podzielony na te dwa odłamy Islamu Irak i wiele innych krajów.
Nie powinno to zresztą dziwić, biorąc pod uwagę przez kogo i w jakich warunkach ciągłej walki o władzę, chciwości i zachłanności dzieci Mahometa wyrastały. Nie daleko pada jabłko od jabłoni.

Ta tradycja trwa do dzisiaj, ekspansywny Islam kierowany przez zachłannych, żądnych władzy polityków zagraża tak samo innym religiom, jak i samym wyznawcom Mahometa, którzy mają służyć jako mięso armatnie dla zaspokojenia chorych ambicji ich władców.
asterix450

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Po polsku

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:12 am

http://annur.pl/cuda-mahometa/ | 29 września 2015
Cuda Mahometa – Koran i rozcięcie Księżyca
Czy naprawdę nikt nie mógł napisać nic podobnego do Koranu? Wiadomo przecież, że niewidomy poeta syryjskiego pochodzenia Abu-l-Ala ul-Maari (979-1058) napisał poemat w części do dziś zachowany, skutecznie imitujący Koran. Również niejeden poeta arabski podjął wyzwanie rzucone przez Koran (52:33-34), by przytoczyć wersety podobne do koranicznych. Przede wszystkim nadmienić wypada, że pewna poetka z Mekki jeszcze za życia Proroka ośmieszała go utrzymując, że niektóre fragmenty Koranu są plagiatem z poezji jej ojca. Po zdobyciu Mekki przez muzułmanów została stracona wraz z dzieckiem.

Również jako jeden z pierwszych został zamordowany Abdulla Sahr, który wcześniej był uczniem Mahometa. W swoim czasie podsunął on prorokowi myśl, by według własnych potrzeb modyfikował objawione mu spisane sury. Prorokowi pomysł ten bardzo się spodobał, i razem z Sahrem kombinowali przepisując na nowo objawione wersety z Koranu. Wkrótce Abdulla Sahr doszedł do przekonania, iż zmodyfikowane w ten sposób teksty nie mogą być niezmiennym słowem Allaha, więc porzucił islam. Mimo że został zamordowany, był realną postacią realnie zmieniającą objawione wersety Koranu.
Listę 43 osób zamordowanych przez Mahometa lub na jego polecenie możesz znaleźć tutaj: http://wikiislam.net/wiki/List_of_Killi ... y_Muhammad

Już te dwa tragiczne przypadki zadają kłam twierdzeniu o cudowności i niepowtarzalności Koranu, ale to nie wszystko. Historycy dysponują niezbitymi dowodami istnienia po śmierci Mahometa co najmniej czterech wersji tekstu koranicznego. Kalif Usman rozwiązał problem w taki sposób, że swoją wersję Koranu ogłosił jako prawdziwą, a wszystkie pozostałe kazał spalić. Jeśli ktoś nie zgadzał się z taką „interpretacją” objawienia, był ścinany. Liczne świadectwa historyczne potwierdzają, że wielu wersetów objawionych zabrakło w ostatecznej wersji, a doszły inne, nie znane wcześniej.

Ale wracając do poezji: Nadir ibn Harith ułożył historie monarchów perskich wpisane w rozdziały i sury Koranu, również eleganckie wiersze przeciw Koranowi pisali Hamzah ben-Ahed oraz Maslema. Ich twórczość została uznana za poezję przewyższającą Koran, dlatego wielu uczciwych muzułmanów porzuciło szeregi islamu już na samym początku jego historii…

Muzułmański badacz Ali Dashti utrzymuje, że „Koran zawiera niekompletne zdania, zrozumiałe jedynie przy pomocy komentarzy; obce słowa, nieznane słowa arabskie oraz zwykłe słowa użyte w odmiennym od przyjętego znaczenia; przymiotniki i czasowniki odmienione z pogwałceniem zasad rodzaju i liczby; nielogicznie i niegramatycznie zastosowane zaimki czasami pozbawione odniesienia; orzeczenia, które w rymowanych fragmentach odbiegają daleko od podmiotu”.

Tyle o cudowności Koranu.


Odciski Mahometa
Skoro muzułmanie twierdzą, że Koran został przekazany z nieba, i że Mahomet nie jest jego ludzkim autorem, warto zauważyć, że według Małej Encyklopedii Islamu, język Arabski Koranu jest dialektem kogoś, kto był członkiem plemienia Kurajszytów zamieszkującego miasto Mekka. Stąd odciski Mohameta widoczne są w całym Koranie.[35]

Jeżeli Koran miałby być napisany jakimś niebieskim, doskonałym arabskim, to dlaczego pokazuje on otwarcie, że był on mówiony przez kogoś, kto był z plemienia Kurajszytów mieszkających w Mekce?
Musimy w tym miejscu przyznać, że argument muzułmanów na niebiańskie pochodzenie Koranu i jego doskonały arabski nie może oderwać się od ziemi.
Koran w swoim dialekcie, słownictwie i treści odzwierciedla styl jego autora, - Mahometa a nie jakiegoś niebiańskiego Allaha.

Konkluzja
Faktyczna historia zebrania i powstania tekstu Koranu dowodzi jednoznacznie, że muzułmańskie roszczenia są fikcyjne i niezgodne z faktami. Odciski Mahometa widoczne na każdej stronie dowodzą ludzkiego pochodzenia Koranu.
http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... azja/koran


Część V. Koran - święta księga islamu
Niektórzy zachodni badacze stwierdzają, że struktura Koranu jest tak pomieszana, że wymaga ona największego poczucia obowiązku aby przez nią przebrnąć!

Zachodnie komentarze
Szkocki badacz Thomas Carlyle raz stwierdził:
Mozolna lektura jak nigdy dotąd, męcząca, pomieszana sieczka, prostacka, nieokraszona. Nic poza poczuciem obowiązku nie może zmusić Europejczyka do przebrnięcia przez Koran.

Niemiecki badacz Salomon Reinach stwierdził:
Z literackiego punktu widzenia Koran nie może wiele zaoferować. Deklamacje, repetycje, infantylizm, brak logiki i spójności czyha na nieprzygotowanego czytelnika na każdej stronie. To doprawdy poniżające dla ludzkiego intelektu uświadomić sobie, że marna literatura ta stała się przedmiotem nieskończonych komentarzy oraz to, że miliony ludzi marnują czas przyswajając ją sobie.

Historyk Edward Gibbon opisał Koran jako "rozklekotana rapsodia bajek, nakazów, deklamacji, czasem tarzających się w kurzu, a czasem zagubionych w chmurach.
https://apologetyka.com/swiatopoglad/is ... azja/koran


Źródła islamu: Sunna
W IX wieku liczba zbiorów sięgała wielu tysięcy opowiadań dotyczących życia Mahometa. W obieg weszły hadisy, które nie zawierały autentycznych myśli proroka na temat prawa lub doktryny. Dochodziło do tego, że poszczególne partie religijne i polityczne tworzyły na własny użytek powiedzenia Proroka, które z upływem czasu stawały się coraz bardziej kategoryczne i szczegółowe. W ten sposób tradycja została wprost zalana fałszerstwami bądź pod pozorem wydawania i uzupełniania starych przekazów, bądź też – częściej – przez wprowadzanie w obieg zwyczajnych zmyśleń. Dostrzeżenie zafałszowanych przekazów w tradycji prorockiej doprowadziło do powstania nauki zajmującej się krytyczną oceną hadisów, która wypracowała kryteria ich prawdziwości. Odrzucono hadisy sprzeczne z przesłaniem Koranu. Następnie określono dwa podstawowe elementy, tzw. podporę lub łańcuch przekazu (isnad) i treść przekazu (matn), czyli konkretną relację dotyczącą wydarzenia z życia Proroka.
http://religie.wiara.pl/doc/472214.Zrodla-islamu-Sunna

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: Po polskuا

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:13 am

http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... azja/koran
KSIĘGA ISLAMU
Robert Morey „ISLAMSKA INWAZJA. Konfrontacja najbardziej rozprzestrzeniającej się religii świata.”

Zachodnie komentarze:
Szkocki badacz Thomas Carlyle raz stwierdził: Mozolna lektura jak nigdy dotąd, męcząca, pomieszana sieczka, prostacka, nieokraszona.

Niemiecki badacz Salomon Reinach stwierdził: Z literackiego punktu widzenia Koran nie może wiele zaoferować. Deklamacje, repetycje, infantylizm, brak logiki i spójności czyha na nieprzygotowanego czytelnika na każdej stronie. To doprawdy poniżające dla ludzkiego intelektu uświadomić sobie, że marna literatura ta stała się przedmiotem nieskończonych komentarzy oraz to, że miliony ludzi marnują czas przyswajając ją sobie.

Historyk Edward Gibbon opisał Koran: Rozklekotana rapsodia bajek, nakazów, deklamacji, czasem tarzających się w kurzu, a czasem zagubionych w chmurach.

Encyklopedia McClintock & Strong konkluduje: Treść Koranu jest wyjątkowo niespójna i sentencjonalna; księga widocznie bez jakiegokolwiek logicznego porządku zarówno w części jak i w całości. Jest to w zgodzie ze zdawkowym i przypadkowym sposobem w jaki utrzymuje się, że została ona przekazana.

Standardowe źródło wiedzy o islamie Mała Encyklopedia Islamu podkreśla „oderwany i nieregularny charakter” tekstu Koranu: Aby odnaleźć podobne zabytki literackie trzeba się cofnąć do przed islamskiej arabskiej literatury, gdzie znajdują się podobne przykłady ekstatycznych deklamacji i zdezorientowanego materiału poetyckiego.

Nieprzewidziana śmierć
Jak wspomnieliśmy wcześniej, Mohamet nie przewidział własnej śmierci, mimo że, jak utrzymywał, był prorokiem Bożym. Stąd brak jakichkolwiek przygotowań do zebrania swoich objawień tak, aby mogły zostać umieszczone w jednym dokumencie.

Brak oryginalnych rękopisów
Niepodważalne relacje historyczne informują nas, że ilekroć Mohamet wpadał w swoje transy lub ataki, a następnie mówił innym o tym co widział w czasie tych epizodów, nigdy nie zapisywał ich własnoręcznie.

Kości, liście i kamienie
Zadanie spisania tego, co mówił Mohamet spadło na jego wyznawców. Zapiski te były dokonywane na najróżniejszych przedmiotach jakie znajdywały się pod ręką, ilekroć Mohamet wpadał w swoje nieprzewidywalne transy.

Mała Encyklopedia Islamu informuje:
Koran został zebrany z przypadkowych powierzchni na jakich został zapisany: „fragmentów papirusu, płaskich kamieni, liści palmowych, łopatek i żeber zwierzęcych, kawałków skóry, deszczułek i ludzkich serc.”

Mandudi - znany na całym świecie muzułmański uczony przyznaje, że pierwotnie Koran zapisany został na „liściach palm daktylowych, korze drzew, kościach, itp.”

Nietypowy materiał na jakim spisany został Koran potwierdzają zgodnie wszystkie szanujące się prace naukowe, encyklopedie i opracowania poświęcone islamowi.

Kiedy nie było pod ręką niczego, na czym można było zapisać objawienia Mahometa, pamięć ludzka stawała się jedynym możliwym sposobem utrwalenia ich często niezrozumiałej treści.

Jak stwierdza Mandudi, zadanie jakie spadło na wyznawców Mahometa po jego nieoczekiwanym zejściu polegało na zebraniu rozproszonych mów Mohameta, których część spisana została na przedmiotach ulegających bio-degradacji, oraz innych, które nie zostały spisane, lecz powierzone jedynie ludzkiej pamięci.

Oczywiście zadanie to napotkało ogromne trudności. Część kory rozpadła się, niektóre z kamieni zagubiły się. Co gorsza, jak zauważa Ali Daszti, zdarzało się, że domowe zwierzęta zjadały liście palm i maty, na których zapisane były sury.

Niektórzy z tych, którzy byli jedynymi pamiętającymi pewne sury polegli w bitwach zanim zdołali zapisać ich treść.

Proces zbierania materiału Koranu trwał wiele lat. Odbywał się on w atmosferze nieporozumienia, jako że pamięć jednych nie zbyt dokładnie potwierdzała pamięć drugich.

Jest to nieunikniony fakt natury ludzkiej. Ilekroć więcej niż jedna osoba jest obecna i słyszy tą samą mowę, powstają nieporozumienia odnośnie tego, o co dokładnie chodziło mówcy.

Jak zobaczymy później, problem ten został rozwiązany przy pomocy użycia siły i przymusu do przyjęcia tej a nie innej wersji tego, co miał powiedzieć Mohamet.

Kompletny chaos
Taki stan rzeczy jest przyczyną niesłychanych problemów i zamieszania. Można znaleźć na początku Koranu jasne instrukcje, które w dalszej części Koranu są „anulowane”, to znaczy zaprzeczone czymś, czego uczy Koran w dalszych surach.

Skoro wszystko, co czyni Allah jest doskonałe, Koran musi być doskonały językowo. Roszczenia te znajdują się w surze 12: 2; 13: 37: 41: 41, 44.

Doskonały język arabski
Muzułmanie utrzymują, że tekst Koranu napisany jest w doskonałym języku arabskim w każdym aspekcie, jako że został napisany przez Allaha w niebie.

Mała Encyklopedia Islamu stwierdza:
Dla muzułmanów absolutna doskonałość języka Koranu jest niepodważalną dogmą.

Stół w Niebie
Muzułmanie wierzą, że Allah napisał Koran w niebie na kamiennej tablicy wielkości stołu zanim został on przekazany Mohametowi.

Pełna zgodność tekstów
Dodatkowo muzułmanie utrzymują, że skoro Koran jest doskonały, nie ma żadnych odmiennych wersji tych samych tekstów, zagubionych wersetów, czy niezgodnych manuskryptów.

Odnalezione oryginały
Wielu muzułmanów mówi nam z całkowitą pewnością siebie, że „oryginalny manuskrypt” Koranu, który został zebrany przez samego Mohameta nadal istnieje, i że wszystkie Korany pochodzą od tego jednego manuskryptu.

Czy roszczenia te są prawdziwe? Czy zgadzają się z faktami? Musimy zdecydowanie stwierdzić, że roszczenia te są fałszywe.

Niedoskonały arabski

Po pierwsze Koran nie jest napisany w doskonałym języku arabskim. Zawiera wiele błędów gramatycznych, choćby w następujących surach: 2: 177; 3: 59; 4: 162; 5: 69; 7: 160; 13: 28; 20: 66; 63: 10; itd.

Ali Daszti komentuje: Koran zawiera niekompletne zdania, zrozumiałe jedynie przy pomocy komentarzy; obce słowa, nieznane słowa arabskie oraz zwykłe słowa użyte w odmiennym od przyjętego znaczenia; przymiotniki i czasowniki odmienione z pogwałceniem zasad rodzaju i liczby; nielogicznie i niegramatycznie zastosowane zaimki czasami pozbawione odniesienia; orzeczenia, które w rymowanych fragmentach odbiegają daleko od podmiotu.

Podsumowując, w Koranie występuję ponad sto aberracji przyjętych zasad i norm struktury języka arabskiego.

Słowa obcego pochodzenia
Mało tego, są fragmenty w Koranie, które nie są w języku arabskim!

W książce pt Obce słownictwo w Koranie Arthur Jeffrey dokumentuje fakt występowania w Koranie ponad setki słów pochodzenia obcego (nie arabskiego).

Występują w nim egipskie, hebrajskie, greckie, syriackie, hakidniańskie, etiopskie, perskie słowa i zwroty.

Orientalista Canon Sell zauważa:
Liczba obcych słów jest znaczna. Zostały one zapożyczone z wielu języków. W Mutawakkil Jalalu-Din as-Syutiego wymienionych jest i skomentowanych sto siedem słów obcego pochodzenia.

W jednym przypadku Jeffery podaje 90 stron odmiennego brzmienia tekstu. Na przykład, sura druga zawiera 140 sprzecznych i odmiennych interpretacji tekstu Koranu.

Wszyscy zachodni i muzułmańscy badacze są zgodni, że tekst Koranu zawiera różne interpretacje.

Guillaume zauważa, że początkowo Koran zawierał „znaczną ilość odmian w tekście nie zawsze błahych.”

Warto przy tym odnotować, że choć z wielkim oporem i niechęcią, w muzułmańskich publikacjach naukowych pojawia się potwierdzenie faktu, że istotnie w Koranie mają miejsca odmienne wersje tekstu.

Muzułmańska zasłona dymna
Postęp prac badawczych zachodnich naukowców takich jak Arthur Jeffery i innych jest utrudniany przez muzułmanów uniemożliwiających dostęp do wczesnych kopii Koranu opartych na tekstach pochodzących z okresu przed ujednoliceniem Koranu dokonanym przez kalifa Usmana. Prof. Jeffery opisuje taki przypadek:
Interesującym współczesnym przykładem jest incydent, jaki wydarzył się w czasie wizyty w Kairze zmarłego już profesora Berstrassera. Pracował on zad zbiorami archiwalnymi fotografując wczesne kodeksy kufickie znajdujące się w Bibliotece Egipskiej, kiedy zwróciłem jego uwagę na zbiór znajdujący się w Bibliotece Ahzar, który zawierał pewne interesujące zabytki piśmiennicze. Jednak odmówiono pozwolenia i dostępu do kodeksu, gdyż nie jest to zgodne z prawowitymi zasadami, aby zachodni naukowiec posiadł znajomość takiego tekstu.

Jeffery Komentuje:
Jeśli chodzi o różne odmiany tekstu jakie zachowały się, w interesie ortodoksji leży utrzymanie ich istnienia w ścisłej tajemnicy

Brak niektórych wersetów
Według profesora Guillaume, jak podaje on w swojej książce Islam (str. 191), niektóre z oryginalnych wersetów Koranu zagubiły się.

Na przykład jedna z sur pierwotnie składała się z 200 wersetów za czasów Aiszy. Kiedy Usman ujednolicił tekst Koranu, z sury tej zachowały się jedynie 73 wersety! Wszystkie 127 brakujących wersetów zostało bezpowrotnie zagubionych.

Szyiccy muzułmanie utrzymują, że Usman z powodów politycznych pozostawił poza Koranem 25 procent oryginalnego materiału.

To, że Usman pozostawił wersety poza Koranem jest powszechnie przyjęte.

Książka Johna Burtona Koran zebrany opublikowana prze Uniwersytet w Cambridge dokumentuje w jaki sposób wersety zostały zagubione.

Zmiany w Koranie
Jednym z interesujących sposobów, w jaki część oryginalnych wersetów Koranu zagubiła się polegał na tym, że niejaki Abdullah Sarh, uczeń Mahometa podsuną swemu mistrzowi pomysł, aby ten powtarzał, dodawał, lub odejmował z treści istniejących już sur. Mohamet często postępował tak jak sugerował Sahr.

Ali Daszti komentuje to, co się później wydarzyło:
Abdullah porzucił islam, gdyż według niego, jeśli objawienia miały być od Boga, nie można by ich zmienić pod wpływem zwykłego pisarza jakim był on sam. Po apostazji udał się on do Mekki i przyłączył się do Kurajszytów.

Nie dziwi zatem fakt, że kiedy Mohamet zdobył Mekkę jednym z pierwszych ludzi, których zabił, był Abdullah, wiedział on bowiem zbyt wiele i zbyt wiele mówił.

Anulowane wersety
W procesie anulowania, o jakim wspomnieliśmy wcześniej, niektóre wersety niezgodne z muzułmańską wiarą i praktyką zostają usunięte, tak jak dobrze znane „szatańskie wersety”, w których Mohamet przyzwala na kult trzech córek boginek, córek Allaha.

Arabista E. Wherry komentuje:
Mimo że istnieją w Koranie fragmenty przeczące sobie, muzułmańscy doktorzy uciekają się do doktryny anulowania, mówiąc, że Bóg w Koranie nakazuje różne rzeczy, które później z ważnych powodów odwołuje i anuluje.

Wherry następnie dokumentuje szereg przykładów usuwania wersetów z Koranu.

Canon Sell w swojej pracy Historyczny rozwój Koranu również komentuje praktykę anulowania wersetów Koranu sprawiających problemy:

Zdumiewające jak kompromitująca ta praktyka znajduje zastosowanie w systemie zarówno przez ludzi przyjaznych jak i wrogów.

Dodane wersety
Nie tylko niektóre fragmenty Koranu zagubiły się, ale także całe wersety i rozdziały zostały dodane do niego.

Na przykład Ubai w swoim rękopisie Koranu ma szereg sur, które nie znalazły się w standardowej wersji Koranu Usmana.

Stąd wiemy, że były w obiegu wersje Koranu, w których niektóre objawienia Mahometa szczególnie nie pasowały Usmanowi, dlatego wykluczył on je z ujednoliconego tekstu Koranu.

Brak oryginału
W sprawie roszczenia jakoby znajdował się gdzieś „oryginalny” rękopis Koranu, jak wspomnieliśmy wcześniej nie było jednego rękopisu Koranu.

Jak pisze Arthur Jeffery:
Nie ma nic bardziej pewniejszego jak to, że kiedy prorok umarł, nie było zebranego, ułożonego i uporządkowanego materiału objawienia. Najwcześniejsza warstwa tradycji, jaka jest nam dostępna wyraźnie daje do zrozumienia, że Koran jako spuścizna dla społeczeństwa nie był jeszcze gotowy. Prorok ustnie ogłaszał swoje orędzia, i za wyjątkiem późniejszego okresu jego służby, to czy były one spisywane czy nie, było często sprawą zwykłego przypadku.

Co zatem z roszczeniami tych muzułmanów, którzy nadal upierają się, że Mohamet zanim umarł, zebrał kompletny Koran? Jeffery odpowiada: Niewiele potrzeba, aby pokazać fakt, że próba ta nie ma podstaw.

Caesar Farah w swojej książce o islamie stwierdza: W momencie śmierci Mahometa nie było ani jednego egzemplarza świętego tekstu.

Stąd oczywistym jest, że kości, kamienie, liście palmowe, kora z drzew i inne materiały na których spisano treści wypowiedzi Mahometa po jego atakach czy transach zostały zebrane dopiero po jego śmierci.

Faktem jest również to, że żadna z tych rzeczy nie istnieje dzisiaj. Dawno już zginęły lub uległy zniszczeniu.

Wczesne wersje Koranu pozostawały w konflikcie ze sobą. Niektóre miały więcej sur niż inne. Często różniły się słowami.

Za każdym razem, gdy pytamy muzułmańskich apologetów by wskazali na miejsce gdzie znajduje się „oryginalny” rękopis Koranu, mówią oni że nie wiedzą gdzie się znajduje ale są pewni że istnieje, ponieważ nie może być inaczej. Argument taki jest gorszy od braku jakiegokolwiek argumentu!

Tekst Usmana
Przechodząc do pracy kalifa Usmana, należy postawić następujące historyczne pytania:
Dlaczego zmuszony był ujednolicić standardowy tekst, jeżeli standardowy tekst już istniał?
Dlaczego usiłował zniszczyć wszystkie „inne” rękopisy, jeżeli nie było żadnych sprzecznych rękopisów?
Dlaczego uciekał się on do groźby odebrania życia, zmuszając ludzi do przyjęcia jego tekstu, jeżeli wszyscy mieli ten sam tekst?
Dlaczego wielu odrzuciło jego tekst pozostając przy swoich tekstach?

Powyższe pytania oddają całkowity stan zamieszania i sprzeczności jaki miał miejsce za czasów Usmana wokół tekstu Koranu.

Fakt, że nakazał on zniszczenie wszystkich starszych kopii Koranu dowodzi, że obawiał się on, że wykażą one jak bardzo niedoskonały był jego tekst na skutek dodatków bądź pominięć tego, co Mohamet faktycznie powiedział.

Na szczęście, niektóre z tych starszych kopii ocalały i zostały odnalezione przez uczonych takich jak Arthur Jeffery.

Zachodni uczeni wykazali ponad wszelką wątpliwość, że tekst Usmana nie zawiera całego Koranu. Podobnie też to, co zawiera, nie jest poprawne we wszystkich słowach.

==============

Odciski Mahometa
Skoro muzułmanie twierdzą, że Koran został przekazany z nieba, i że Mahomet nie jest jego ludzkim autorem, warto zauważyć, że według Małej Encyklopedii Islamu, język Arabski Koranu jest dialektem kogoś, kto był członkiem plemienia Kurajszytów zamieszkującego miasto Mekka. Stąd odciski Mohameta widoczne są w całym Koranie.[35]

Jeżeli Koran miałby być napisany jakimś niebieskim, doskonałym arabskim, to dlaczego pokazuje on otwarcie, że był on mówiony przez kogoś, kto był z plemienia Kurajszytów mieszkających w Mekce?

Musimy w tym miejscu przyznać, że argument muzułmanów na niebiańskie pochodzenie Koranu i jego doskonały arabski nie może oderwać się od ziemi.

Koran w swoim dialekcie, słownictwie i treści odzwierciedla styl jego autora, - Mahometa a nie jakiegoś niebiańskiego Allaha.

Konkluzja
Faktyczna historia zebrania i powstania tekstu Koranu dowodzi jednoznacznie, że muzułmańskie roszczenia są fikcyjne i niezgodne z faktami. Odciski Mahometa widoczne na każdej stronie dowodzą ludzkiego pochodzenia Koranu.
Naukowe spojrzenie na Koran

Nie przestaje zadziwiać nas, że współcześni muzułmanie uznają, że mają doskonałe prawo krytykować Biblię jako sfałszowaną i pełną sprzeczności i jednocześnie obrażać się i obrzucać epitetami takimi jak rasista tych, którzy w podobny sposób podchodzą do Koranu!

Książka Bucailla
Przykładem tego jest praca Maurycego Bucailla, Biblia, Koran i nauka. Podczas gdy Bucaille przypuszcza otwarty atak na inspirację i tekst Biblii, kiedy dochodzi do Koranu, zapewnia on czytelnika, że posiada on "niekwestionowaną autentyczność!"

Nie podejmuje on wielu problemów jakie istnieją w Koranie, natomiast poświęca czas atakując Biblię.[36]

Tak naprawdę, ludzie nigdy nie przestali wątpić w Koran od samego początku, i do dzisiaj jest on stale podważany.

Szereg problemów
Istnieje szereg problemów w metodzie Bucailego

Po pierwsze, zarówno Koran jak i Haddisy podtrzymują, że Biblia jest natchnionym Słowem Bożym i często odwołują się do niej, jako autorytetu tego, czego uczył Mohamet. Tak więc jeśli upaść ma Biblia, wraz z nią upada Koran i Haddisy.[37]

Po drugie, Bucaille gwałci jedno z podstawowych praw logiki. Mało tego jego książka pełna jest wszelkich możliwych logicznych błędów znanych człowiekowi. W szczególności jednak zakłada on, że jeżeli uda mu się "obalić" Biblię, to w ten sposób utrzyma on Koran.

Niestety, nie można udowodnić swoją pozycję jedynie obalając czyjąś.

Jeśli chodzi o ścisłą logikę, to zarówno Biblia, Koran jak i Haddisy, wszystkie one mogą być w błędzie! Koran nie jest natchniony tylko dlatego, że jakaś inna święta księga jest obalona. Każda z nich musi ostać się na "własnych nogach."

Błędne koło
Niektórzy muzułmanie uciekają się do pokrętnej argumentacji w kwestii Koranu. Zakładają za prawdziwe to, co muszą jeszcze udowodnić.
muzułmanin: Mohamet jest prorokiem Bożym.
nie-muzułmanin: Dlaczego jest to prawda?
muzułmanin: Tak mówi Koran.
nie-muzułmanin: Dlaczego Koran jest prawdziwy?
muzułmanin: Koran jest bez błędów.
nie-muzułmanin: Dlaczego jest to prawda?
muzułmanin: Dlatego, że tak mówi Koran.
nie-muzułmanin: Ale dlaczego Koran jest prawdziwy?
muzułmanin: Koran jest bezbłędny.

Zamiast wiosłować w kółko jednym wiosłem musimy poddać Koran krytycznemu naukowemu przebadaniu. Jeśli jest prawdziwy, ostanie się pod każdą próbą. Jeśli jest fałszywy, lepiej jest o tym wiedzieć teraz, zanim wykona się ślepy skok wiary.

Ewangelia Barnaby
Obecne próby niektórych muzułmanów posłużenia się gnostycznym dziełem zatytułowanym Ewangelia Barnaby jako dawno zagubiona Ewangelia ucznia, którego nazwę nosi, rzekomo bardziej autorytatywna niż sam Nowy Testament zasługują na szereg obserwacji.

Zachodni uczeni wielokrotnie wykazali, że tak zwana Ewangelia Barnaby jest przykładem oszustwa w każdym detalu.[38]

Na przykład, Barnaba nie mógł napisać jej, gdyż słownictwo jakim się posługuje wyjawia, że nie została napisana w pierwszym wieku.

Co więcej, zawiera ona stwierdzenia, które w oczywisty sposób przeczą Koranowi, Haddisom oraz Biblii! Jest to miecz, który tnie na trzy strony!

Tak jak muzułmanin może posłużyć się tą rzekomo zaginioną ewangelią aby zaprzeczyć Biblii, nie-muzułmanin może równie dobrze posłużyć się nią aby zaprzeczyć Koranowi i Haddisom.[39]

Na przykład, Ewangelia Barnaby potępia posiadanie więcej niż jednej żony, podczas gdy Koran zezwala na posiadanie do czterech żon. Również zezwala ona na spożywanie wieprzowiny, podczas gdy Koran tego zabrania.

Kiedy muzułmanin ogłasza Ewangelię Barnaby za natchnioną, tak naprawdę przykłada sobie nóż do gardła!

Wolność krytyki
Muzułmanie muszą zrozumieć, że skoro wolno im krytykować Biblię, innym ludziom wolno krytykować Koran.

Wielu muzułmanów uważa, że jakakolwiek krytyka Koranu jest bluźnierstwem i powinna być zakazana. Stąd wiadomo, dlaczego muzułmańscy apologeci nie godzą się na udział w debatach nad błędami i sprzecznościami w Koranie. Chcą oni uczestniczyć w debatach przeciw chrześcijaństwu, Biblii itp., ale nigdy w obronie Koranu.

Na początek zgoda
Po wielu latach obracania się wśród muzułmanów odkryliśmy, że na samym początku należy uzyskać od nich zgodę na to, że na Zachodzie mamy wolność religijną, która oznacza, że możemy krytykować Biblię, Koran, Wedy, Księgę Mormona oraz każdą inną "świętą" księgę.

Bez urazy
Dyskusje takie nie mogą być postrzegane jako osobisty atak czy obelga. Powinny one być prowadzone w sposób obiektywny z zachowaniem przyjętych kryteriów badawczych po to, aby można było dotrzeć do prawdy.

Jakakolwiek religia zabraniająca ludziom badania swoich świętych ksiąg ogólnie przyjętymi metodami badawczo logicznymi ma najprawdopodobniej coś do ukrycia.

Prosta prawda
Prosta prawda to to, że Koran zawiera szereg problemów. Do niektórych z nich właśnie przejdziemy.

Skoro Koran utrzymuje, że jest wolny od błędów jako dowód swego natchnienia w surze 85: 21, 22, obecność choćby jednego błędu w Koranie wystarcza, by rzucić na to poważny cień.

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:15 am

"Zaprawdę, niewierni są dla was wrogiem jawnym!" (Koran/Sura 4,101)
"O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!" (Sura 5,51).

- "Ty się nie spodziewałeś, iż do ciebie będzie skierowana Księga; stało się tak jedynie przez miłosierdzie twego Pana. Nie bądź więc pomocnikiem niewiernych!" (Sura 28,86).

- "I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!" (Sura 2,191).

- Żaden muzułmanin nie powinien zostać zabity za zabicie niewiernego (al Buchari 1:3:111) (tłum. ChnNews.pl).

- "Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym." (Sura 5,33).
https://chnnews.pl/ameryka/item/3946-po ... ultat.html | czerwiec 20, 2024


Mordowanie za: wyznawanie innej religii, odstąpienie od wyznawania islamu, nie wyznawanie żadnej religii (jak w moim przypadku), krytykę Koranu, Mahometa, islamu (- jak w moim przypadku), cudzołóstwo i inne sprawy...

Mordowanie jest wykazaniem, że nie ma się merytorycznych argumentów, dowodów na swoje poglądy, wierzenia, tezy itp...!!!
W waszym społeczeństwie przeżywają, triumfują gwałciciele, zboczeńcy, rabusie, mordercy, osobniki kierujące się naśladownictwem, instynktem stadnym, wyrachowaniem, niewiedzą, przekupne, pazerne...; bezmyślne, głupie, debilne, psychopaci, mordercy, gwałcicie itp...!!! Osoby etyczne, wrażliwe, o umyśle niezależnym, analitycznym, logicznym, racjonalne, wybitne, odważne są przez was mordowane...!!!
Każecie zasłaniać się kobietom przed słońcem (co skutkuje niedoborem witaminy D)... Wdychać kurz z worka nałożonego na głowę (co skutkuje uczuleniem na kurz, odchody roztoczy itp., chorobami drug oddechowych)... Podczas ramadanu jecie w nocy (co skutkuje zakłócaniem cyklu pracy organizmu, a w efekcie cierpicie m.in. na cukrzycę)...
Więc w waszym społeczeństwie odbywa się, wszechstronnie, negatywna selekcja...; degeneracja ludzkiego gatunku...!!!

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:16 am

Aby być zdrowym psychicznie, fizycznie, normalnym umysłowo, to trzeba m.in.:
- prawidłowo, pozytywnie się rozmnażać, a więc ludzie fizycznie, psychicznie zdrowi, normalni umysłowo, urodziwi (a nie z członkami własnych rodzin)...
- pozytywnie kształtować psychikę, programować umysł, dostarczając mu wartościowe informacje (a nie bełkotać w kółko religijne zawołania, slogany, brednie, wymysły; wmawiać sobie, innym, tak programować swój, innych umysł, że wszystko jest, będzie efektem działania lokalnie obowiązującego bóstwa)...
- rozwijać się fizycznie, w tym wystawiać skórę na światło słoneczne (a nie je zasłaniać, w tym workiem), aby organizm mógł wytwarzać niezbędna dla jego prawidłowego funkcjonowania witaminę D...
- skóra także potrzebuje dopływu świeżego powietrza (a nie być od niego izolowana)...
- oczy potrzebują do prawidłowego funkcjonowania swobodnej przestrzeni...
- odżywiać się w dzień (najlepiej nie jadać nawet kolacji), a w nocy spać...
- "Co najmniej 200 mln kobiet i dziewcząt na świecie ma okaleczone narządy płciowe."
Proceder stanowi pogwałcenie praw człowieka.
Obrzezanie kobiet może doprowadzić do fatalnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet śmierci. Krwotok, szok, infekcja, zatrzymanie moczu i ogromny ból to bezpośrednie najczęstsze konsekwencje zabiegu.
Okaleczanie żeńskich narządów płciowych, niezależnie od tego gdzie i kto je przeprowadza, nigdy nie jest bezpieczne.
https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci ... dy-plciowe | 6 lutego 2020

Skutki, czyli śmiertelna wyliczanka
Obfite krwawienia, tężec, uszkodzenie pęcherza, zakażenia, zarażenie wirusem HIV (na skutek używania niezdezynfekowanych narzędzi), psychiczna trauma, utrata odczuć seksualnych, bóle w trakcie miesiączkowania, oddawania moczu oraz przy każdej próbie współżycia, utrudnione siedzenie i chodzenie, ciągłe otarcia blizn przez ubranie, cysty, ropienie, infekcje pęcherza, nietrzymanie moczu, bezpłodność.
https://yourkaya.pl/blogs/you-know/obrz ... slow-o-fgm | 9 lipiec 2020

Zabiegi powodują krwotoki, zakażenia i zapalenia pęcherza moczowego. Obrzezanie bywa przyczyną tężca, zgorzeli, posocznicy, nerwiaków, blizn, przetok. Ocenia się, że obrzezanie w 10 proc. przypadków przyczynia się do bezpłodności. Ile kobiet w wyniku takich zabiegów umiera – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że obrzezanie młodej dziewczynki w stu procentach usuwa popęd seksualny u kobiety. A noc poślubna i „otwieranie” zaszytej dziewczyny prowadzi do ciężkich nerwic seksualnych.
https://www.focus.pl/artykul/wycieta-ra ... niu-kobiet | 01.08.2020

Obrzezania bardzo często dokonują lokalne znachorki, które nie przestrzegają zasad higieny i dezynfekcji narzędzi, co dla dziewczynek kończy się infekcjami i zakażeniami – posocznicą, tężcem lub wirusem HIV. Ponadto zaburzeniu ulegają podstawowe, naturalne dla organizmu kobiety procesy, takie jak oddawanie moczu czy miesiączkowanie. Nie tylko mowa tu o ogromnym bólu fizycznym, ale także o powikłaniach w postaci stanów zapalnych pęcherza i jajowodów.

Ogromnym problemem jest także podjęcie współżycia przez kobiety poddane obrzezaniu, zwłaszcza infibulacji. Dziewczęta te są często narażone na niepłodność, natomiast ciężarne nie są w stanie urodzić w sposób naturalny. Co więcej, z powodu problemu z dostępem do fachowej opieki medycznej, wśród tych kobiet panuje bardzo duża śmiertelność. Nie można nie wspomnieć jeszcze o negatywnym wpływie obrzezania kobiet na zdrowie psychiczne. Dziewczynki poddane temu obyczajowi przez resztę życia mierzą się z wieloma demonami – w tym z niskim poczuciem własnej wartości oraz silnym lękiem przed mężczyznami.
https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/na ... -st7288517 | 12 sierpnia 2023

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:16 am

Nie da się ukryć, że reprezentacja m.in. tzw. zachodniej cywilizacji jest zdemoralizowana, wypaczona, wynaturzona, fizycznie, psychicznie umysłowo zdegenerowana - negatywna prokreacja, nikotynizm, alkoholizm, narkomania, szkodliwe odżywianie się skutkujące nadwagą, chorobami, bezpłodnością, lekomania, pseudolecznictwo, transplantacje (które są b. drogie, dochodzi do morderstw w celu kradzieży narządów (bywa, że pobierane są od jeszcze żywych ludzi…)), podczas których i w efekcie których (z powodu osłabienia organizmu) dochodzi do zakażeń mikrobami, ich mutacji, które są przenoszone na innych ludzi, transplantacje powodują także negatywne zmiany w genach; degenerację naszego gatunku, sztuczne zapładnianie metodą in vitro (które powoduje negatywne zmiany w genach; degenerację naszego gatunku), śmieciowy, trujący przekaz z mediów, taka tzw. edukacja, szkolnictwo, ciągłe zadłużanie się przez państwo, firmy, prywatnie, realizowanie politycznych, ekonomicznych, gospodarczych, religijnych, seksualnych, pseudomoralnych, pseudoetycznych utopi, rządzą, wyznaczają standardy, normy psychopaci i współpracujący z nimi debile, reklamowa przemoc; demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie, zaśmiecanie, zatruwania, uszkadzanie, upośledzanie psychik, produkowanie rzeczy zbędnych, szkodliwych, „szybkich śmieci”, konsumpcjonizm, zużywanie energii, surowców, biologiczne, chemiczne, promieniotwórcze trucie, skażanie, gromadzenie u siebie i wywożone do innych krajów śmieci - skutkujące chorobami, bezpłodnością, niszczeniem środowiska, zagładą przyrody / życia na Ziemi, wojny o zasoby, korumpowanie, szantażowanie, podporządkowywanie, obsadzanie ludźmi usłużnymi, obalanie rządów, ma miejsce regres, zachodnia cywilizacja chyli się, wszechstronnie, ku upadkowi. Ale nie lepiej jest i z islamem...
I mam w tym względzie, merytorycznej krytyki naszej cywilizacji, kultury, znacznie więcej do powiedzenia niż wy (czym min. zajmuję się od 2000 roku)...
Ale to automatycznie nie oznacza, że przedstawiciele innej kultury, cywilizacji, którzy merytorycznie krytykują zachód, go negują, inaczej postępują, są lepsi, a przynajmniej mniej źli...

Jest - NAM WSZYSTKIM - ABSOLUTNIE NIEZBĘDNA - racjonalna rewolucja (do czego cały czas zmierzam)!!!

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:16 am

http://ndie.pl/czy-islam-jest-religia/ | | 16.06.2014 r.
CZY ISLAM JEST RELIGIĄ?
Nonie Darwish, była muzułmanka z Egiptu, krytyczka islamu i aktywistka praw człowieka analizuje zagadnienie, czy islam rzeczywiście jest religią, czy może bliżej mu od systemu politycznego.

Twórca islamu zastosował najbardziej skuteczne i niezawodne źródło manipulacji, jakie można było sobie wyobrazić – propagował totalitarny system polityczny, ale nazwał go religią. Wiedział, że tylko w taki sposób uda mu się zachować wiarygodność w czasach, gdy religia stanowiła dla ludzi największy autorytet.

Bill Warner, dyrektor Centrum d/s Badań nad Politycznym Islamem opracował pewne statystyki dotyczące świętych tekstów islamu. Zgodnie z wynikami tych obliczeń, przynajmniej 75% treści zawartych w sunnach (opowieści o życiu Mahometa) odnosi się do dżihadu. Około 67% Koranu spisanego w Mekce dotyczy niewiernych i polityki. Wersety z Medyny rozprawiają o niewiernych w 51%. Około jedna piąta tekstu w hadisach Bukhariego mówi o dżihadzie i sprawach politycznych, z czego 97% wersetów o dżihadzie odnosi się do wojny – jedynie 3% mówi o dżihadzie jako walce wewnętrznej człowieka. Wygląda na to, że samej religii poświęcona jest tylko niewielka część najważniejszych tekstów islamu. Według Warnera nawet kwestia piekła jest w nich ujęta od strony politycznej. W Koranie znajduje się 146 odniesień do piekła, z czego tylko 6% dotyczy zła moralnego, np. morderstwa czy kradzieży. Pozostałe 94% wersetów związanych z piekłem mówi o światopoglądowym grzechu polegającym na odrzuceniu przesłania Mahometa, czyli przestępstwie politycznym. Muzułmańskie piekło jest zatem represją polityczną dla tych, którzy sprzeciwiają się islamowi.

To, co ostatecznie powstało, z pewnością nie było jednak religią ale raczej polityczno-prawnym systemem totalitarnej władzy nad narodem.

Szariat daje muzułmanom prawo korzystania z dowolnych środków, jeśli służą osiągnięciu celu, którym jest zajęcie każdego miejsca na ziemi dla islamu. W ten sposób muzułmanie mogą ignorować prawa człowieka, likwidować Żydów i chrześcijan z ich własnych terenów i poddawać indoktrynacji swoje dzieci, która każe żyć w nieufności do innych, nienawidzić bliskich, a nawet kłamać.

Podczas, gdy większość innych religii odwołuje się do tej dobrej strony człowieczeństwa, która szuka sprawiedliwości i złotej zasady ‘nie czyń drugiemu co tobie niemiłe’, islam pobudza ciemną stronę ludzkiej duszy – tę, która każe zabierać ludziom własność, podporządkowywać sobie innych i użalać się nad swoim losem, by wzmocnić chore poczucie krzywdy. Innymi słowy – islam robi wszystko, by obudzić tkwiący w każdym człowieku pierwiastek zła.

Niestety, większość muzułmanów nie zdaje sobie sprawy z tego, jaka jest rzeczywista przyczyna ich zniewolenia, biedy, zacofania i zależności. Arabowie nie widzą, dlaczego są skazani na życie w krajach rządzonych przez tyranów. Gdyby spojrzeli obiektywnym okiem n własne ‘święte’ teksty, od razu uświadomiliby sobie smutną prawdę. Tylko prawda o własnej religii i kulturze mogłaby wyzwolić muzułmanów na tyle, że byliby w stanie ruszyć z miejsca i wkroczyć na ścieżkę postępu. Mają na to szansę. Na razie są jedynie pionkami w grze i więźniami szariatu, który za wszystkie bolączki każde obwiniać świat zewnętrzny.

Zamiast sprzeciwić się okrutnemu systemowi, niektórzy muzułmanie upatrują rozwiązania swoich problemów w zaostrzeniu przepisów i dżihadzie. Każde islamistyczne ugrupowanie jest zmotywowane pragnieniem powrotu do ‘spokojnego’ i ‘sprawiedliwego’ kalifatu, o jakim naczytali się w swych religijnych książkach. Islamscy radykałowie marzą o państwie idealnym, które nigdy nie istniało, a jeśli nawet, to nie było miejscem sprawiedliwym czy spokojnym. Islamski kalifat zawsze był bowiem miejscem krwawej walki o władzę – miejscem zamachów, spisków, rewolucji i zamieszek społecznych. Nikt nie jest w stanie zliczyć, ile milionów ludzi na świecie w ciągu 1400 lat zginęło w imię dżihadu.

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:17 am

Jeśli ktoś nawraca na islam, to oznacza, że nie posiada nawet elementarnej wiedzy o tej anormalnej, antyludzkiej, zbrodniczej ideologii... Bądź nie posiada skrupułów, jest psychopatą i wykorzystuję tą ideologię do zaspokajania swoich potrzeb, osiągania swoich swoich celów kosztem swoich ofiar...


Obrazek
800 mln muzułmanów z 1,4 mld to analfabeci
Muzułmanie stanowią 22% populacji na ziemi i wytwarzają mniej 5% światowego PKB i ten udział wciąż spada


https://euroislam.pl/dlaczego-muzulmani ... -bezsilni/
Dlaczego muzułmanie są tak bezsilni?

Szacuje się, że na powierzchni naszej planety żyje 1,476,233,470 muzułmanów: miliard w Azji, 400 milionów w Afryce, czterdzieści cztery miliony w Europie i sześć milionów w obu Amerykach. Co piąty człowiek jest muzułmaninem.

Na każdego hinduistę przypada dwóch muzułmanów, na każdego buddystę dwóch i na każdego żyda stu. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego muzułmanie są tak bezsilni? Oto dlaczego: do Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC) należy 57 krajów. Łączna liczba uniwersytetów we wszystkich tych krajach to około 500, co daje jeden uniwersytet na trzy miliony muzułmanów. Stany Zjednoczone mają 5758 uniwersytetów (jeden na 57 tys. Amerykanów), a Indie 8407. W 2004 roku, Uniwersytet Shanghai Jiao Tong sporządził ranking uczelni wyższych na świecie i co ciekawe, ani jeden uniwersytet z krajów muzułmańskich nie znalazł się na liście najlepszych 500.

Według danych zebranych przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), alfabetyzacja w świecie chrześcijańskim wynosi prawie 90 procent i 15 państw, w których chrześcijanie stanowią większość, posiada wskaźnik alfabetyzacji w wysokości 100 procent. W przeciętnym państwie, w którym muzułmanie stanowią większość, analfabeci stanowią aż około 60 procent. Nie istnieje natomiast państwo z muzułmańską większością, gdzie alfabetyzacja sięgnęłaby 100 procent. Około 98 procent mieszkańców świata chrześcijańskiego posługujących się pismem ukończyło szkołę podstawową. Dla porównania, taką edukację otrzymało mniej niż 50 procent piśmiennych mieszkańców świata muzułmańskiego. Około 40 procent piśmiennych mieszkańców świata chrześcijańskiego i tylko niecałe 2 procent piśmiennych mieszkańców świata muzułmańskiego otrzymało wykształcenie wyższe.

Kraje z muzułmańską większością mogą pochwalić się 230 naukowcami na milion mieszkańców. Dla porównania, Stany Zjednoczone posiadają 4 tys. naukowców na milion mieszkańców, a Japonia 5 tys. W całym świecie arabskim całkowita liczba naukowców pracujących w pełnym wymiarze godzin to 35 tys., a na milion Arabów przypada 50 inżynierów (w świecie chrześcijańskim tysiąc inżynierów). Ponadto, świat muzułmański wydaje 0,2 procenta swojego PKB na badania i rozwój, podczas gdy świat chrześcijański wydaje około pięciu procent PKB.

Wniosek: światu muzułmańskiemu brakuje możliwości, by tworzyć wiedzę.

Prasa codzienna wydawana na tysiąc osób i liczba tytułów książek na milion osób pokazuje stopień rozpowszechnienia wiedzy w społeczeństwie. W Pakistanie codziennie wydaje się 23 gazety na tysiąc Pakistańczyków, a w Singapurze 360. W Wielkiej Brytanii liczba tytułów książek na milion mieszkańców wynosi 2 tys., podczas gdy w Egipcie wynosi 20.

Wniosek: stopień rozpowszechnienia wiedzy w świecie muzułmańskim jest niewystarczający.

Procent eksportu zaawansowanych technologicznie produktów w stosunku do całkowitego eksportu jest ważnym wskaźnikiem zastosowania wiedzy. W Pakistanie to zaledwie jeden procent. W Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Maroku i Algierii to 0,3 procenta, natomiast w Singapurze 58 proc.

Wniosek: świat muzułmański nie potrafi zastosować wiedzy. A przyszłość należy do społeczeństw opartych na wiedzy.

Co ciekawe, łączna wielkość rocznego PKB z 57 krajów należących do OIC to niecałe 2 biliony dolarów. Same Stany wytwarzają towary i usługi o wartości 12 bilionów USD, Chiny – 8 bilionów, Japonia – 3,8 bilionów, a Niemcy – 2,4 bilionów dolarów.

Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt i Katar, choć posiadają złoża ropy naftowej, produkują łącznie dobra i usługi (głównie ropę) warte 500 miliardów dolarów. Dla porównania, sama Hiszpania wytwarza towary i usługi o łącznej wartości ponad biliona dolarów; katolicka Polska – 489 miliardów, a buddyjska Tajlandia – 545 mld. Muzułmańskie PKB, jako odsetek światowego PKB, szybko spada.

Więc, dlaczego muzułmanie są tak bezsilni? Odpowiedź: Brak wykształcenia!

Jedyne, co robimy to całymi dniami wołamy do Allaha, a za nasze liczne niepowodzenia obwiniamy wszystkich dookoła.

————————-

Dr Farrukh Saleem jest pakistańskim dziennikarzem i analitykiem politycznym. Jest on obecnie także dyrektorem Centrum Badań i Studiów nad Bezpieczeństwem (Center for Research and Security Studies), grupy ekspertów, która skupia się na politycznym i gospodarczym bezpieczeństwie Pakistanu, a także na zagadnieniach regionalnych i ekologicznych. Z zawodu finansista, inwestował na nowojorskiej giełdzie w latach 1988 i 1994. Saleem od pięciu lat pisze dla „The News International”, największego anglojęzycznego dziennika w Pakistanie. Mieszka w Islamabadzie.
| Farrukh Saleem

Tłumaczenie: Agaxs

Od redakcji: Publikowany tekst stanowi połowę artykułu Saleema, pierwsza jego część odpowiada na pytanie „Dlaczego żydzi są tak mocni?” i można ją przeczytać w oryginale tutaj: http://www.weeklyblitz.net/394/why-are- ... -powerless

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:17 am

Pojmowanie państwa według muzułmanów - gdziekolwiek mieszkają muzułmanie i obowiązuje tam prawo szariatu, bez względu na wielkość powierzchni i ilość zamieszkujących tam muzułmanów, to jest jedyny obszar spełniający kryteria do nazwania i traktowania go jako państwo. Wszędzie indziej jest: teren wojny - do zajęcia, opanowania, podporządkowania - przyszłe państwo muzułmańskie (docelowo na całej Ziemi)...!!!


Oto jedno z waszych kłamstw: "Islam religią pokoju"...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title, ... omosc.html | 30.07.2016
Państwo Islamskie szkoli dzieci na zamachowców
• "Independent": ISIS szkoli dzieci na zamachowców, którzy mają stać się następnym pokoleniem terrorystów
• Brytyjski dziennik powołuje się na tegoroczny raport Europolu
• Według tych danych, wyszkolone przez dźihadystów dzieci mogą stanowić w przyszłości poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa krajów UE


Obrazek
Dzieci w specjalnych obozach uczone są przeprowadzania zamachów i posługiwania się bronią (Materiały propagandowe ISIS)

Brytyjski think thank Quilliam Foundation szacuje, że na terenach objętych kalifatem żyje obecnie ponad 50 dzieci pochodzących z Wielkiej Brytanii. Około 31 tys. kobiet jest w ciąży, z których duża część to tak zwane "żony dżihadystów", zmuszane do związków z terrorystami. Ich dzieci są szkolone w specjalnych obozach dla tak zwanych "szczeniąt kalifatu", gdzie uczone są okrucieństwa, przeprowadzania ataków bombowych i posługiwania się bronią.

Według analityków, zajmujących się terroryzmem, przywódcy samozwańczego Państwa Islamskiego uważają dzieci za kluczowe do tego, by grupa odniosła sukces. Bojownicy, szkoleni od najmłodszych lat, są bardziej karni, bezlitośni i podatni na indoktrynację.

Według Europolu, ponad 5 tys. obywateli państw europejskich pojechało na tereny objęte wojną, głównie w Iraku i Syrii. Większość z nich planowała dołączyć do tzw. Państwa Islamskiego.

Z raportu amerykańskiego Centrum Zwalczania Terroryzmu wynika, że w tym roku w Iraku i Syrii zginęło co najmniej 89 dzieci-bojowników. Dżihadyści wykorzystywali ich jako kierowców samochodów wypełnionych materiałami wybuchowymi i do samobójczych ataków na cywilów.

Centrum ostrzega, że zamachowcy Państwa Islamskiego mogą ukrywać się także wśród grup uchodźców zmierzających do Europy.
| IAR

http://www.kompas.travel.pl/wp-content/ ... uslims.jpg
Młoda chrześcijanka pobita, zgwałcona i zamordowana przez muzułmanów, w imię „religii pokoju”.
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image131.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image133.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image135.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image136.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image137.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image138.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image139.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image140.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image141.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image142.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image143.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image143.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image143.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image143.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image144.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image144.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image144.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image144.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image144.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image144.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image144.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image144.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image145.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image146.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image147.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image148.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image149.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image150.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image151.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image152.jpg
http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image153.jpg


http://catalana.pinger.pl/m/22068864
Islam zabił więcej ludzi niż Hitler, Stalin czy Tajo – a liczba ofiar mordów i okrucieństw islamu może być ostatecznie większa niż wszystkich tyranów razem wziętych. Potworność zbrodni „religii pokoju” tak dalece wykracza poza ludzkie wyobrażenia, że nawet prawdomówni historycy nie dostrzegli jej skali.
W przeciwieństwie do totalitarystów XX wieku, których zabójcza furia zniszczyła ich samych, skracając im życie, islam kroczy wolniejszym tempem. W efekcie – chociaż trwało to dłużej – odpowiedzialny jest on za śmierć i tortury większej liczby ludzi niż jakakolwiek inna grupa religijna czy świecka. Inaczej niż tyrania świecka, islam pomnaża swoje szeregi za sprawą poligamii i niewolnictwa seksualnego.


„Islamski podbój Indii jest prawdopodobnie najkrwawszą historią w dziejach”, napisał Will Durant, cytowany na stronie Daniela Pipesa.

Umiarkowane szacunki mówią o 80 milionach zabitych Hindusów.

„Według niektórych kalkulacji, populacja subkontynentu indyjskiego zmniejszyła się o 80 milionów pomiędzy rokiem 1000 (podbój Afganistanu) a 1525 (upadek Sułtanantu Delhijskiego)”. (Koenrad Elst, cytowany na stronie Pipesa).
---
„Co najmniej 28 milionów Afrykanów zostało zniewolonych na muzułmańskim Bliskim Wschodzie. Według szacunków, co najmniej 80 procent ludzi złapanych przez handlarzy ginęło przed dotarciem na rynek niewolników. Uważa się zatem, że przez 1400 lat najazdów arabskich i muzułmańskich w Afryce mogło zginąć 112 milionów osób. Gdy dodamy do tego ludzi sprzedanych w niewolę, całkowita liczba afrykańskich ofiar saharyjskiego i wschodnioafrykańskiego handlu niewolnikami może przewyższać 140 milionów.” (John Allembillah Azumah, autor „The Legacy of Arab-Islam in Africa: A Quest for Inter-religious Dialogue”).

Sumując, liczba ta przekracza wszystkie ofiary totalitaryzmu XX wieku. Ale to nie koniec. Trzeba jeszcze dodać miliony ludzi, którzy zginęli z rąk muzułmanów w Sudanie w czasach nam współczesnych.
---
„W roku 750, sto lat po podbiciu Jerozolimy, co najmniej 50 procent chrześcijan na świecie znalazło się pod hegemonią muzułmanów… Dziś w regionie [Afryki Północnej] chrześcijaństwo rodzime nie istnieje, nie ma społeczności chrześcijańskich, których historię można by prześledzić od czasów starożytnych”. – („Christianity Face to Face with Islam”, Catholic Education Resource Center).

Co się stało z tymi milionami chrześcijan? Część z nich nawróciła się na islam. Ale reszta? Zgubiła się na kartach historii. Wiemy, że ponad milion Europejczyków zostało złapanych w niewolę przez piratów berberyjskich. Ilu z nich zmarło, pozostaje zagadką.

„Przez 250 lat, między rokiem 1530 a 1780, liczba ta mogła sięgnąć 1 250 000”. (BBC).
---
„Po tym, jak muzułmanie zdobyli władzę na początku XV wieku, animiści ostatecznie zniknęli w wyniku zniewolenia oraz ‘inkorporacji’ muzułmanów z ludnością Malezji, Sumatry, Borneo oraz Jawy. Działo się to przez najazdy, płacenie trybutów oraz sprzedaż – w szczególności dzieci. Jawa była największym eksporterem niewolników około roku 1500”. (Islam Monitor)

W taki sam sposób islam dotarł na Filipiny. Jedynie obecność tam Hiszpanów zapobiegła całkowitemu upadkowi i ograniczyła zasięg islamu do wysp południowych. „Przybycie Hiszpanów ocaliło Filipińczyków przed islamem, oprócz południowych krańców, gdzie ludność nawrócono na islam”. (History of Jihad.org)
Znowu, liczba zabitych nie jest znana, ale mimo wszystko dodajmy ich do naszej sumy.
---
Zsumujmy to wszytko. Ofiary afrykańskie. Ofiary indyjskie. Ofiary europejskie. Dodajmy ludobójstwo Ormian. Następnie, mniej znane, ale bez wątpienia liczne ofiary Azji Wschodniej. Doliczmy jeszcze dżihad muzułmanów w Chinach, napadniętych w 651 r. Dodajmy grabieże Chanatu Krymskiego na Słowianach, szczególnie na ich kobietach.

Liczba nie jest jasno określona, ale wyraźnie widać, że islam jest bez wątpienia największą maszyną do zabijania w dziejach, a liczba ofiar sięga 250 milionów. Prawdopodobnie między jedną trzecią a połową wszystkich zabitych w wyniku wojen i niewolnictwa można przypisać islamowi, a to tylko pobieżne szacunki.
http://www.americanthinker.com/articles ... st_murder_
machine_in_history.html#.U4mDhJYczfU.blogger


https://bialyrasizm.pl/islam-agresja/
AGRESJA ISLAMU KIEDYŚ I DZIŚ:

Muzułmanie często zarzucają Zachodowi agresję i powołują się na czasy wojen krzyżowych, inkwizycji i kolonializmu. Muzułmanie jednak nic nie mówią o krwawej historii Islamu. Rzućmy okiem na liczby ofiar Islamu:

120 milionów Afrykańczyków
(źródło: Woman’s Presbyterian Board of Missions, David Livingstone, strona 62, 1888).

80 milionów Hindusów
(źródło: Koenard Elst, in Negationism in India, strona 34).

60 milionów Chrześcijan
(źródło: David Barrett and Todd Johnson, in World Christian Trends AD 30 to AD 2200, strona 230. Również: Raphael Moore in History of Asia Minor).

10 milionów Buddystów
(źródło: David B. Barrett, Todd M.Johnson, World Christian Trends AD 30-AD 2200, William Carey Library, 2001, strona 230, tabela 4-1).

220,000 Żydów tylko w jednym roku 1146 w Maroku
(źródło: H. Z. Hirschberg, A History of the Jews of North Africa, 1974, strona 127-28).

17 milionów niewolników sprowadzonych do islamskich krajów
(źródło: Thomas Sowell: Race and Culture, Basic Books, 1994, strona 188.

Również:. Encyklopedia Britannica: http://www.britannica.com/blackhistory/article-24156 oraz http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/1523100.stm).

11 milionów Muzułmanów zostało zabitych przez swoich współwierców, licząc od 1948 roku
źródło: http://www.hurriyetdailynews.com/n.php? ... 2011-08-23).

3 miliony obywateli Bangladeszu
(źródło: http://necrometrics.com/20c1m.htm#Bangladesh.
Również: http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-16207201).

1,5 miliona Algierczyków zmasakrowanych przez Islamistów
(źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Algerian_War).

1,5 miliona Ormian
(źródło: http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6043730.stm.
Również: http://www.independent.co.uk/news/world ... 93713.html).

750,000 Asyryjczyków
(źródło: “Native Christians Massacred”: The Ottoman Genocide of the Assyrians during World War I , Genocide Studies and Prevention, Volume 1, Number 3 / December 2006).

1 milion Greków (+3 miliony przesiedlonych)
(źródło: http://www.amazon.com/Genocide-Ottoman- ... 017&sr=8-1).

300,000 Ugandyjczyków zabitych podczas 8 lat rządów Idi Amin od 1971 roku
(źródło:http://news.bbc.co.uk/2/hi/8372250.stm)

(Powyższy materiał liczbowy został przetłumaczony ze źródła: https://www.facebook.com/notes/knowledg ... 3148469556)

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 11:18 am

PRAWO KATZA: LUDZIE I NARODY BĘDĄ DZIAŁAĆ RACJONALNIE WTEDY I TYLKO WTEDY, GDY WYCZERPIĄ JUŻ WSZYSTKIE INNE MOŻLIWOŚCI...

No więc nie: chrześcijaństwo, katolicyzm, kapitalizm, demokracja, islam itp., itd. - wszystko to już było / zawiodło...
A wyłącznie racjonalne rozwiązywanie i zapobieganie problemom - osiąganie efektu pozytywnej lawiny (a nie zastępowanie jednych problemów innymi, tworzenie kolejnych - osiąganie efektu negatywnej lawiny)!!!
Kierowanie się wyłącznie racjonalnymi argumentami, a więc postępowanie odpowiedzialne, w tym dalekowzroczne, czyli dogłębnie, a więc rzeczywiście, etyczne, na podstawie całościowej analizy i logicznym wnioskowaniu!!! A wiec osiąganie, tą drogą, wyłącznie pozytywnych celów!!!
A nie wybiórczą, krótkowzroczną, bezmyślną, nieodpowiedzialną pseudowrażliwością, moralnością, emocjami, utopijnymi ideologiami i ich dogmatami!!!
Czyli trzeba wprowadzić i stosować racjonalny system społeczno polityczno gospodarczy!!!

A co do religii itp.

THE BOX | Omeleto
https://www.youtube.com/watch?v=gNVqRC4 ... el=Omeleto | 2024

MEHUA | Animation Short Film 2017 - GOBELINS
https://www.youtube.com/watch?v=k5j6vYTcgHY | 2017
[Taki los powinien spotkać wszystkich tzw. duchownych; zboków, dewiantów, obłąkańców, debili, ogłupiaczy, psycholi; kreatury!!! - red.]

To każdy może wierzyć w co chce, ale nie wolno tego eksponować, propagować, wpajać, przekazywać, rozpowszechniać, wciągać w to innych!!!

| Wolnyswiat.pl

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » pt cze 21, 2024 5:55 pm

Islamiści zamordowali 70 sunnitów
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... nitow.html | 7 października 2015

Islamiści zamordowali w 2017 r. w Afryce 10,3 tys. osób
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-i ... rp_state=1 | 29 stycznia 2018

Islamiści zamordowali 11 chrześcijańskich zakładników
https://www.ekai.pl/islamisci-zamordowa ... kladnikow/ | 29 grudnia 2019

Co najmniej 27 osób zginęło w kolejnym ataku islamskiej bojówki Boko Haram w Nigrze.
Podpalili domy i strzelali do wybiegających z nich ludzi. Zabijali nieuzbrojonych mężczyzn, kobiety i dzieci. Znaleziono też wiele zwęglonych ciał osób, które prawdopodobnie spłonęły żywcem. Ogień strawił ponad tysiąc zabudowań.

http://idziemy.pl/kosciol/dzihadysci-za ... -i-dzieci/ | wtorek, 15 grudnia 2020,

W ataku dżihadystów na meczet w północno-zachodniej części Nigerii zginęło 16 muzułmanów zebranych na porannej modlitwie. Kilkanaście osób zostało porwanych. Dzień wcześniej w Sokoto, również w stanie Niger, grupa nieznanych sprawców podpaliła autobus. Żywcem spłonęło 30 pasażerów, w tym kobiety i dzieci. „Te wydarzenia pokazują jak szybko działania islamskich bojowników rozszerzają się na zachód” – uważa Alhassan Mazakuka, lokalny urzędnik pochodzący z zaatakowanej wioski.
https://www.vaticannews.va/pl/swiat/new ... uzulm.html | 11 gru 2021

Masakra w Burkina Faso: dżihadyści zamordowali 50 kobiet i dzieci
https://www.vaticannews.va/pl/swiat/new ... dziec.html | 27 maj 2022

Bojownicy islamscy zabili w Mali co najmniej 132 osoby
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1 ... osoby.html | 2022-06-20

Prześladowania w Nigerii. Islamiści zabili już ponad 50 tysięcy chrześcijan
https://pch24.pl/przesladowania-w-niger ... rzescijan/ | 21 kwietnia 2023

W dwóch atakach, do jakich doszło na początku tygodnia w stanie Yobe w północno-wschodniej Nigerii, islamiści z Boko Haram zabili co najmniej 37 osób.
https://www.gosc.pl/doc/8556197.Nigeria ... ej-37-osob | 2 lis 2023

Co najmniej 18 osób zabili maczetami członkowie islamskich bojówek w prowincji Kivu Północne we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/brutal ... ob/dy2g6lj | 5 czerwca 2024

W ciągu czterech miesięcy 2021 roku dżihadyści islamscy zamordowali co najmniej 1 470 chrześcijan. Z kolei 2200 osób zostało porwanych. Do tych makabrycznych wydarzeń dochodzi w kilku stanach Nigerii.
https://pl.aleteia.org/2021/05/19/w-tym ... ije-dalej/ | piątek 21/06/2024

Itp., itd...

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » sob cze 22, 2024 11:38 am

Muzułmanin zmusił Polkę do prostytucji i zamordował! W imię honoru
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/m ... ru/j0b8bbx | 8 grudnia 2011

Pakistan: Rodzice zabili 14-letnią córkę - podejrzewali ją o romans
Młoda Pakistanka została we wtorek pobita i oblana kwasem w swoim domu w miejscowości Saidpur Bela na północy kraju. Zmarła w szpitalu z powodu poparzeń twarzy i klatki piersiowej - powiedział Javed Abbasi z lokalnej policji.

https://www.newsweek.pl/swiat/pakistan- ... ke/s1hvxgc | 02 listopada 2012

Kumbria. Rodzice zamordowali córkę, bo nie chciała poślubić swojego muzułmańskiego kuzyna.
Zwłoki poćwiartowano i wyrzucono do rzeki.

https://euroislam.pl/kumbria-rodzice-za ... go-kuzyna/ | 28.11.2012

"Morderstwo honorowe" na ciężarnej krewnej.
Jej ojciec, brat, kuzyn i dalszy krewny zostali skazani.

https://polskieradio24.pl/artykul/12930 ... a-zabojcow | 2014-11-19,

Rodzice zamordowali reżysera. Szokujący powód zabójstwa honorowego w Iranie
Według jego ojca i matki decyzja o kawalerskim życiu syna była haniebna. Na irańskiej prowincji jest to nie lada wstyd i takie osoby czeka egzekucja. I to właśnie z powodu uchybienia "honorowi rodziny" zginął Khorramdin. Jego rodzice brutalnie zamordowali go, poćwiartowali i wyrzucili jego ciało w walizce i workach na śmieci.

https://www.o2.pl/informacje/zabili-syn ... 021380512a | 20.05.2021

Niemcy. 34-latka zamordowana przez braci. Uznali, że jej styl życia nie jest zgodny z islamem
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... z-islamem/ | 09.08.2021

Rodzice zabili 18-latkę, bo nie chciała wyjść za mąż! "Złamano jej kark"
https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/rodz ... -Vi9H.html | 2023-12-21

5-latka została zgwałcona. Rodzice dokonali "honorowego zabójstwa"
Małżeństwo z Syrii zamordowało swoją 5-letnią córkę po tym, jak została porwana i zgwałcona. Miało być to "honorowe" zabójstwo. Ciało dziecka znaleziono na śmietniku.

https://www.o2.pl/informacje/5-latka-zo ... 861824224a | 31.01.2022

Niemcy: muzułmańscy rodzice zamordowali córkę? Motywem „zabójstwo honorowe”
https://pch24.pl/niemcy-muzulmanscy-rod ... -honorowe/ | 19 czerwca 2024

Ojciec nie może cię zabić, bo trafi za kratki. Najlepiej będzie, jak sama się zabijesz – słyszą z ust najbliższych.
https://www.newsweek.pl/honorowe-morder ... ci/gbr9lep | 01 kwietnia 2011

Światowe organizacje szacują, że liczba zabójstw honorowych wynosi od tysiąca do pięciu tysięcy rocznie. Jednak eksperci są zgodni, że tych zbrodni jest o wiele więcej.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ne/y2y7966 | 7 czerwca 2020

"Zabójstwo honorowe" afgańskiej kobiety, zamordowanej przez braci
Znajomi mówili, że żyła w śmiertelnym strachu.
Bracia ofiary, 22-letni Seyed H. i 25-letni Sayed, są podejrzani o "honorowe" zamordowanie siostry 13 lipca w Berlinie i przewiezienie jej ciała w walizce pociągiem do Holzkirchen w Górnej Bawarii. Prowadziła "zbyt zachodni styl życia".

https://polskieradio24.pl/artykul/27872 ... egracyjnej | 2021-08-10

W latach 2022 i 2023 co najmniej 26 osób (osób, bo ofiarami są też mężczyźni) w Niemczech padło ofiarą usiłowania lub dokonania tzw. zabójstw honorowych.
Wiadomo, że liczba niezgłoszonych przypadków jest wysoka.

https://podroze.onet.pl/ciekawe/dzgnal- ... ch/lnp5cq6 | 3 lutego 2024

Itp., itd...

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » sob cze 22, 2024 9:31 pm

Fanatycy z Państwa Islamskiego zdewastowali w Iraku liczące kilka tysięcy lat bezcenne rzeźby. W internecie pojawił się film, pokazujący jak radykałowie młotami niszczą artefakty w muzeum w Mosulu na północy Iraku.
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... zezby.html | 27 lutego 2015

Już 2 500 zniszczonych obiektów. Bezcenne zabytki ofiarą działań Państwa Islamskiego
Według szacunków UNESCO od początku konfliktu dżihadyści Państwa Islamskiego zniszczyli już około 2 500 bezcennych zabytków, z których część liczyła nawet kilka tysięcy lat. Działania te zostały ze względu na swą skalę niespotykaną od czasów II Wojny Światowej oraz bezpowrotne zniszczenie światowego dziedzictwa kultury nazwane zbrodnią wojenną.
https://www.bryla.pl/bryla/1,85298,1897 ... ialan.html | 05-10-2015

Od Mali po Afganistan, poprzez Algierię, Libię, Syrię i Irak, islamiści łupią i niszczą zabytki. Co UNESCO uznało za zbrodnię wojenną. W poniedziałek w Hadze rozpocznie się proces tuareskiego dżihadysty oskarżonego o udział w niszczeniu mauzoleów w malijskim Timbuktu.
https://dzieje.pl/dziedzictwo-kulturowe ... ne-zabytki | 21.08.2016

Szefowa UNESCO Irina Bokowa nazywa "zbrodnią wojenną" zniszczenie przez dżihadystów z Państwa Islamskiego kolejnych bezcennych zabytków w syryjskiej Palmyrze - tak zwanego Tetrapylonu oraz fasady rzymskiego amfiteatru.
https://www.polskieradio.pl/78/1227/art ... j-palmyrze | 20.01.2017

Talibowie już rozpoczęli niszczenie zabytków
W świętej księdze islamu napisano, że zakazane jest oddawanie czci wizerunkom powstałym na podobieństwo człowieka oraz grobowcom ludzi, nawet uznawanych za świątobliwych. Islam zakazuje tworzenia jakiejkolwiek sztuki figuralnej, jakiejkolwiek sztuki pokazującej inną religię czy czczenia jej symboli. Islamiści, na tej podstawie, od lat obracają w pył wielki dorobek dziedzictwa ludzkości jaki znajduje się na ich terenach. Talibowie w Afganistanie już rozpoczęli grabież i niszczenie zabytków, korzystając z chaosu i braku nadzoru światowych mediów. Muzea boją się o życie swoich pracowników, wielu z nich współpracowało ze światowymi organizacjami i muzeami przy ratowaniu tego, co zostało z pierwszej fali rządów na początku XXI wieku.
https://niezalezna.pl/polska/historia/t ... kow/407840 | 17.08.2021

Itp., itd.

admin
Site Admin
Posty: 4167
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:44 am

Re: الى المسلمين ala almuslimin Müslümanlara To Muslims

Postautor: admin » ndz cze 23, 2024 11:44 am

PAŃSTWO ISLAMSKIE: PEDOFILA JEST MORALNA
Branie kobiet do niewoli, bicie ich, a także współżycie z dziewczynkami przed okresem dojrzewania – to wszystko jest zgodne z zasadami islamu. Tak twierdzą autorzy poświęconego żeńskim niewolnicom dokumentu sporządzonego przez Państwo Islamskie. Na poparcie tej tezy sypią jak z rękawa cytatami z Koranu.
https://kresy.pl/wydarzenia/panstwo-isl ... t-moralna/ | 15 December 2014

Bali się ścigać islamskich pedofilów. Nie chcieli być oskarżeni…o rasizm
W Liverpoolu zakończył się proces, w którym skazano dziewięciu muzułmańskich pedofilii. Zostali oni uznani winnymi zgwałcenia dziesiątek brytyjskich dzieci. Okazało się jednak, że policja bała się wszcząć śledztwo przeciwko muzułmanom z uwagi na oskarżenie i rasizm.
Obrazek
https://wpolityce.pl/polityka/136142-ba ... nio-rasizm | 13 lipca 2012

Przez 16 lat działały tam zorganizowane pakistańskie gangi, systematycznie wykorzystujące seksualnie 1400 nieletnich angielskich dziewcząt z rozbitych rodzin, domów dziecka i ubogich środowisk.
Autorka raportu, profesor Alexis Jay, tak opisywała przejścia dziewcząt z Rotherham: "Były gwałcone przez wielu sprawców, handlowano nimi w innych miastach na północy Anglii, porywano je, bito i zastraszano". Przez lata lokalny samorząd, służby socjalne i policja robiły wszystko, aby nie dostrzegać problemu.
https://polskieradio24.pl/artykul/12167 ... ich-gangow | 2014-08-28

[Plus jedynie słuszne wydarzenia i w innych krajach... - red.]


31.05.2024: Atak muzułmańskiego nożownika z Afganistanu w Mannheim w Niemczech – 5 osób pociętych nożem i jeden policjant zmarł od ran…

Pełna wersja materiału z ataku Afgańczyka w Mannheim. Zobaczcie tam komentarze. Niemcy płaczą nad
https://www.cda.pl/video/20422932ff | 31 maj 2024
https://www.youtube.com/watch?v=J3W3T8K ... iatedPress

15.06.2024: W niemieckim mieście Wolmirstedt obcokrajowiec o ciemnej karnacji wtargnął na posesję rodziny, która oglądała mecz Euro 2024 i dźgnął trzy osoby nożem. Okazuje się, że sprawca chwilę wcześniej zamordował inną osobę. Nożownik zaatakował również funkcjonariuszy policji. Ci użyli broni palnej i zastrzelili oprawcę.

28.06.2024: Syryjczyk w trakcie meczu w Stuttgarcie (Niemcy) dźgnął nożem trzech mężczyzn.


Wróć do „POLITYKA/PRAWO/GOSPODARKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości