www.wolnyswiat.pl

 

 

BORELIOZA – ODKLESZCZOWE, BAKTERYJNE ZAKAŻENIE

 

 

 http://www.borelioza.org/

Portal Borelioza.info.pl

poświecony jest tematyce zakażeń bakterią Borrelia Burgorferii wywołującą boreliozę. Serwis prowadzony jest przez lekarzy-specjalistów ds. zakażeń odzwierzęcych wraz z pracownikami naukowymi zajmującymi się na co dzień diagnostyką mikrobiologiczną. Wspólnie prowadzone wieloletnie badania naukowe z wykorzystaniem najnowszych technik biologii molekularnej sprawiły, iż jesteśmy grupą specjalistów zarówno w diagnostyce jak i prawidłowej terapii zakażeń boreliozą. Wiedzą tą jak i naszym doświadczeniem pragniemy podzielić się z Państwem.

 

Na łamach naszego serwisu pragniemy Państwu zaproponować:

   1. rzetelną i fachową informację o boreliozie i zakażeniach odkleszczowych

   2. wyniki badań populacyjnych dotyczących ryzyka zakażenia B. burgdorferii w Polsce

   3. informację o metodach diagnostycznych i ośrodkach je wykonujących

   4. specjalistyczne porady i konsultacje lekarzy specjalistów

 

 

Mamy nadzieję, że stworzony przez nas serwis przyniesie Państwu szereg istotnych informacji, przez co pomoże Państwu w walce z tą groźną chorobą

 

 

 

 

 http://www.biomedical.pl/zdrowie/choroby-przenoszone-przez-kleszcze-73.html

Choroby przenoszone przez kleszcze

 

 

 

 

 http://abcborelioza.pl/

Serwis poświęcony chorobom związanym z zakażeniem borielozą

 

 

 

 

 http://www.borelioza.info.pl/

Stowarzyszenie Chorych na Borielozę

 

 

 

 

 http://fundacja-bartek.pl/

Fundacja „BARTEK” na Rzecz Osób z Boreliozą

i Innymi Chorobami Odkleszczowymi

 

 

 

 

 http://borelioza.net/

Blog borelioza

Jest to blog o mnie i mojej chorobie - borelioza. Tutaj będę opisywał moje objawy oraz badania jakie wykonałem, a także leczenie i jego efekty. Mam nadzieję, że ludzie z podejrzeniem boreliozy znajdą tutaj w przyszłości wiele użytecznych informacji.

 

 

 

 

 http://borelioza.gazetka.eu/

Strona poświęcona chorobom związanym z zakażeniem borielozą

 

 

 

 

W związku z rozprzestrzeniającą się plagą odkleszczowych chorób (testy tylko u części zakażonych je wykrywają. Większość chorych, a chorób odkleszczowych jest mnóstwo, nie wie co jest ich przyczyną (często również lekarze)), trzeba uruchomić program mający na celu zmniejszenie ilości tych pasożytów, a w efekcie ilość ich kontaktów z ludźmi, więc i liczbę zakażeń, przeznaczając na to m.in. odpowiednie środki. Moją propozycją jest, by umieszczać zabijające je (trujące czy powodujące bezpłodność) pułapki, wabie (np. imitujące zapach partnera, ofiary) w msh występowania kleszczy (np. zrzucając pułapki z samolotów). 

Trzeba też zabronić wprowadzania do lasu psów, pod rygorem wysokiej grzywny, odebrania zwierzęcia, gdyż psy roznoszą kleszcze m.in. w msh siedzib ludzkich.