Z (mojego) ŻYCIA WZIĘTE...

admin
Site Admin

Re: Z (mojego) ŻYCIA WZIĘTE...

Postautor: admin » pt cze 26, 2020 8:24 am

Nowy dzierżawca ośrodka: "Albo będziesz P. pracował (teraz koszenie kosiarką)(24h na dobę), albo 2 godziny i pana nie ma z zakazem wstępu!"...
Cały garaż 4x6 metrów moich klamotów + w pokoju - dorobek mojego życia...

Pismo przekazane nowemu dzierżawcy:
25.06.2020 r.
Moja praca/warunki/sytuacja

Mam pracę [Już nie.] w (...): 6 godzin dziennie za 2.500 zł z ubezpieczeniem. Ale wziąłem wolne do końca sierpnia (chyba że będzie lepsza oferta, to zrezygnuję).
Mam od teraz pracę jako stróż nocny w Mielnie (pracowałem tam w zeszłym roku) za 3000 zł miesięcznie.
Ja wiem, iż P. chcą jak najtańszego i by jak najdłużej pracował pracownika. Ja z kolei nie jestem idiotą, tylko rozsądną osobą. I mam w planie kupno m.in. kontener mieszkalny.
Więc nie stać mnie na rezygnację z 6000 zł. – Tym bardziej, że są to spore i pewne pieniądze (z 1500 zł nie ma możliwości cokolwiek kiedykolwiek oszczędzić).
I ja już tutaj straciłem 2 sezony (nie otrzymałem 10 tys. zł za cały sezon 2018 i potem za stróżowanie = 20 tys. zł), zleciały 2 lata życia
Sezon się skończy, a P. mogą być niewypłacalni, zrezygnować z ośrodka, a ja zostanę bez wody, prądu, pieniędzy (co już tutaj przerabiałem…).

Umówiliśmy się, że będę zajmował się stróżowaniem za 1500 zł miesięcznie, a tymczasem jestem jednocześnie stróżem, portierem i pracownikiem gospodarczym. Jeśli więc uważa P., że 1500 zł za stróżowanie to za dużo, to proszę mi płacić odpowiednio mniej za samo stróżowanie + zajmowanie się kluczami/otwieraniem i zamykaniem domków, pomieszczeń + zbieranie śmieci z koszy (w sezonie wraz z sortowaniem zajmuje to średnio 2 godziny dziennie),

Płaca minimalna w 2020 r. wynosi 1920,62 złotych na rękę + ubezpieczenie. Za 8 godzin dziennie/40 tygodniowo/około 170 godzin miesięcznie. 7 dni wolnego w miesiącu.
Ja zarabiam u P. 1500 zł (w (...) stróż za samo pilnowanie obiektu otrzymuje 2000 zł) i bez ubezpieczenia.
Mniej niż minimalna płaca i jeszcze bez rejestracji oznacza minimalne oczekiwania.
Więc sprostam tym oczekiwaniom łącząc pracę jako nocny stróż w (...) i w dzień jako pracownik na (...).
Zaliczek nie potrzebuję (przekazałem swoją część Andrzejowi, to mi odda, gdy otrzyma wypłatę)
Z poważaniem,
Państwa pracownik Piotr z (...)

Do P. (...)
Witam
Mam prośbę: proszę przypomnieć mi warunki pracy na P. Ośrodku w sezonie:
- ile godzin dziennie:
- ile i jak długich przerw, posiłków:
- ile dni w tygodniu:
- jakie zarobki:

„Dzień dobry,
warunki zatrudnienia ustalam zawsze indywidualnie z każdym potencjalnym pracownikiem czy też zleceniobiorcą.

Z reguły moi pracownicy pracują 8-10 godzin dziennie przez 5-6 dni w tygodniu. Oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły w przypadku większej ilości pracy.

Przerwy w pracy ustalane są przez poszczególnych kierowników działów. Jeśli chodzi o świadczenia dodatkowe tj. nocleg czy wyżywienie to wszyscy moi pracownicy mogą z tego korzystać bezpłatnie.

Nie mogę udzielić Panu informacji na temat wynagrodzeń bo tak jak wcześniej wspomniałem stawka jest ustalana indywidualnie. Na pewno nie proponuje stawek niższych niż stawka minimalna przy umowach zleceniach tj. 17zł brutto czyli ok. 11zł netto.

Pozdrawiam,
(...)
Dyrektor
tel.: ; e-mail:

„Jak podał premier Mateusz Morawiecki na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, 1 stycznia 2020 roku płaca minimalna wzrośnie do 2600 złotych, co na rękę daje kwotę 1920,62 złotych.”

https://poradnikpracownika.pl/-wymiar-czasu-pracy
„Zgodnie z art. 129. § 1. kp czas pracy wynosi 8 godzin na dobę w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy oraz 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy.”

https://strefabiznesu.pl/kodeks-pracy-2 ... 0-14506815
Kodeks pracy 2020 - tekst jednolity. Aktualny stan prawa pracy w Polsce [czerwiec 2020]
Art. 13. Pracownik ma prawo do godziwego wynagrodzenia za pracę. Warunki realizacji tego prawa określają przepisy prawa pracy oraz polityka państwa w dziedzinie płac, w szczególności poprzez ustalanie minimalnego wynagrodzenia za pracę.
Art. 14. Pracownik ma prawo do wypoczynku, który zapewniają przepisy o czasie pracy, dniach wolnych od pracy oraz o urlopach wypoczynkowych.
Art. 15. Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy.
Art. 16. Pracodawca, stosownie do możliwości i warunków, zaspokaja bytowe, socjalne i kulturalne potrzeby pracowników.

Art. 18. § 1. Postanowienia umów o pracę oraz innych aktów, na których podstawie powstaje stosunek pracy, nie mogą być mniej korzystne dla pracownika niż przepisy prawa pracy.
§ 2. Postanowienia umów i aktów, o których mowa w § 1, mniej korzystne dla pracownika niż przepisy prawa pracy są nieważne; zamiast nich stosuje się odpowiednie przepisy prawa pracy.

Art. 18.2. Pracownicy uczestniczą w zarządzaniu zakładem pracy w zakresie i na zasadach określonych w odrębnych przepisach.

admin
Site Admin

Re: Z (mojego) ŻYCIA WZIĘTE...

Postautor: admin » wt sie 04, 2020 9:33 am

Przyjmę kontener mieszkalny w zamian za podziękowanie i stałą reklamę tutaj.
PS
Muszę się uwolnić od strasznego człowieka!!
Jego pracownicy pracują po kilkanaście godzin dziennie 7 dni w tygodniu... Za 1200-1500 zł... Na czarno... Ale puki co, to otrzymali około 10 procent z tego wynagrodzenia...
Ja zaproponowałem 2-4 godziny pracy dziennie w zamian za mieszkanie. Do tego kupuję za własne pieniądze i wykorzystuję własne materiały i narzędzia i potrzebne rzeczy. Ale to dla tego osobnika za mało...

Ostatnio wysłałem mu kolejne pismo:
P. (...)
Przyjechałem tutaj z drugiego końca Polski ze względów zdrowotnych – stan mojego zdrowia jest krytyczny, a mam m.in. boreliozę, hiperalergię, chorobę autoimmunologiczną

Objechałem kolejny raz, rok okolicę w promieniu kilkunastu km, rozdałem kolejny raz ulotki, że szukam lokum, w tym miejsce na garaż, pracy, ale niestety bez efektu.
Szanse na pracę za granicą są bliskie 0 m.in. z powodu koronawirusa; obostrzeń, kwarantanny, bezrobocia, imigrantów.

"To co pan potrafi!..."
- Odpowiadam:

Oto, co potrafię/co zrobiłem i robię dla milionów ludzi od 2000 roku (ponad 6 mln wejść na moje publikacje w internecie):
index.php

M.in. moim pismem zajmuję się od 2000 roku. Moje wydatki ściśle z tym związane wynoszą łącznie blisko 40 tys. zł. Poświęciłem na to do tej pory około 4 tys. dni x 100 zł = 400 tys. zł nieotrzymanego wynagrodzenia.
A co inni ludzie, w tym P., zrobili, robią dla innych ludzi, w tym dla mnie…

I jeszcze pracuję 8 godzin dziennie (czasem dłużej. Plus 1,5 godziny dziennie zajmuje dojazd i powrót) jako stróż nocny.

Czy dalej uważa Pan, że powinienem zostać półniewolnikiem; wykonywać prace fizyczne całe dnie, za pół pensji i jeszcze ryzykować, że mogę w ogóle nie otrzymać pieniędzy m.in. z powodu niewypłacalności, a nawet w przypadku otrzymania wypłat, to mieć gwarancję, że wystarczy tego tylko na zaspokojenie elementarnych potrzeb… A gdzie pieniądze m.in. na utrzymywanie mojej strony internetowej, jej aktualizacje, własne lokum itp., itd…
Poza tym nie powinienem zadbać o zdrowie, wyspać się i nie zasługuję na wypoczynek…

Niczego nie chcę za darmo, przecież pracowałem pół czerwca po 8-11 godzin, a potem przez 2-4 godziny dziennie bez pieniędzy i wyżywienia. I jeszcze kupiłem za własne pieniądze parę rzeczy, używam własne materiały i narzędzia podczas napraw. I dodatkowo oferuję kolejny rok darmowe doglądanie ośrodka, a w razie potrzeby interwencyjne naprawy.

Więc na kim chce Pan zarabiać, kogo zaganiać do takich prac… Czy nie zasługuję na uznanie, szacunek, wsparcie… Komu karze się Pan wyprowadzić praktycznie na ulicę (jestem jakimś lumpem, alkoholikiem, przestępcą)(co z moim sprzętem, w tym z laptopem, monitorem itp., z moją działalnością)…

Wróć do „RÓŻNE”