www.wolnyswiat.pl

 

 

Pole tekstowe: OTO NIEKTÓRE KROKI, JAKIE TRZEBA PRZEDSIĘWZIĄĆ W KIERUNKU POPRAWY JAKOŚCI I NORMALNOŚCI ŻYCIA  

 

 

 


 (...)

7. OCHRONA ZDROWIA PSYCHICZNEGO (W TYM PRZED STRESEM) I INTELIGENCJI

JAKIM PRAWEM ZMUSZA SIĘ NAS DO SŁUCHANIA RADIA, TELEWIZJI (...)!!?

MY NIE CHCEMY TYSIĄCE RAZY MYŚLEĆ O: PROSZKACH DO PRANIA, PODPASKACH, KARMACH DLA PSÓW, SAMOCHODACH, NAZWACH I CZĘSTOTLIWOŚCIACH STACJI RADIOWYCH ITP. (M.IN. NABYWAĆ URAZÓW (W TYM DO: UŚMIECHU, RADOSNEJ CZY („”) RELAKSUJĄCEJ INTONACJI GŁOSU, UŻYTYCH OKREŚLEŃ, METAFOR, PRZENOŚNI) I STAWAĆ SIĘ DEBILAMI!!)

KIM TRZEBA BYĆ BY ZMUSZAĆ LUDZI DO ODBIERANIA TAKICH RZECZY!?!; ZEZWALAĆ NA TAKIE POSTĘPOWANIE – TRAKTOWAĆ JAK, I ROBIĆ Z LUDZI DEBILI??!!... CZY MOŻNA NAZYWAĆ WOLNYM, KRAJ, W KTÓRYM OGŁUPIA SIĘ, TORTURUJE, W TYM INTELIGENTNYCH, WRAŻLIWYCH WARTOŚCIOWYCH LUDZI, ZMUSZAJĄC ICH DO ODBIORU RTV, WR…??!!...

KTO MA SIĘ DOSTOSOWYWAĆ (ZEJŚĆ DO POZIOMU): MĄDRZEJSI, ZDROWI PSYCHICZNIE (DBAJĄCY O SWOJĄ INTELIGENCJĘ I ZDROWIE) DO POZOSTAŁYCH, CZY POZOSTALI DO TYCH PIERWSZYCH, A PRZYNAJMNIEJ IM NIE SZKODZIĆ?!

 

a)   Domagam się prawa do wolności od każdej formy wypłocin reklamowych (wr) i reklam, dla tych, którzy ich nie chcą: oglądać, słuchać, czytać (świadomie,  nieświadomie, czy mimowolnie). Obecnie są perfidnie i nachalnie wmuszane, degradując psychikę, czyniąc w niej śmietnik i spustoszenie. Są źródłem zdenerwowania, depresji, nerwic, frustracji, udręki itp. stanów, co b. negatywnie rzutuje na relacje z otoczeniem - w tym w msu zamieszkania, w pracy, w placówkach medycznych, w msh zakupów, usług, rozrywki, itp.- czyli uniemożliwiają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, najczęściej tej inteligentniejszej i wrażliwszej - wartościowszej - jego części, która nie może, nie chce i nie powinna (jak i całe społeczeństwo) i znosić!! 

W żadnym normalnym państwie taka sytuacja nie powinna mieć msa. Jest niedopuszczalne by prawo (zamiast chronić) pozostawiało ludzi na ich pastwę - zezwalało na ogłupianie, degenerowanie, zadręczanie itp.- z wszystkimi tego skutkami!!

To są nasze oczy, uszy - zmysły - które oddziałują na nasz umysł (a za jego pośrednictwem na organizm), przetwarzając obraz i dźwięk. To nasze samopoczucie, inteligencja, zdrowie - życie - i nikt nie może mieć prawa negatywnego oddziaływania nań, a tym bardziej wbrew naszej woli!! Jest to sprzeczne z interesem

społecznym i elementarnym prawem do samostanowienia. 

Etyka wymaga by wszelkie formy oddziaływania (w tym na psychikę) odbywały się zgodnie z wiedzą, prawdą - a jeśli nie dotyczy to bezpieczeństwa, zdrowia, życia - i wolą ich odbiorców.

 

   Musi być umożliwione (przynajmniej w dni nie parzyste) normalne funkcjonowanie w społeczeństwie osobom, które odbierać tego wszystkiego nie chcą!! – NIKT NIE MOŻE MIEĆ PRAWA ZMUSZAĆ INNYCH DO ODBIERANIA CZEGOŚ, CZEGO NIE CHCĄ (...)!!!

 

Czy od słuchania, czytania (tysiące razy): „Możesz więcej”, „Poczuj się komfortowo”, „Dla Ciebie”, „Ciesz się”. Bądź sobą”, „Kup”, „Miej”, „Bądź na szczycie”, „Poczuj” itp., itd. ludzie są lepiej poinformowani, zdrowsi psychicznie, mądrzejsi, podejmują lepsze decyzje?!

Jeżeli przyjąć, iż przeciętny odbiorca RTV słyszy nazwę stacji, kanału, programu „tylko” sto razy dziennie (a najczęściej dużo więcej) i każdy taki komunikat trwa 1 sekundę (najczęściej dłużej) to rocznie daje to 360 (dla uproszczenia obliczeń) x 100 = 36 000 sekund/razy = 10 godzin! x 10 lat = 100 godzin/360 000 razy!! A do tego trzeba dodać jeszcze wr, slogany, charakterystyczne melodie! Czyli przez, tysiące godzin, setki tysięcy razy słuchamy tej ogłupiającej, zatruwającej i pustoszącej umysły trucizny!! I pewni osobnicy..., stanowiący prawo, uważają, że wszystko jest OK, a nawet, że jest to nie tylko potrzebne ale i dobre (prezydent Kwaśniewski zawetował inicjatywę ustawodawczą ograniczającą emisję tego syfu!)...! Czy ktoś się jeszcze dziwi, że mamy społeczeństwo takie jakie mamy (i m.in. takich osobników wybiera do tzw. władzy)?!...

 

 

Czy należy używać choć raz/Ile razy można używać chorego, nawiedzonego, głosu przez trującego wypłociną reklamową o kolejnym, tysięczny raz, niesamowitym produkcie, okazji podczas przekazu swoim wymuszonym odbiorcom... Co jeszcze zostało (może jęk, wrzask konającego człowieka, dźwięki z porodówki, rzeźni – by tylko zwrócić na siebie uwagę... Lecz ciągle powraca pytanie: Co potem...)...

 

 

o        

O tym, który towar czy usługa sprzedaje się najlepiej musi decydować ich użyteczność, jakość i cena a nie, kto bezczelniej, nachalniej, intensywniej, agresywniej atakuje psychikę wymuszonych odbiorców wydając na ten cel więcej pieniędzy!!

Więc o kupnie towaru czy usługi powinny decydować przesłanki racjonalne, a nie emocjonalne (np. dzięki ogłupianiu). A po zakupach klient powinien odczuwać satysfakcję, a nie frustrację.

Po za tym, czy ofiarę manipulacji można nazywać klientem?! Ponad 90% wr (które są setki razy powtarzane i odbierane) nie dotyczy (zakładając - niezgodnie zresztą z rzeczywistością - iż niosą one jakąś sensowną inf.) ich odbiorców, a z pozostałych  w danym czasie!

 

Przecież wystarczy zabronić stosowania wr i reklam, dzięki czemu zakończy się ten koszmar. A producenci i usługodawcy będą musieli konkurować ze sobą jakością oferty a nie treścią i ilością tych niezdrowych, wmuszanych bredni (...)!

 

 

   Jedynym msm wr mogłyby być wyłącznie do tego celu przeznaczone: 2 kanały TV, 2 stacje radiowe i 2 portale internetowe, ny telefonów, gazety oraz w dni parzyste (wypłocinoreklamowe, reklamowe) wnętrza sklepów i msc usług. Można by je przesyłać osobom, które je zamówiły, a nie tym, które nie odmówiły ich

przysyłki. – Nie chcecie wr to piszcie miliony podań to może je uwzględnimy a jak nie, to może nie dotarły... Analogicznie ma się sytuacja z wydzwanianiem (tylko z Nationale Nederlanden otrzymałem conajmniej 60 telefonów!) i SMS-ami.

 

   Źródłem rzetelnych (dotyczących tego, co jest komuś potrzebne), w sposób normalny i w wybranym przez zainteresowanego czasie inf. muszą być: katalogi, broszury, pisma, Internet, telefon, obsługa towaru czy usługi itp.

 

   Wszelkie oferty pracy (gdy jest to jej elementem np. w dni wr, reklamowe – parzyste), wynajęcia pokoju, wypoczynku, itp. muszą zawierać inf.: czy związane są one z odbieraniem wr, reklam, bełkotu (np. z RTV), słuchaniem muzyki (dla jednych, dla innych jazgotu), psów itp.

 

   Wszelkie nazwy (m.in. produktów, sklepów, firm, kanałów telewizyjnych, stacji radiowych), napisy, określenia, instrukcje, broszurki itp. muszą być formowane w sposób normalny bez ogłupiania, bredni, niedorzeczności, idiotyzmów, kłamstw, absurdów, chorych i fałszywych sugestii, „upiększeń”, przenośni, zwrotów na ty, w formie polecenia, wykorzystywania imion i imieniopodobnych i ustalających pokrewieństwo rodzinne określeń; zabronione musi być także używanie nazw na bazie powszechnie używanych, określeń, zwrotów (np. „Radio Pogoda”, dzień dobry, cześć, witam, na zdrowie, dla mądrych, nie dla idiotów, dla ciebie, twój-e) itp.

Niedopuszczalne jest także przypominanie i zachęcanie do hazardu („Wygraj milion”; „Pomóż szczęściu”). Można by było tak traktować wyłącznie dobrowolnych odbiorców wr i reklam w przeznaczonych dla nich msh i formach. Wiele osób nie chce kojarzyć wyrazy używane na co dzień z tymi przebrzydłymi i znienawidzonymi debilizmami, ma bolesne wspomnienia, urazy, które w ten sposób są, niekiedy tysiące razy (gdy np. tak nazywa się sklep czy zakład usługowy naprzeciwko), przypominane. Np. „U: (np. zmarłej) mamy”, babuni”, Doroty”, Tekli (teściowej...)”, Adolfa”...; Np.: dla nich i ich rodzin, że powinni się nimi cieszyć, mieć na ich punkcie obsesję, poczuć je, żyć nimi, kupić je, myśleć o nich, mieć je -itp. debilizmy- że świat składa się z zakupów, firanek, butów, glazury, wanien, lamp - itp. fałszywe sugestie, kłamstwa, niedorzeczności - iż są: „Przyprawione naturą”, „Pieczone z sercem”, że powinni wpleść słońce w swoje włosy, „Twój wybór”, „Twoja Era”, „Możesz więcej” „ Twój Bank”, „Na własne oczy”, „Potęga emocji”, „Tu jakości pilnuje orzeł”. Itp.!!

 

   W wszelkich (z wyjątkiem emitujących wr) kanałach telewizyjnych, stacjach radiowych musi być zabronione dodatkowe „inf.”, jakiego to kanału, czy stacji słuchamy. Jest ona cały czas wyświetlana w rogu ekranu TV, podobnie jak na wyświetlaczu radiowym, na którym widać też częstotliwość (jeżeli to komuś jest potrzebne). Można by było podać nazwę stacji i częstotliwości raz dziennie o godz. 12:00.

 

  Reklamy (wr) na nośnikach filmów, komunikaty muszą być opcjonalnie (i tak jak ktoś nie chce to ich nie obejrzy, a tylko straci kilka minut, za każdym razem, więc łącznie nawet setki godzin!, aż się skończą).

 

   Ci producenci i usługodawcy, którzy niestosują wr, ani reklam powinni mieć zmniejszony podatek o 5%, oraz prawo do używania napisu: Niestosujemy wr, ani reklam. Generalnie trzeba w ogóle zabronić ogłupiania, frustrowania itp. (...) ludzi!

 

 

q        

Na początek można wprowadzić zapowiedziane, zawsze o tej samej porze, bloki z wr i reklamami (np. 2 razy dziennie) i w prasie, Internecie w jednym msu.

 

q        

W msh usług, sprzedaży (np. w hipermarketach) zamiast zmuszać wszystkich znajdujących się w pobliżu (tysiące razy – jeśli ktoś jest stałym klientem, regularnie przechodzi!), do słuchania informacji np. o jakimś produkcie, wystarczy zastosować słuchawki (w poczekalniach, na peronach zamontować gniazda), możliwość otrzymania SMS-a, MMS-a, podać adres internetowy, wyświetlać je na elektronicznych tablicach – osobom zainteresowanym.

 

q        

Sposobem na przebrzydłe, bezczelne i znienawidzone wr, umieszczane na tablicach w msh publicznych byłoby zastąpienie ich planami miast i ich fragmentami, ze wskazaniem - w sposób normalny - najważniejszych msc użyteczności publicznej, oszczędzając w ten sposób ludziom podwójnego stresu i czasu podczas ich szukania. Przy okazji ich odbiorcy będą zapamiętywać rzeczy normalne i praktyczne.

 

q        

Są też tacy, którzy marnują, śmiecą, stresują, nękają, ludzi ulotkami! Jeśli chodzi o zatykaczy ulotek za wycieraczkami w samochodach, to skutecznym i rozsądnym sposobem na zmniejszenie skali tego problemu, w tym marnotrawstwa, jest zostawianie, przed wyjściem z samochodu, kompletu ulotek w samochodzie przed przednią szybą (np. spinając je w wachlarz) – zniechęci to do zostawiania kolejnych (takich samych) i spowoduje oszczędność papieru, energii, środowiska i czasu.

 

 

DEFINICJE:

INFORMACJE – mamy z nimi do czynienia wówczas, gdy treść i forma przekazu spełnia warunki zawarte w postulacie 7a). Więc m.in. znajdują się one w zasadnych msh i są rzeczowe – sensowne.

 

REKLAMA – mamy z nią do czynienia wówczas, gdy przekaz spełnia warunki postulatu 7a) z wyjątkiem msa, które jest nie sensowne.

 

WYPłOCINY REKLAMOWE – nie spełniają one warunków postulatu 7a), gdyż ich treść jest pozbawiona sensu, spotkać je można niemal wszędzie, bardzo często nie mają nic wspólnego z msm w którym się znajdują, wymuszonymi odbiorcami i praktycznie z towarem, czy usługą, której teoretycznie dotyczą.

 

Nie ma takiej możliwości by słuchanie takich rzeczy było obojętne dla zdrowia, intelektu!

 

Obecny świat to świat debilów – m.in. z jednej strony zezwalających i nadających debilizmy, a z drugiej słuchających je!

 (...)

 

 

"FAKTY I MITY" nr 39, 04.102007 r.

PISOFRENIA PARANOIDALNA

Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...).

Dominika Nagel

 

 

PRAWO KATZA: LUDZIE I NARODY BĘDĄ DZIAŁAĆ RACJONALNIE WTEDY I TYLKO WTEDY, GDY WYCZERPIĄ JUŻ WSZYSTKIE INNE MOŻLIWOŚCI...

 

www.wolnyswiat.pl   WBREW ZŁU!!! 

PISMO NIEZALEŻNE – WOLNE OD WPŁYWÓW JAKICHKOLWIEK ORGANIZACJI RELIGIJNYCH, PARTII, UGRUPOWAŃ I STOWARZYSZEŃ ORAZ WYPŁOCIN REKLAMOWYCH. WSKAZUJE PROBLEMY GOSPODARCZE, POLITYCZNE, PRAWNE, SPOŁECZNE I PROPOZYCJE SPOSOBÓW ICH ROZWIĄZANIA

 

OSOBY ZAINTERESOWANE WSPARCIEM MOJEGO PISMA, MOICH DZIAŁAŃ PROSZĘ O WPŁATY NA KONTO:

Piotr Kołodyński skr. 904, 00-950 W-wa 1

BANK PEKAO SA II O. WARSZAWA

Nr rachunku: 74 1240 1024 1111 0010 0521 0478

Przy wpłatach do 800 PLN należy podać: imię i nazwisko, adres, nr PESEL oraz tytuł wpłaty (darowizna na pismo „Wolny Świat”). Wpłat powyżej 800 PLN można dokonać tylko z konta bankowego lub kartą płatniczą. ILE ZOSTAŁO WPŁACONE BĘDĘ PRZEDSTAWIAŁ CO 3 MIESIĄCE NA PODSTAWIE WYDRUKU BANKOWEGO (na życzenie, przy wpłacie od 100 zł, będę podawał jej wielkość oraz wskazane dane wpłacających).

Stan wpłat do dnia 10.08.2008 r.: 0 zł.